Mida teha isadepäeval?*

*või millal iganes.

Neljapäeval otsustasime teha tervele perele vaba päeva, et lihtsalt kõik korraga toast välja saada ja aega veeta. Jaanus nägi kuskil pilte Tondiraba pargist ja mõtlesime, et lähme sinna, lapsed saavad rahulikult ratastega sõita ja ise ka veidi värsket õhku saada, kuigi peamine mõte oli see, et lastel oleks meel lahutatud ja hea olla. Võib-olla Tallinna lugejad mõtlevad, et kus sa enne oled olnud, aga, appi, kui äge see koht on! Nii et nüüd ma lihtsalt jutustan teile, näitan pilte, sest äkki on siiski keegi minusugune, kes ei ole teadlik, millised tasuta (!) võimalused meil siin on.

Lapsed, rattad, kiivrid autosse ja minek.

Üks parimaid aja veetmise viise on väljas aktiivselt liikudes – põhjustest ei pea pikalt rääkima, aga mina rõhutan siinkohal eelkõige selle mõju vaimsele tervisele, sest kui see on korras, oleme võimelised tegema mida iganes. Ka lastele mõjub liikumine teraapiliselt – näiteks, Johani kõne on peale mõnusat liikumist või trenni mitu korda selgem ja täpsem – ta tunneb end lihtsalt nii hästi. Johani on üldse õnnistatud trennipisikuga, sest ta muud ei teeks, kui trenni, joosta, judo, kus ta juba teist aastat käib ja aina rohkem fännab, mida iganes, peaasi, et saaks liikuda. Lasteaeda saab teda ka rõõmsalt just selle jutuga, et täna on judo või niisama liikumine ehk trenn. Kui hantleid näeb, pole mingit küsimust – kohe üles, teeb end tugevaks, nagu ütleb, kui näeb, et ma vaibal kakerdan ja mingeid harjutusi teen, kohe on samamoodi kõhuli ja üritab kätekõverdusi teha – tõeline rõõm on seda näha, isegi inspireeriv, ilma naljata.

Nii et Tondiraba park oli ideaalne valik – 29 hektari suurune rohe- ja puhkeala, mis on ehitatud loodust arvesse võttes (85% pargist on looduslik ala). Pargis on jooksu- ja metsarajad (kokku 10 km), spetsiaalsed jalgrattarajad, ka jalgratta remondipunkt, kus saab kumme täis pumbata (ka vankrid, ratastoolid, mitte ainult jalgrattad), kruttida ja keerata, mida vaja. Seal on jõusaal, skeitpark, koertejalutamise ala, võrkkiiged, grillkohad, mänguplatsid – kõik, mida ma siia Mustamäele ka vajan! 😀

Tondiraba pargi parim koht minu jaoks oli Omnigym välijõusaal, see avaldas ikka tõeliselt muljet – väga palju nn trenažööre, reguleeritavad raskused jne. Ma ei tea, kas Mustamäel ka midagi taolist on, kui on, andke mulle kommentaarides märku või tuleb äkki Männi parki midagi taolist, seal nad ehitavad … Igatahes, Johan nõudis muidugi neid asju kasutama seal, Oskar ka, aga rohkem pidas neid lebotamise asjadeks.

Loomulikult üks hitt, mistõttu me sinna läksime, oli rattapark või rattasõitmise ala, selline künkad-mättad – see võttis lapsed ikka korralikult võhmale ja nüüd tekkis mul soov Johanile hankida trikitõukeratas, eksole. Eriti lahe oli näha suuremaid lapsi ja noori, kes ägedalt seal ringi rallisid – ruumi oli kõigile.

Aga ka lihtsalt mänguplatsid olid seal ägedamad, kui mujal – võrgus ronimist, kopaga kaevamist, liivaämbrite ülesvedamist ja palju muud oli ikka lahedam kui lihtsalt kiik ja liumägi (mitte, et needki toredad ei oleks). Ainus asi, mis tekitas veidi küsimust, oli rong ehk selle imitatisoon püstise seinana. Kujutasin ette, et see oleks saanud ka omaette atraktsioon olla, kuid see on lihtsalt nõme nokkimine minu poolt. Üldiselt oli toredalt pärisliiklusmärkidega varustatud nn liikluslinnak.

Nii et siin on teile üks idee, mida ilma suuremat sorti eelarveta ette võtta – minge välja liikuma ning kui olete Tallinnas või siia sattumas, siis külastage seda parki ka!

Mõnusat nädalavahetust kõigile!

UUENDUS:

Sain palju tagasisidet, et suurele mänguplatsile ma veel ei jõudnudki. Ausalt öeldes, ma isegi ei näinud seda seal, mis selgitab, kui suur see ala ikka on, aga jah, täpselt teisel pool suunaga on seal suur mänguplats, ikka suur! Kõikvõimalikud ronimised, kiikumised, hüppamised, kargamised saab seal igas vanuses laps ära teha, nii et täna, isadepäeval, Jaanus koos lastega sinna läkski ja mina lisan siia ka mõned udused pildid, mille videost välja lõikasin. Aitäh kõigile, et meid sinna ka suunasite!

6 kommentaari “Mida teha isadepäeval?*

 1. Jaa see veel ei ole ju kõik seal on selline mega suur mänagumaja/ ronimismaja ka veel. Nii, et me ei suutnud ûhe korraga kōike ära avastada. Tõeliselt lahe park tõesti.

  Meeldib

 2. Küsi ja sulle vastatakse: Parditiigi pargi mänguväljaku kõrval on ka kolm-neli kuud nüüd olnud reguleeritavate raskustega välijõusaal, pisem kui Tondirabas, aga siiski. 🙂

  Meeldib

  1. Kusjuures, kui sa nüüd mainid, siis tuleb mul isegi meelde, et oleme seal käinud ja mõtlesin, et kahju, et kuskil Mustamäe metsa ja Nõmme jooksuradade juures pole, aga äkki nüüd tuleb see info ka, et ikka on, ma lihtsalt ei tea! 😀

   Meeldib

 3. sütiste metsas on ka üks, selline natuke vanema moega väli-jõuks. Kui pandeemiaajal olid kõik mänguväljakud ja jõusaalid olid lindiga kinni tõmmatud, siis kohalikud vanamehed käisid seal end terveks vehkimas, et nagu kõrvaline koht 😀

  Ja juba ‘vanas’ Männi pargis oli välijõuks olemas, loodan, et seda ei likvideerita vaid ikka uuendatakse 🙂

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s