Tutvumisõhtu: Minu vastused täiesti suvalistele küsimustele

Mul tuli blogisse kirjutamise isu ja eelmine postitus, mis siia ette jäi, oli väga raske teemaga seotud, niisiis mõtlesin, et teeksin nüüd ühe mõnusa ja kergemat sorti küsimused-vastused postituse. Ma ei ole kindel, kas see teie jaoks üldse huvitav lugeda on, aga mulle endale meeldib küll neile vastata – paneb ise ka enda peale rohkem mõtlema. Küsimused võtsin kuskilt internetist, nii et ilma pikema jututa, hakkan vastama!

Mille sa ära viskaksid, kas armastuse või raha? Raha.

Mis on kõige ilusam koht, mida oled iial näinud? Tõenäoliselt Otranto. Olen seal vist kaks korda nüüdseks käinud ja jäi hinge. Lähen veel!

Otrantos

Mis on sinu keskkooli kõige soojem mälestus? Klassiõhtud vist. Ja see tunne, et hakkan suureks ja iseseisvaks saama – täisealine ja puha. Aga nüüd, 15 aastat hiljem, ei ole mul ikka veel tunnet, et saingi nüüd suureks.

Lemmik TV-sari? British Sewing Bee, aga kui mul Netflix oleks, siis ma olen veendunud, et mingi sari sealt.

Kõige kummalisem asi sinu külmkapis? Ma koristan külmkappi regulaarselt, sest ma ei kannata külmkapist tulevaid lõhnasid või mõtet, et seal on midagi, mis on imelik ja ootab oma aega. Aga kõige kummalisem on vist põletusvastane geel. Samas, see ei ole üldse kummaline.

Oled sa kunagi 5-tärni puhkusel olnud? Ei! Ma ei ole 5-tärni mitte milleski või millelgi kunagi olnud.

Mis oli su lemmikmänguasi, kui üles kasvasid? Mulle meeldisid hasartsed mängud või mingid konstruktorid. Kirbumäng oli ka äge!

Kirbumäng!

Millist annet soovid omada? Maalimist, laulmist ja mingi instrumendi oskust.

Kui sa saaksid enda elu kellegagi ära vahetada, siis kellega? Ma ei raatsiks kellegagi vahetada, mul on kõige armsamad lapsed.

Kui sa saaksid ajaloost kustutada ühe sündmuse, siis millise? Kust algas kadedus ja ahnus? Keegi pidi esimene olema, nii et selle sündmuse kustutaksin ja kõik saaksid rahumeelselt elada kõige vajalikuga ja toredas koostöös.

Kui sa oleksid ootamatult teisele planeedile toimetatud, siis kuidas sa olukorraga toime tuleksid? Hmm. Tahaksin öelda, et hakkaksin kohe mõtlema viisi, kuidas Maale tagasi saada või kuidas seal planeedil hästi ratsionaalselt uut elu alustada, aga tõenäoliselt oleksin paanikas, leinas, kägaras ja ootaksin lõppu. Vähemalt mõnda aega.

Kas sa omaksid pigem 10 hobi või ühte suurt kirge? Ühte suurt! Sest siis oled sa piisava töö ja vaimustuse korral sellel alal ekspert ning siis on sellega võimalik ära elada, sest üks kirglik ekspert on väärt palju ja jääb ära see otsing ja planeerimine, kuidas raha teenida ning hobiga tegeleda.

Mis on su lemmikfilm? Võib-olla “Whatever works”. Film sellest, et tuleb ise elada ja lasta teistel elada nii, nagu parasjagu tahad. Natuke kiiksuga film, aga toob alati maa peale tagasi või rahustab kuidagi. Aga tegelikult lemmikud on tõestisündinud lugude põhjal valminud filmid, olgu see geniaalsusest, raskustest väljatulek, väärtused, ajalugu muutvad – kõik, mis inspireerib.

Kui su toit on restoranis halb, kas ütleksid midagi? Ma olen öelnud, aga ei ole selle ütlemisega just head kogemused. Kui midagi katastroofilist lahti ei ole, siis jätan ütlemata ja võtan teadmiseks, et sinna enam ei kipu.

Kui sa saaksid ainult ühte sõna terve elu kasutada, siis millist? “Aitäh”, sest tänulik olemine selle üle, mis meil elus on ja tänulikkuse väljendamine on kõige alus, mis viib edasi.

Mis on sinu unistused ja ambitsioonid? Olla edukas ettevõtte omanik alal, millest vaimustun (rätsepatöö ja sellele lähedased ideed), ellu viia just sellist tööeetikat, kultuuri, põhimõtteid, nagu õigeks pean ning luua sidemeid teiste endasarnaste ja mittesarnastega, et saaksime täieneda, areneda. Kirjutada raamat, omada mõnusat, turvalist ja maandavat kodu, kuhu saame meie ja saavad lapsed mistahes eluetapil alati tagasi maanduda ja akusid laadida.

Kõige naljakam asi, mida oled uudistes näinud? Tõenäoliselt need korrad, kui uudiste diktor ei ole saanud naeru pidama. Naer on nakatav.

Kas pigem näeksid välja kui kartul või tunneksid end kartulina? Pigem näeksin välja kui kartul ja tunneksin end hästi! NB! Ma armastan kartulit ja sellest tehtud mistahes toite.

Mida teeksid 10 miljoni dollariga? Kuna ma ei adu, mis summa see on, siis esimene kulutamisring on see, et nii endale kui kõikidele pereliikmetele ostaksin kodud, sest turvatunne on vajalik. Ja siis teeksin kuidagi teoks selle, mida olen ennegi Jaanusele rääkinud – märkaksin, otsiksin, kaevaksin välja peresid, kes on töökad, ausad, head, aga võimaluseta saada enda kodu – nii palju, kui võimalik, panustaksin ka nende perede kodu saamisesse. Sest kui kõigil oleks põhiline vajadus rahuldatud, siis saaksid nad panustada maailma ja olla rahulikuma südamega ettevõtlikud, lastele mõnusad vanemad, helgete mõtetega tuleviku suunas ega mässaks nii palju olmemurede ja ebakindlusega.

Mis on praegu sinu külmkapis? Või, munad, sukaad, ärapakitud õhtusöögijäänus tänasest ja moosi. Ja põletusvastast geeli ja jahutavat geeli kasvavate hammaste jaoks, kehtivusaeg veel kehtib, alles vaatasin. Kes tahab?

Kuidas sa tahad, et sind mäletatakse? Ausa, õiglase, ehedalt inimlikuna. Ja naljakana! Siit blogist ei ole vist kuidagi aru saada, aga ma armastan nalja ja naerda, ma teen oma imelikke nalju iga päev ja naeran!

Kui sa muudaksid enda nime, siis mille vastu? Ei muudaks midagi. Kuigi tülikas on täht-haaval nii ees-, kui perekonnanime igas nimeküsimise olukorras öelda. Pakun automaatselt dokumenti, kuigi nad ütlevad, et ei ole vaja, siis nime kuuldes, et ok, jah, andke parem, ma loen maha.

Mis on kõige imelikum asi, millesse oled ära armunud? Tõenäoliselt Sõbralt Sõbrale pood. See on mu elupäästja olnud. Kõik mu vajalikud riided, saapad on sealt ja ma leian kvaliteetseid asju, ei kuhja suvalist kaupa kokku, sest esiteks, pole võimalust, teiseks, ma ei taha tarbida rohkem, kui vaja.

Mis on sinu lapsepõlve kõrghetked? Suvel paadiga laidudel käimine, mandrilt tulnud sugulaste tervitamine ja neile külla minemine. Ja see, kui ema oli õhtuti laulukooris ning vanaema oli meile lapsehoidjaks koos hunniku raamatute ja lauamängudega! Oh, millised soojad ja armsad ajad.

Kas sa oled kunagi saladusi pidanud kauem kui 10 aastat? Jah, mitu saladust lausa.

Kas sind huvitavad arvustused? Jaa, kuigi loen neid teatava kriitilise meelega, aga nendes on head infot ka. Ja häid, argumenteeritud arvustusi on päris mõnus lugeda.

Mis oleks täiuslik kuritöö? Kas see on imelik, et mul hakkas kohe vägagi mõte jooksma? Minu salakirg on aastaid juba Investigation Discovery ja muude mõrvasaadete vaatamine. Lapsest saati juba. Nii, et mul on täiusliku kuritöö stsenaarium enda peas olemas, aga kui ma seda siin kirjeldaksin, on oht, et satuksin mõne raviasutuse huviorbiiti VÕI keegi teeb mu idee teoks, hakatakse uurima, nähakse, et idee autor olen mina ning veedaksin elu trellide taga. Ei saa riskida.

Spontaansus või stabiilsus? Stabiilsus. Spontaansusesööstudega.

Millal sa nägid viimati võõrast inimest, keda arvasid, et ei näe enam mitte kunagi? Lõuna-Itaalias, 2019 suvel. Kuna ma olen seal enne ka käinud (sõbranna abikaasa on sealt pärit ja olen koos nendega tema vanematekodus külas käinud), siis on teatud suvitajad seal, kes on alati augustis Torre Lapillo rannas, broneeritud ombrellonede all. Aga kuna kauge koht, minu eelmine ja sellest eelnevad külastused olid ammu, siis 2019 suvel imestasin, et nägin seal jälle paljusid tuttavaid nägusid, keda ma ei arvanud, et iial kohtan. Uskumatu, aga kodune on mõelda Lõuna-Itaalia peale.

Kui palju mõjutab liikluse tihedus sinu meeleolu? Kahjuks mõjutab päris palju, tihe liiklus teeb ärevaks just seetõttu, et näen, kui närvilised ja trügivad on autojuhid. Selline trügimine ja äkilised liigutused panevad imestama eriti parklates ning lasteaiaparklas, kus on väga suur tõenäosus, et lapsed autode vahel jooksevad.

Kui sa leiaksid 2000 dollarit maast, mida sa sellega teeksid? Kuna ma kujutan ette, et selle kaotas keegi, kes sularahas seda näiteks kogus või võttis selle just automaadist, et mingit planeeritud ostu teha, siis ma viiksin ikkagi vast politseisse või kui leiukoha läheduses on inimesi, üritaksin kuidagi küsitleda kedagi, kelle oma võiks olla (osavalt, ilma kuritahtlike inimeste võidutsemiseta). Sest tõenäoliselt 2000 ei oleks seal kaua maas olnud ja omanik on veel lähedal. Mu süda ei luba seda endale võtta, mõeldes, et ah, politseis või mujal ei pruugi ka omanikuni jõuda. Mina ei saa seda otsust või hinnangut vastu võtta ning teades, kui suur raha see meie jaoks oleks, siis seda kaotada oleks muserdav. Kunagi kaotas Jaanus 100 eurot ära, siiani ei tea, kas tugev tuul mängis rolli ja kuskilt kuidagi läks või ise väsinud olekus andis kuskil vale rahatähe, mida keegi ära kasutas, igatahes, see oli meie viimane raha ja siis oli küll nutt lahti. Nii, et jõuab see 2000 kuskile või mitte, mina seda enda südametunnistusele ei taha ja elan heas usus, et jõuab sinna, kuhu vaja.

Lemmikpitsa? Klassikaline, millel on tomatikastet, mozzarellat, salaamit või midagi taolist. Ei mingeid vigureid, aga ehedad Itaalia toorained.

Kõige targem asi, mida oled elus teinud? Lapsed. See on selline asi, milleks ei ole valmis ja kahtlesin kaua, aga lapsed jah. Nii palju on nad mulle andnud, ma olen nii palju kasvanud, kogenud, nagu mingi paralleelmaailm oleks eksisteerinud, millest enne midagi ei teadnud. Ma olen palju võimekam, nii aja, õppimise, üldise motivatsiooni osas elus. Ma tean, et ma olen see tüüp, kes tahtis lapsi juba ammu, aga mingi plaan oli vaimusilmas, kuidas, mis tingimustel jne. Nii, et kahtlesin, jah, aga sisetunde järgi tegutsesin. Nüüd, kui ma näen, kui palju tööd ja energiat lapsed võtavad, siis jah, see oli kõige targem otsus mitte oodata, kasvõi tervise osas. Pealegi, kui ühe lapse sain, tundsin kohe, et ma tahan neid veel ja kauem oodates oleks vähenenud võimalus, et jõuan veel mitu last saada. Aga samas, lugedes emade lugusid, kes said hilisemas eas lapsi, siis tegelikult ei teagi, mis on õige, sest ka nemad on võimsad naised, kes tunnevad, et oli õige aeg. Ja teine kõige targem asi oli minna rätsepaks õppima. Ja Tallinnasse kolida, kuigi ma vahel igatsen Tartut (kuhu ma peale gümnaasiumi lõpetamist Hiiumaalt kolisin) väga, sest palju armsaid inimesi ja mälestusi jäi sinna.

Kui teid midagi veel minu kohta huvitab, olgu see nii suvaline küsimus kui tahes, siis andke aga kommentaarides teada!

5 kommentaari “Tutvumisõhtu: Minu vastused täiesti suvalistele küsimustele

 1. Oii, sa ka Tartus elanud -nii vahva!
  Ma sündinud-kasvanud Tartus, hiljem pärast gümnaasiumi lõppu kolisin Tallinna( ülikool, hiljem tõõ jne). Elasin Tln mitu aastat-kolisin vahepeal Tartu tagasi, sest kodu ju-ja kui praeguse Abikaasa ja laste isaga tutvusin pidin jälle Tln kolima( mehel eelmisest suhtest laps-seega ei saanud tema niisama lihtsaõt Tartu kolida).
  Ma nii igatsen Tartus elamist ent hetkel ei ole võimalkk laste ja mehega sinna kolida.
  Taeru ülimõnus koht kus kasvada ja hiljem ise lapsi kasvatada-piisavalt rahulik ent mitte väikelinn.
  Õnneks perekond- lähedased TArtumaal ja käime nii tihti kui võimalik Tartus.
  Tervitan Tartu hinge sinu poolt ka😂

  Liked by 1 person

 2. Oleks tore lugeda sinu Tartu-aegadest! Mina kolisin samuti pärast gümnaasiumi lõppu ühe saare pealt Tartusse (arvan, et sinuga umbes samal ajal) ning olengi siia pidama jäänud. Tulid õppima? Mis oli kõige raskem/toredam vanematekodust ära kolimisel? Kus kandis Tartus elasid? Kus väljas käisid? 😀
  Vahel loen ja imetlen kui küpsed ja arukad mõtted sul on. Sul on sihid ja sa tegutsed nende nimel. Erinevalt minust, kes ma teen asju selliselt, nagu ma arvan, et teised minult ootavad (mitte nii, nagu ise tahaksin). Väikest viisi eeskujuks oled 🙂

  Meeldib

  1. Jaa, mul oli ainus variant õppida Tartus, kuna vanem õde oli seal ja majanduslikult polnud mul muud võimalust, kuigi siht oli alati Tallinna peal ja erialad samuti. Niisiis, Tartusse läksin algul õppima midagi täiesti suvalist, ma olin nii kaotsis, kuna miski ei motiveerinud sinna minema, aga teadsin, et kui jään Hiiumaale, siis tundus see maailma lõpp ja läbikukkumine – KÕIK justkui teadsid, kuhu minna ja mida teha. Eriala oli Klassikaline filoloogia (kreeka keel, kultuur jne, no, mitte üldse minu ala). St jah, põnev, kui oled muus mõttes haritud, nüüd, lisaala ja silmaringi osas õpiksin hea meelega, aga peale gümnaasiumi ja tahad midagi õppida, mis paelub … esimesed kuud olid juba täiesti maha kantud, et jätkata kuskil millegagi, oli vaja tööle minna. Läksin Tartu Kaubamajja teenindajaks, arvasin, et ajutiselt ja sinna jäin aastateks. Mõnes mõttes olid Tartu ajad täiesti kaos, eneseotsingud, mahajäetuse tunne, kõigil kodust moosipurgid kaasas, enda valitud erialal säravalt õppimas ja ma olin töövormis leti taga, nii madal oli olla! Meri oli liiga kaugel, sest ma ei saa ilma mereta elatud, see on minu koht, kus olla ja taastuda, ükskõik, kui mustaks meel läheb. Lõpuks läksin TÜ Avatud Ülikooli Psühholoogiat õppima, väga, VÄGA meeldis, aga taas, kuna õpe on tasuline, täiskohaga pidin tööl käima peaaegu miinimumi eest, siis öised õppimised, rahalised raskused põletasid läbi, ei saanud õppemaksu maksmisega üksi hakkama ja nii ma hariduseta jäingi 😦 Minu unistus on Tartusse minna ja eriala ära lõpetada. See on asi, mida ma põen siiani, et mul ei ole olnud võimalust harida end ilma täiskohata töötamiseta, see kitsendab minu töövalikuid oluliselt. AGA Tartu elu! Muidugi, kõik klubid said läbi käidud, Pirogovil sai “soojendatud”, Zavood on hinges, Illegaard (mis seeeee veel on, eks!), Maailmas sai käidud, Krooksus vastu hommikut, sest ainus, mis lahti – no kõike ja palju veel! Algul elasin Narva mnt ühikas, siis Tähe tn korteris, siis Uus tn, Anne tn, Kalda teel – vist said kõik kohad mainitud. Tartus olen peale ärakolimist vist 2-3 korda ainult käinud ja alati tuleb soe tunne ja see, et tahaks nüüd kuskile asjad ära visata, minna muruplatsile ja midagi lahti korkida ning lihtsalt olla ja vaadata, mis elu toob! 😀 Nii, et ei ole ma midagi mõistlik ja eesmärkidega, täiesti tavaline, mõjutatav inimene! 😀

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s