Väike pick-me-up postitus

Postituse peapildi autor on Johan ja ma olen sellest nii vaimustuses, sest see meenutab mulle merd ja ta tegi seda MEGA hoolega, mis on tema püsimatu loomuse kohta väga lahe.

Ma olen tagasi! Selles tähenduses, et see emotsionaalne kurtmine eelmises postituses aitas mind tohutult ja ma tean, et kui ma saan seda “plahvatust” jagada, saan kuidagi selgeks. Ehe ekstravert.

Esimese asjana tahan tänada absoluutselt kõiki, kes mulle kirjutasid ja kes postitust kommenteerisid – te olite nii positiivsed ja mõistvad, mul oli nii soe tunne seda lugeda ja kogeda, et hetkeks hakkas lausa tobe ning mõtlesin, et oli mul vaja halada. Sest kui ma teie mõtetest ja kogemustest lugesin, olin ma tõsiselt “tõstetud”, tundsin et see nõme meeleolu, mille ajendil ma üldse siia kirjutama tulin, oli mitmekordselt lahtunud. Ikka nii oluline on aus ja avameelne olla – mina sain teist tõesti tohutult tuge! Nii et aitäh, et võtsite selle aja, mulle kirjutasite ja meid igati toetate!

Vastuseks paljudele nendele kommentaaridele ja võimalik, et ka neile, kes seda lihtsalt enda peas on mõelnud, et miks me maale ei koli, kus on odavam, siis tegelikult oleme me ikka aastaid uurinud, kuidas saaksime selle teoks teha, igati arvutanud ja mõelnud ning odavam see ei ole. Maja meile keegi niisama ei anna ega üüri, korterisse minna oleks ses osas jama, et maal ei leia üürikortereid just palju, silmas peame pidama lasteaeda, eriti Johani logopeedivajaduse osas, sõidukulud tuleb kalkuleerida jne. Kui meil oleks enda maja, enda aed, mis on meie tõeline unistus, kus saaksime ise kasvatada, säilitada, möllata – see oleks paradiis ja muidugi, see ongi see, mida meie tahame, ei mingit luksust. Ühesõnaga, elu ei ole must-valge, Tallinnas on omad plussid ja miinused, maal omad, selge on see, et maale oleme ammu tahtnud, ükski otsus ei sünni üle öö. Kui kellelgi on mõnda maja üle, kust just meie pere puudu on, siis andke märku! Hahaa!

Lisateenimisvõimalust nuputame pidevalt, eriti enda õmblemisasjade osas. Nüüd, kui on natuke rohkem teadmisi, kogun mõtteid, ideid, katsetan, aga ka see vajab investeeringut – kangast, olgu see kangajääk või suurem tükk, olgu kampaania, olgu mis iganes, seda on ka vaja siiski soetada ja päris nii ei ole, et lülitan aga masina sisse ja tuleb. 😀 Aga ma tegelen sellega aktiivselt, et teha õigeid otsuseid ja õigeid oste, et see ka tulu tooma hakkaks, nii et jah, vastus neile, kes lisateenimist õmlemise näol välja pakkusin – see on väärt mõte, vajab planeerimist, teostamist! Selle lõigu lõppu sobib ka üks utoopiline kuulutus – kui kellelgi on äärestusmasinat ehk overlocki üle, saatku aga siia! Taaskord, hahaa!

Töötuks võtta, projekt teha, toetust uurida – see on mul “töös” ja samuti tegelen. Käib kokku eelmise lõiguga, sest ka see vajab planeerimist – kõik peab kokku klappima, et ma ei võtaks asjatuid riske ega raiskaks mõttult ressurssi.

Tegelikult ongi nii, et eks te ju näete seda ühte osa, mida ma kirjutan ja halan, võimalik, et sellest jäi mulje, et ma istungi terved päevad jõuetult nurgas ja pillin, aga nii see ei ole, iga päev on tegutsemine ja paras hustle. Me oleme väga head selles, et näha igas hetkes ja olukorras midagi head, me oleme töökad, ettevõtlikud ja julged. Muidugi, meie tegutsemisi tõmbas kõvasti maha ka see, et saime kaks järjestikust last ning me ei aimanud, kui hõivatud me nendega oleme. Me arvasime, et elu stabiliseerub kiiremini, mis puudutab pidevalt lastega rakkes olemist. Aga inimesed, olukorrad, seisundid jne – eks kõik erineb ja ma ei saagi seda siin kellelegi teisele selgeks teha, mis elu elame või milliste seisudega me tegelikult toime igapäevaselt tuleme, see on vahel endalegi ulmeline mõelda. Me oleme tublid ja ma tean seda faktina.

Selle postitusega tahtsingi teid tänada ja öelda, et kõik on hästi. Turgutasin end jalule, teeme muudkui enda kodukooli ehk meie jaoks tähendab see logopeedisessioone (võiks nendest ka vast eraldi postituse või video teha… ), täna möllasime lastega metsas, pidasime isegi piknikut ja oleme rõõmsad!

Ja juuste eest hoolitsesin ka! Juustest tuleb ka kohe varsti üks postitus ning selles osas peaksid valvsad olema eriti loomulike lokkidega inimesed, räägin, mida arvan curly girl method’ist, mis on minu juustehooldusrutiin ja milliseid vahendeid kasutan. Ma olen juustest blogis palju rääkinud, aga teen ühe spetsiaalse kräsupea-postituse.

Igal juhul, aitäh, et olete, loete, kirjutate, asju saadate*!

*Mallukas saatis taksoga minu madalseisul mulle ja lastele hunnik asju, et tuju tõsta ning öelda, et ta teab väga hästi, mida ma tunnen seoses Johani kõnega. Üliarmas temast.

*Mitmed lugejad pakkusid välja, et saadavad enda laste riideid ja jalatseid, mis meile suuruselt sobivad, suurim kergendus meile!

Meie tänane metsakaisutus.

92337911_340933500219584_988654012150579200_n

 

12 kommentaari “Väike pick-me-up postitus

 1. Oeh…. Milline kergendus!
  Ma vahest sõidan mööda eestimaad ja vaatan neid tühje talusid ja ikka mõtlen et need võiks kõik lihtsalt jagada laiali 😊…aga jaa eks on väga palju inimesi, kes seda ära kasutaks, teisalt tegelikult saab seda kõike seaduslikult väga vahvasti kõike sättita… Aga no kes see väga nii ikka oma asju teistele tahab anda jaaa…
  Aga muidu sul on täiesti täiuslik mõttekäik… Vb tõesti kellelgi ongi üle maja või ooverlokk…. Ja see jõuab sinuni, hoian pöialt, isegi kahte ja varbaid ja juuksed keeran ka koguni rulli… 💛💛💛

  Liked by 1 person

 2. Jaanus vist eriala ei tahaks vahetada? Maale saab maja muidu alguses suhteliselt niisama nii, et lähed farmeri juurde tööle ja saad teemalt vana talu ja saad siis seal elada ja seda aega mööda ka välja osta. Põllumajanduse palgad pole muide üldsegi kehvad, oleneb muidugi ka kelle juurde minna. Aga eks see nõuab ka teadmisi ja pühendumist. Eks see ala peab huvi ka muidugi pakkuma.

  Meeldib

 3. Lilli, su postitusi on alati NIII huvitav lugeda! See eelmine puudutas mind nii, et ma lihtsalt kandsin seda postitust ja teid oma mõtetes, ei tahtnud isegi kommenteerida. Aga teiste kommentaare lugesin küll ja rõõmustasin, kui mõistlikke, tugevaid, heatahtlikke inimesi meie keskel on. Ma pole ka mitte kunagi arvanud, et te oleks kuidagi saamatud või laisad, mitte sinnapoolegi.
  Aga lapse / laste kasvatamine ON raske! Mul on endal üks laps ja kui ma näen vahel ja tajun, mis asjad talle võivad elus raskusi hakata valmistama.. Süda tõmbub kokku. Tahaks talle kõike pakkuda, aga alati ei oska ja ei saa (olen üksikema). Aga ma siiski annan endast parima, nii nagu teiegi. Jõudu teile ja tervist!

  Liked by 1 person

 4. Ma ootasin ja lootsingi, et järgmine postitus tuleb positiivsem. Tuligi 🙂
  Äkki viitsid sellest ka postituse teha, mis Mallukas saatis? Mulle Mallukas ka hirmsasti meeldib.

  Meeldib

 5. Kas sa oled Facebookis Käsitöö grupi liige? Seal leiab aeg-ajalt kangajääkide jagamise postitusi (enamasti küll mööbli või naha). Lisaks on Facebookis nii õmblemise kui ka käsitöö materjalide grupp, võib-olla saab sealt hea hinnaga materjali või masinaid 🙂

  Aga te olete nii tublid!

  Meeldib

  1. Jaa olen õmblusgruppides, kangaste ost-müük jne. Jälgin samuti pidevalt pakkumisi, päris tundmatut sünteetikat ei taha osta, aga kui mõni hea naturaalsem kangas, siis olen väga huvitatud. Muidugi, kui õigel ajal jaole üldse saan, seni pole õnnestunud 😀

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s