Uus ökosalong on avatud: minu ökoloogiliselt töödeldud juuksed teie ees!

Selle nädala teisipäev oli üks väga mõnus päev – sõbrad Waku Organicsist kutsusid mind tutvuma enda vastavatud Ökosalongiga!

Väike eellugu juustest neile, kes ei jälgi pidevalt minu blogi. Kui Waku Organicsiga koostööd alustasime (juba päris tükk aega tagasi), siis said minu juuksed peale kahte rasedust esimest korda uut elujõudu. Värskendasin taimsete Radico Colour Me Organic juuksevärvidega juukseid, hakkasin kasutama ainult ökojuuksevahendeid, nii šampooni, palsamit kui viimistlusvahendit ja mida aeg edasi, seda tervemaks, läikivamaks, tugevamaks minu juuksed muutusid. Täpsemalt saate taimsetest värvidest ja minu esimesest kogemusest lugeda siit: Juuksevärvijuttu, -pilte ja minu esimene VLOG!

Kuna esimeseks värviks valisin Golden Blonde’i, mis andis küll väga efektse tulemuse, juuksed olid tumedamad, punasemad, värvikamad, siis hiljem hakkasin tahtma enda mahedamat tooni tagasi. Ma küll teadsin, et taimsed värvid kuluvad ühtlasemalt, aga ma ei oodanud, et mul juuksetooni ühtlustamine nii kaua aega võtab – arvasin, et minu enda toon umbes Golden Blonde ongi, aga ei olnud ikka küll. Siis tuli eelmine juuli ning hakkasin Itaaliasse sõitma. Selleks puhuks tahtsin juuksetooni veidi värskendada, ühtlustada ja läksin üle aastate esimest korda juuksurisse (suvaline juuksur, kõige lähem ja kiirem), lasin teha heledad salgud, et juured ja otsad kuidagigi ühtlaseks saada. Kuna henna, mida Golden Blonde’s see on, on omadusega, mis loob juustele kaitsekihi, siis muidugi, muud värvid sinna külge väga ei hakka, aga mingi värskuse see suvine juuksur siiski kaasa tõi.

Ja mida veel suvine juuksuriskäik tõestas, oli see, et juuksed läksid kohe, ma räägin KOHE kuivaks, kahuseks tagasi, mida mul ei olnud juba pikka aega. Mul on väga tugev loomulik lokk, juuksed ongi kuivemad, alati olnud kahused, aga alates Radico värvidega värvimisest (tegin ikka mitu protseduuri), ökovahendite kasutamisest olid juuksed harjumatult pehmed ja terved. Peale suve see nii ei olnud, käisin värvisin keemiaga, kasutasin edaspidi teisi vahendeid – tegin juustele karuteene, kuid sain aru, et siin, nüüd ja praegu, on tõestus – ökovahendid mõjuvad nii hästi ja kui poleks vahepeal olnud teist kogemust juures, siis ega ma ei teakski, et see nii on, peaksin seda juhuseks või alahindaksin muud moodi ökoloogiliste toodete mõju.

Nüüd otsustasin enda juuksed uuesti üles ehitada ja selleks avanes ülihea võimalus, kui sain esimese ökosalongi kogemuse!

Jaanuaris avatud Waku Organicsi juuksurisalong asub Narva mnt 7b ning sinna on imelihtne jõuda! Kui olete näoga Zenith Ärimaja ees, siis paremat kätt läheb nn sisehoovi ning sealt astute paar sammu edasi, kuni olete Ökojuuksuri ukse ees! Ei ole kuskil teistel korrustel, vaid aknad, uksed on kohe näha ja teate, et olete õiges kohas.

P3690525

Salongis on lisaks juuksuriteenustele võimalus tutvuda nii juuksevärvidega, savidega, kui ka osta juuksevahendeid ja nahahooldustooteid. NB! Savipulbrid on imelised! Lugege mu nõiaköögist siit: Minu mineraalne nõiaköök ja imeline savide maailm!

Tundsin end seal kohe väga koduselt – juuksur Erle on ülitore ja professionaalne! Nimelt, mina oma lokkidega olen kogenud väga palju erinevaid juuksureid ja suhtumisi – küll ei teata, mida nendega peale hakata, küll imestatakse, kuidas või mis vahendit võiks panna (ka suvine juuksur küsis minult nõu, mitte ei olnud vastupidi), see on tekitanud natuke trotsi, et juuksuriteenus sellistele juustele on päris hinnaline ja kui ma pean ise veel nõu andma jne. Aga teisipäeval tundsin, et olen õiges kohas! Mul on, muidugi, hea kiidelda ka – juuksuril endalgi on loomulikud lokid, ta teab väga hästi nende “hingeelu”, aga oli näha, et ta tõesti mõtles siiralt kaasa, mitte ei lugenud minuteid, kui kaua see arutelu nüüd aega võtab.

Ma läksin juuksurisse sooviga enda juukseid veelgi ühtlasemaks saada, veidi sära juurde, kuid mitte mingit olulist toonimuutust – lihtsalt värskendus ja hooldus. Ma küll hakkasin selgitama juuksetooni eelistust (et jääks juurte sarnaseks, ehk plaan enda juukseid väölja kasvatada), kuna mul on natuke punakas loomulik toon niigi, siis ei soovi seda tumendada, las jääb nii, pigem värvitud otsad võiksid minna rohkem juurega kokku, juured võiksid lihtsalt ergutust saada. Aga ma ei pidanud väga seletama ja valima – juuksuril oli kohe visioon, mida ta kokku segab ning kuhu, mida ta paneb.

P3690543
Minu “enne” pilt – otsad tugeva tooniga, pealt teine … elavad mingit oma elu.
P3690534
Uurin neid niisama, sest tegelikult oli minu värv juuksuri poolt juba ammu segamisel – mingeid näidiseid ei vajanud, aga assistent Jaanus ütles, et uuri seda, teeme pilti! 😀

Kuigi neid värve saab koju osta ja kodus värvida, nagu ma varasemalt olengi teinud, siis juuksuri suur eelis on see, et ta segab ise mitmest värvist kokku, tal on nendega juba korralik kogemusepagas olemas, kuidas need omavahel antud kliendile võiksid mõjuda. Koju väga ei osta katsetuseks mitmeid erinevaid pakke ega tee neid segusid.

Kui loete minu eelmisi Radico värviga kogemusi, siis teate, et selle protseduuri juures on üks ülioluline etapp eelnev juuste sügavpuhastus. Ma ütlen, et juba see oli mõnus kogemus omaette – mulle ei jäänud meelde, milliste taimede või savide seguga oli juustepesu tehtud, aga juba see imas kõik mustuse, juuksevahendite jäägid, ergutas peanahka – kogu komplekt! Mul oli peale juustepesu juba selline tunne, et ok, valmis! Ma olin juba rahul! 😀

P3690438
Minu värvimise-eelne šampoon

P3690443

P3690451
Ma mitte lihtsalt ei naeratanud moepärast, vaid meil oligi koguaeg nii mõnus ja tore seal olla.

P3690513

Kuni juuksevärvi ette valmistati, saime meie ka “hullata”.

P3690552

Juukseid tuleb peale seda kuivatada ning värv segatakse kuuma veega, et seda aktiveerida. Siis kantakse juustesse ja mässitakse kinni, vastasel juhul värv kivistub ning kaotab soovitud mõju. Seni, kuni värv mõjus, sain enda biolaguneva kilekotimütsikesega teed juua, erinevaid tooteid proovida, niisama juttu puhuda ja enne, kui arugi sain, olin aeg loputama minna. Loputus tuleb teha väga põhjalik, sest taimesegu oli peas rikkalikult. Juuksur lisas ka palsamit ja kas mäletate, et kirjeldasin Aubrey palsameid justkui juuksurite palsamit, mida peale värvimist kasutatatkse, kuna nii toitvad, siis palun väga, just neid siin kasutataksegi.

P3690563
Värvi pandi pähe sõrmedega – nii sai peanahk maksimaalselt masseeritud, värvi rikkalikult sisse töödeldud.

P3690616

DSC02933
Päris arvestatavalt kaalub!

DSC02938DSC02949P3690623

Üleüldse, mina olin valmis tohutuks ajaks ja ootamiseks – tean, et taimsed värvid mõjuvad lihtsalt kauem, neid võibki kaua peas hoida, mida rohkem, seda parem. Aga aeg, mis kulus tänu sellele, et pealekantud kogus oli ülisuur, lausa füüsiliselt raske ja eelnev juuste sügavpuhastus oli nii põhjalik, siis kokku läks mul juuksuris pesu, värvimise, põhjaliku loputuse ja viimistluse peale umbes 3,5 tundi. Õigemini, oleks läinud veel vähem, aga me seal jutustasime, pildistasime, lõbutsesime niisama. Tõesti, nii tore oli!

Minule kliendina meeldib alati ka see, kui näen ettevõtte vaimustust! Näiteks, ka töötajate omavahelised jutud koosnesid sellest, kuidas saaks salongi veel paremaks (kuna nad on sisseseadmise faasis), millised taimed kuidas kellelegi mõjuvad, milliseid looduslikke vahendeid veel sisse võtta, pidev ideede jagamine, ajurünnak käis ja nad on tõesti selle ala kirglikud esindajad. Nad käivad ise Indias enda teadmisi täiendamas, varsti tuleb Eestisse taas üks külaline sealt, kes annab väikese koolituse – nad on pidevalt ja aktiivselt asja kallal ega lähe n-ö kergemat vastupanu teed, kus kvaliteet võib kannatada.

Veel rääkisime juuksuriga veidi henna mõjust. Väga paljudel, ka minul oli henna suhtes natuke hirm – see mõjub tugevasti, värv jääb “eluks ajaks” pähe, mida sellega teha jne. See, kui palju taimseid värvisegusid on, kus on see sama henna või värvitu henna, on uskumatu, ei ole ainult üks punane ja võta või jäta – kõik saavad enda tooni leitud. Põhjus, miks henna nii püsiv ja nii au sees on, ongi tema tugevus. Kui muidu on juuksekarva pind karune, siis henna hea ja kaitsev omadus seisnebki selles, et ta täidab kõik need karused pinnad, teeb juuksekarva tugevaks, hoiab niiskust sees, kaitseb välismõjude eest – kõik kõlab nüüd väga loogiliselt meenutades, kui siledad ja ilusad mu juuksed vahepeal olid ainult Radico värvide kasutamisest. Minu ema kasutab ka neid, tema juuksed on loomulikult ülitumedad, lausa musta värvi  (ka sellised toonid on Radico valikus) ja juuksed on nii läikivaks läinud, et pidevalt küsitakse, milliseid tooteid ta kasutab.

Kui mu juuksevärvimise protseduur läbi sai, siis otsustasin, et lasen lihtsalt lokkidel vohada – las saavad ka korraks vabaks, kuigi ma kannan enamasti krunni või lasen juuksuritel sirgendada.

Tulemus värvi osas oli parem, kui ma lootsin! Juukseotstesse pandi šampnanjablondi, et neutraliseerida seda tugevamat punast, mis esimesest värvimise korrast oli jäänud. Ülejäänud juustesse segati nisublond, šampanjablond ja õige väike piisk maasikablondi. Tulemuseks tuli täpselt nii peen muutus, nagu mina tahtsin. Võib-olla piltidel ei olegi seda enne ja pärast efekti nii näha, aga juuksed olid säravad, pärljad, üldpikkuses ühtlasemad ja ma tundsin üle pika aja end nii ilusana oma võimsate lokkidega, mida ma üldjuhul siluda soovin.

Siin on kaks “enne ja pärast” võrdlust, nagu näha, ei ole tegemist mingi drastilise muutusega, vaid täiesti nii täpne tulemus, nagu mina just tahtsingi ning seda juuksuritel saavutada on tõeline kunst!

ennejapärastLilli

On võimalik, et minus endas on ka mingi muutus toimunud, ma aktsepteerin aina rohkem seda, kellena ma olen sündinud, mitte ei ürita muudkui muuta ja trende järgida, aga tõesti, ma tundsin end jumalannana! Seda sõna saab siin blogis koguaeg kuulda, ma tundsin end peale laste sünde ka jumalannana, sest no, naised ongi jumalannad ja midagi vähemat ei tohigi tunda! Aga kuna see staatus kipub argielus meelest minema, siis tasub käia kuskil, kus seda sulle meenutatakse, sinu loomulikku ilu rõhutatakse looduslike vahenditega, mitte ei suruta uusi keemiakatsetusi pähe.

Ühesõnaga! Mu juuksed on nüüd jälle nii ilusad, mesised, šampanjased ja protsess veel käib – mida rohkem see erksam toon juurtest läheb, seda rohkem loomulikku tooni ma ka taas olen.

Olenevalt valgusest on värv ka vastav – esimesel pildil on kollase lambivalguse all, teistel teine toon. Mulle meeldib see, et juuste loomulikud varjundid ning toonide erinevus jäi alles – juured on üldjuhul tumedamad, kui muu osa, eelmised värvimisekohad on ka nähtavalt erksamad, kuid tegelikkuses ühtlasem, kui oli enne.

DSC03017DSC03008_1

DSC02974
See pilt on ilmekas, sest kõik juuksuris viibinud inimesed olid põnevuses ja vaimustuses, milline minu tulemus tuli – väga meeleolukas seltskond!

Alguses, nagu piltidel näha, oli mul Jaanus ka assistendina kaasas, aga ta läks mingi aeg ära enda asju ajama. Siis tuli ta autoga järgi, läksime ruttu poodi, kohe oli ees uus üritus (Johani lasteaiakaaslase sünnipäev) ja kahjuks kuskil tänaval või õuevalguses pilti ei saanudki. AGA! Kui Jaanus mind nägi, nii enesekindlana, ilusana, ma ütlen, pilt ei annagi seda edasi, aga ma olin, no NII ilus, siis tal tuli lausa pisar silma, vot selline efekt tuli minuga autosse kaasa. Meil olid nii keerulised ajad, ta teab väga hästi, et ma ei ole endale mitte midagi lubada saanud, juuksur jne olid mitmejärgulised. Ta lihtsalt oli nii õnnelik mu üle, et sain hoolitsust ja muudkui korrutas, kui ilus ma olen!

Oeh. Nii et, minge lubage endale ka mõni hea juuksehooldus selles uues ja ainsas ökooaasis. Seal saate kindlad olla, et kõik, mis riiulitel on ja mida teile pähe pannakse on täiesti ökoloogiline ning mõjub juustele naturaalselt, vaid teie juustele omaselt. Teadmine, kui võimsaid aineid loodus kasvatab, on vahel lausa aukartust tekitav.

Kui te üksi ei julge katsetama minna, siis salongil on eriti hea sõbrapäevapakkumine15.02 on kaks teenust ühe hinnaga, ehk tehke endale üks mõnus sõbrapäevaüritus ja minge sõprade/sõbrannadega juuksurisse! Juuksuris on ka meestelõikuse ja juustehoolduse võimalus, nii et kõik on oodatud!

Broneerimiseks minge lehele: https://www.wakuorganics.ee/okosalong.html

Kuigi pidil paistab olevat üks juuksurikoht, siis seal olles käis kuller ja tõi teise toolikomplekti ka sinna kõrvale veel, nii et saate sõbraga teenust üheaegselt!

NB! Jälgige Waku Organicsi tegemisi ka Facebookis, et parimate pakkumiste ja loosimängudega kursis olla!

P3690685

P3690850
Ja lõppu üks pilt minu igapäevasoengust! Aga väärib märkimist, et krunn ei ole ülejäänud peaga võrreldes enam nii erinevat värvi, kui varem oli.

9 kommentaari “Uus ökosalong on avatud: minu ökoloogiliselt töödeldud juuksed teie ees!

 1. Ilus värv! Aga tundub, et su juuksed on natuke kuivad ja selle pärast kahused? Kas sa sellisest asjast nagu curly girl method oled kuulnud? Kui ei ole, siis soovitan uurida! Inspiratsiooniks võid nt “girly girl method before and after” googeldada. Ja FBs on eestikeelne grupp ka olemas “Curly Girl Estonia”. Minu kahused juuksed said täiesti uue elu ja hingamise tänu sellele. Ma usun, et sa paljusid asju juba teedki õigesti (nt kasutad sulfaadi- ja silikoonivabasid tooteid), aga mõne nipi saad lokkis juuste hoolduseks ehk juurde ka. 🙂

  Meeldib

   1. Mitte natuke kuivad, vaid väga kuivad. Aasta lõpus läks päris käest ära hooldustega, nüüd jälle taastan. Üle pika aja sellised õled, enda laiskus ja vitamiinipuudus, mitte teadmatus, kui aus olen 😀

    Meeldib

   2. Tahtsin täpselt sama soovitada ehk uuri Curly Girl meetodit. See tundub täpselt sinu tüüpi juustele olevat. Ise meetodit ei järgi, aga kasutan meetodiga sobivaid tooteid ning juuksed vaikselt taastuvad.

    Liked by 1 person

 2. Mul on ka loomulikult lokkis juuksed ja ma ei ole veel leidnud Tartus juuksurit, kellele mina ei peaks nõu andma, et mismoodi neile lähenema peaks.

  Meeldib

 3. No aga kas sinna pulksirgete, õhukeste ja libedate juustega ka on mõtet minna? Ja kuidas see ikkagi toimib, et juukseid heledamaks värvitakse? Hennaga ei saa oma toonist heledamaks, mis seal värvides sees on, mingi blondeerija ka?
  Ja veel, ma olen täitsa ähmis selle esimese pildi pärast, see, kus lina ümber on. Mulle on alati tundunud, et sa oled selline metsikjuus, aga lähedalt on näha, et juuksed tunduvad tegelikult nii hõredad ja õhukesed, peanahk on näha. Kas sul tuli ka peale rasedusi neid hirmsasti peast maha? Või on see märgade juustega tehtud pilt?
  Aga viimased pildid on tõesti imeilusad. On sul kunagi olnud lühikesed juuksed või poisipea? Kas siis oleks täiesti krussis? Mu kooliaegsel pinginaabril olid muidu laines juuksed, aga kui lasi lühikeseks lõigata, muundus üleöö vedrupeaks.

  Meeldib

  1. Eiei mitte mingeid pleegitajaid, ainult taimed. Enne tehti sügavpuhastus, mis võttis ka tooni mahedamaks ja uus värvisegu andis uue läike, võibolla tundub, et heledam, aga ühtlasem lihtsalt.
   Ma ei tea, miks sa arvad, et õhukeste sirgete juustega ei peaks minena? See, et mul lokid on, ei puutu üldse teenusesse, mul lihtsalt on sellised juuksed, muidugi käivad juuksuris ja sirgete juustega inimesed 😀
   See, kus mul nn peanahk paistab… Sa mõtled seitel esimesel pildil? Lastega jäid juuksed hõredamaks küll, aga peenike juuksekarv on alati olnud, väga õhukesed ja hõredad küll ei ole. Seal on just kammitud ja peale pesu jah, pildil juukselahk, ma muud ei oskagi kommenteerida 😀
   Ja lokkide eripära ongi selline, et lühikeseks ei saa lõigata, seda rohkem krussis on. Õigemini saab, maitse asi.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s