Minu esimene “küsimused-vastused”-postitus!

Ma ei ole mitte kunagi vastanud sellistele küsimustele ja mõtlesin, et võiksin ju! Nii hea on endast täiesti suvaliselt ja seosetult rääkida ning tunda, kuidas kõik on jõle huvitatud sellest, mis mul öelda on! 😀 Küsimused leidsin ühe blogist, siis teise blogist – ühesõnaga, laenatud.

Kas päikese- või suusareisid?

Päikesereisid! Kuigi, ma ei ole kunagi ühelgi soojamaareisil käinud, vaid sõbrannaga Lõuna-Itaalias, kelle abikaasa on sealt pärit, aga ma ei nimeta seda tüüpiliseks päikesereisiks, kus on bassein ja ööklubid. Meie oleme seal kohalikus kodus, kohalike inimestega, kohalikus rannas, teeme kohalikke, lihtsaid asju. Sellest on saanud omamoodi traditsioon ja sel suvel ootab see mind jälle ees, juhhuu!

Lumi meeldib, talv meeldib, aga seda on Eestis niigi palju – valgust seevastu vähe, nii, et jah, kui minna, siis pigem päikese alla häid sööke sööma.

Mis on su kõige vihatum kodutöö?

Triikimine ja sellepärast ma seda vist ei teegi. Õigemini, teen siis, kui viimane häda on käes – kohe vaja minna, asjal kortsud, vahetult enne selga panemist. Voodipesu tahaks ka triikida, aga kuna väikeste lastega tuleb linade vahetusi nii tihti ette, siis ma ei raiska enda kallist aega voodipesude triikimisele. Kunagi hiljem, kui suudame kuivalt ja puhtalt enda voodeid nautida.

Mis on su lemmikpitsa peal?

Parim pitsa/pizza (ma tean, et eestikeeles on pitsa, aga nii tahaksin miskipärast pizza öelda) on traditsiooniline – palju tomatit, mozzarellat, salaamit või speck e mascarpone, mis lausa kõditab ja sulab suus …

Kas sina paneksid anonüümse kommentaariumi kinni?

Ei. Kõik anonüümsed kommentaarid ei tähenda automaatselt midagi negatiivset, vaid iga inimene lihtsalt ei soovi enda nime kuskil blogi kommentaariumis või mujal avaldada, see on täiesti mõistetav. Ja kui tulevad negatiivsed kommentaarid, siis vahel on neid raske lugeda,  vahel üldsegi mitte – kõik oleneb enda hetkeemotsioonist, siis sellegipoolest, jätan needki kõik alles illustratsiooniks, milliseid inimesi meil siin maamuna peal on.

Kas näeksid end kunagi veganina?

Isegi vist näeksin. Õigemini, mingi aja jooksul, mitte terve elu. Aga taimede, seemnete jne söömine mõjub tegelikult väga ergutavalt, puhastavalt ja mõnusalt, nii et vahel kogemata, olen veganina toitunud. Palju piimatooteid ei mõju mulle hästi, aga samas, juustust pitsal ei loobuks ma iial. Ja ma ei kujuta elu ilma kalata või mereandideta ette.

Parim raamat?

Järgmine küsimus, palun. Piinlik, aga ma ei ole ammu raamatuid lugenud, seega lemmikut ei oska mitte iial valida. (What, kui ebaintelligentne?!)

Milles oled sa koba?

Küsisin Jaanusel ka, kas ma olen milleski koba. Vastus tuli selline, et füüsiliselt ja tegevuste osas kohe kindlasti mitte, aga vahel on mul juhe koos ja loogika veab alt 😀 Peab nõustuma! Paljud asjad, mida ette võtan, saab tehtud – loen manuaali, harin end tutorialidega, küsin targematelt – aga saab, sest ma olen üsna perfektsionisti loomusega. Aga vahel ma mõtlen, et igasugused loogilised küsimused on trikiga küsimused ja vastan ka midagi ebaloogilist. Ma ei tea, miks. Ja siis veabki minu loogika alt!

Kas oled ebausklik?

Olin kunagi ja see oli nii õpitud mõtlemine kuskilt vanemate inimeste ja kolleegide poolt. Näiteks, sain oma esimesed manitsused, nagu oleksin midagi traagilist teinud, et appi, sa panid koti maha?! “Jah, aga pole ju ruumi, ma korraks panin, et võtta see või teine …” vastas noor ja roheline Lilli. “Kas sa siis ei tea, et raha jookseb välja??!” Ja Lillikene mõtles, et jeerum, kui alandav on seda kõikide ees kuulda, kuidas ma ometi ei teadnud, et raha jookseb välja! Niisiis, võtsin aga sellised asjad enda pähe, et olla “gängis sees”. Sama toimisin pikalikukkunud torditükiga ja muuga, mida dramaatiliselt mulle õpetati. Kuni see sai tavaliseks elu osaks. Aga siis, ühel päeval avastasin, et oleks aeg maa peale tagasi tulla ja Jaanus, kahe jalaga maa peal, ütles, et kuule, mida iganes, millega inimesed tegelevad üldse, kus see fookus on? See ongi see, miks inimesed nii sassis on – kass jookseb üle tee, juhtub õnnetus? Jah, sest su fookus on selles, kuidas must kass jooksis, mitte, mis liikluses toimub või kellegi teele sattuski kass, kes oli parasjagu must, juhtus õnnetus. Inimesed saavad lohutust ja tuge, kui mõned asjad on teiste poolt ära seletatud – vähem vastutust, rohkem selgust. Aga nii vabastav on olla mitte ebausklik ja see kõlab jaburana, et ma üldse sellisest asjast rõõmu tunnen või et ma üldse kunagi, märkamatult, need ebausu-mõtted endale pähe võtsin. Päris tobe ja piinlik. Niisiis, vastus on “ei ole ebausklik”.

Mis on õnneliku suhte saladus?

Mõlema poole suhtumine ja austus teineteisesse, kui erinevatesse inimestesse. Ja üldplaanis ühised soovid. Pisiasjades on erinevused täiesti normaalsed ja inimlikud, nendega pole mõtet võidelda, vaid võtta seda kui teineteise rikastamist, aga kui üks pool tahab reisida maailmas ringi, teine tahab oma kodukülas talupidaja olla, siis on natuke keeruline.

Lemmikaastaaeg?

Suvi on mõnus. Sügis on väga lahe, minu jaoks justkui aasta algus ja värske start. Talv meeldib ka viimasel ajal. Ütleme nii, et suvi ja talv on sellised stabiilsed, aga meeli erutavad sügis ja kevad. Mis see lemmik siis on, pole aimugi.

Millised kolm asja sinu käekotist võib leida?

Rahakott, telefon, koduvõtmed. Nii põnev.

Mida sa meeste puhul ei mõista?

Kui “otse” nad vahel on. Kuidas nad ei näe asjade telgitagustesse ega pane mingit tulemust mitme asja peale kokku. Näiteks, tuleb mingi vaidlus või draama ja see on tegelikult mingite asjade jada, aga paljud mehed võtavad seda just selle ühe sündmuse põhiselt ega saa aru, miks naised ülereageerivad. AGA samas, ma ei saagi aru, miks ma vahel ülereageerin või mis nüüd täpselt siis häda on 😀 Ja üleüldse, mulle ei meeldigi mehed/naised omadusi üldistada, sest paljud naised on palju mõnusamad, kui kohatised “ülereageerijad”.

Kas sa oled realist või unistaja?

Mõlemat saab ka olla? Unistada on mõnus ja ette kujutada, kui äge kõik on. Samas, realist, et kaua te/me udutame, hakkame tegutsema, tule maa peale! Ja ka selles osas realist, et ma iga päev ikka näen seda, mille üle ma enda elus rõõmu tunnen ega püüdle koguaeg kuskile mujale, sest siin ei ole hea. Kes ma siis olen? Pea pilvedes kindlasti mitte.

Mis sul parasjagu elus käsil on?

Eneseleidmine. Teen trenni! Üritan pead klaarida nii laste saamise virrvarrist, kui üldse 20-ndate sundolukordadest. Proovin aru saada, mis mulle üldse meeldib, milles mul on annet, kuhu ma suunduda tahan – suured ja keerulised küsimused. Natuke kaotsis on olla, aga ma tegelen sellega. Ja kooli tahaks ka minna.

Kes on sinu lemmikblogija?

Ma avastan üha rohkem ägedaid ja väga populaarseid blogisid, millest pole enne aimu olnud, aga loen ühe postituse, mõtlen, et oh, hakkan jälgima, jääb ära, unustan ära, ei mäletagi nime ega midagi. Nii, et ma ei tea, ma ei loe neid järjekindlalt ega oska öelda. Aga näiteks, Mutukamoos, on mingi imeinimene, tohutu andmebaasi kokku pannud lastest, tegevustest, raamatutest renoveerimisest, mida iganes.

Milline vanasõna sind kõige paremini kirjeldab?

See vajab pikemat vanasõnade googeldamist, ma ei tahaks küll ühtegi päris niisama siia visata.

Kas Facebook, Instagram või Twitter?

Instagrami satun kõige rohkem ja seal viitsin veidi scrollida ka, aga Facebookis käin rohkem midagi postitamas ja müügigruppides. Vahel isegi kerin ka, aga avastan, et teen seda järjest harvemini.

Suurim iluapsakas naiste puhul?

Ületuunimine või siis mingi kindla trendi järgimine, mis teeb kõiki ühesuguseks. Nii igav, võlts, annab valeinfot. Kas asi on minu vanemaks saamises või üleüldises liikumises maailmas, aga aina rohkem hakkab vastu naiste käänamine ja väänamine teatud … olevuseks, mis peaks olema lihtsalt ilus vaadata. Loomulik ja omanäoline olemine ning seejuures enesekindlus on kõige ilusam.

Meeste suurim stiiliapsakas?

“Sipupüksid” või siis need emo-teksad/-retuusid. Eriti jässakal mehel. See ei saa ju mugav olla?

Mis on need kolm asja, mida poest alati ostad?

Aedvilju, pudruhelbeid, piima (lastele pudru sisse). Neid läheb siin majas palju ja vajab pidevat täiendamist.

Lapsepõlve hüüdnimi?

Lillu, Lillbet või Lilts, aga seda viimast hüüdes võib kõrvalolevatele inimese vale sõna kostuda …

Lemmiksöök? Kõige vähem lemmik söök?

Selles on ikka vahe, kas tavaolukord või nn patusöök. Tavaline on mingi mõnus värske salat, mõnus mahlane kala … Patusöök on pitsa!

Kas kontsad või tennised?

Kontsad! Tervislikum oleks öelda tennised ja mu viimaste aastate välimus ütleks ka tennised, aga ma olen alati kontsasid fännanud, nendega pikki päevi ja aastaid veetnud ning see, kuidas kehahoiak muutub, samm muutub, kui kanda kontsi – täiega meeldivad kontsad!

Emaduse parim külg?

Emaks saamine pani paika, mis on päriselt oluline, mis on lihtsalt müra. Andis sihi, fookuse, selguse, tahte – tegi pea klaariks, kuigi esimesed aastad on tegelikult justkui segased, väsinud, nagu mainisin, ei tea, kes ma olen või mis mulle meeldib, siis emaks saamine suunas õige teeotsani, kust astuma hakata. Enne seiklesin hoopis kuskil paralleeluniversumis.

Mis ajab sind rohkem närvi, ootamine või liiklus?

Ootamine kellegi järgi ei aja närvi, aga uimerdamine, “munemine”, noh teeme, ei tee, küll jõuab – täiega ajab närvi!

Kui saaksid teha ühe seaduse, siis mis see oleks?

Enne autojuhilubade saamist peab inimene läbima vaimse tervise kontrolli, pingetaluvustestid jne. Kui kannatlik keegi on üksteise järel sõites, kui viisakas ollakse jne. Tallinnas on asi ikka täiesti käest ära ja inimestel närvid läbi. Teine suur asi on see, et emad, kes on rasedad ja sünnitavad lapse, käivad regulaarsel nõustaja vastuvõtul endaga samamoodi nagu imikuga kohustuslikus kontrollis. See on ülioluline mitte jätta emasid sellisel ajal tähelepanuta ja arvata, et lähedased on toeks või et nad mõistavad kõike, mis sinuga toimub.

Mis on mehe juures oluline?

Sama, mis naise juures – enese väärtustamine. See ainuüksi viib elus kaugele ja annab palju ettevõtlikkust, kui on julgus end mille iganes vääriliseks pidada ja proovida.

Suurim eneseületus?

Nii igav ja kurb, et ma ei tunne, et oleksin end ületanud. Esimene sünnitus tundus vist eneseületusena, tegelikult 😀

Mida sa kunagi ei reklaamiks?

Ma ei teagi konkreetselt öelda, aga midagi inimlikkuse-vastast. St asju, millel pole mõtet ega kainet mõistust sees – lihtsalt toodetud, et raha saada. Ma ei oskagi vastata 😀 Ja ei reklaamiks kiirlaene ega muud seesugust, mis kahju toob või inimeste raskete hetkedega manipuleerib ja nad veel suuremasse hädasse jätavad.

Kas lõhefilee või burger?

Kindlasti lõhefilee. Lõhe on üldse kala, millest ei ole võimalik keelduda, minu nõrkus. Ja mitte forell! 😀

Mis on see isiksuseomadus, mis sulle enda puhul ei meeldi?

“Oh, jess, teeme!” puudumine, mitte küll täielikult, aga ma tahaksin seda rohkem. Rohkem tahet mugavustsoonist väljuda.

Sellised saidki need vastused!

NB! Kes veel ei tea, siis olen ka vaikselt, aga suure rõõmuga vlogima hakanud ja kui teil on soov, et meie koos Jaanusega vastaksime mõnele küsimusele (võivad olla täiesti suvalised nii meist eraldi, kui perena), siis andke aga kommentaariumis märku ja teeme ühe küsimused-vastused video!Minu Youtube’i kanal asub siin!Kuna mingi pildi võiks ka postitusele lisada, siis siin on väike klõps sellest, kuidas Oskariga laste uut tooli kokku kruvisime.oskarigatoolikokkupanek

9 kommentaari “Minu esimene “küsimused-vastused”-postitus!

 1. Tere Lilli! Sinu blogi on alati põnev lugeda ja te tundute tõesti tore perekond olevat. Elan teie rõõmudele ja muredele väga kaasa 😊Palju edu ja jätkake samas vaimus! 😊Aga küsimus ka – kuidas te Jaanusega tutvuste?

  Liked by 1 person

  1. Oi, ma tänan, nii tore on lugeda, et keegi meile kaasa elab, olgugi et olen vahepeal harvemini bloginud, aga kes kaasa elab, eks see mõistab! 🙂

   Meeldib

 2. Nii mõnus postitus! Lugesin huviga ja mõtlesin, mida ise vastaksin. Nõustun täielikult, et äsjasünnitajatele (aga tegelikult ka värsketel isadel) on vaja nõustamist ja tuge. Võiks olla nt sünnitusjärgne õde, kes käib kodudes mingi perioodi vältel, õpetab, abistab, aitab imetamisega ja tegeleb rasedusjärgse (pere)nõustamisega. Ja mulle väga meeldis Kaileen Mägi öeldu, et beebipaki asemel võiks haiglast või omavalitsusest kaasa saada Gordoni perekooli sooduskupongi!

  Aga mul on veel paar küsimust. 1. Kes on sinu eeskuju ning miks? 2. Millised näeksid välja su päevad/millega tegeleksid, kui sul oleks nii palju raha, et ei peaks elu lõpuni raha pärast muretsema? 3. Vana maamaja v uus linnakorter? 4. Elu moto?

  Liked by 1 person

 3. Häid küsimusi on palju, me igatahes Jaanusega nuputame juba, kuidas vastata! Ma arvasin, et niikuinii keegi ei küsigi midagi, nii et ma olen meeldivalt üllatunud! 🙂

  Meeldib

 4. Pingback: Lobisemise paus

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s