KUTSE! Homsest algab meie esimene pärismähkmete nädal!

Ma ei tea mitmes kord see juba on, aga jälle ma räägin riidest mähkmetest. Ma ei räägi sellepärast, et niisama tüütu olla, aga ma tahaksin siiralt, et kõik väikeste laste emad seda teed läheksid ja mitte lihtsalt sellepärast, et hästi roheline maailmapäästja olla (mis oleks väga tore ja üllas eesmärk), vaid et näidata, kui lihtsaks elu läheb, kui kasutate riidest mähkmeid.

Eelmised postitused, kuidas alustasin, kuidas hooldan, mida lisaks kasutan – kogu põhjalikum info asub SIIN ja SIIN.

Suurim müüt on minu meelest see, et riidest mähkmetega tuleb “jännata” ja kuidagi ekstra vaeva näha. See pole mitte mingi vaev, pesu pesemine nagu pesu pesemine ikka. Võtad mähkme jalast, paned mähkmekotti või -kasti, kallad koti sisu masinasse, pulbrit paned palju vähem, kui tavapesule (jee!) ja vajutad nuppu. Siin pole midagi “jännata”! Ainus asi on võib-olla see, et olenevalt mustuse astmest, pead mähkme, kas käsitsi loputama või tegema põhipesule eelnev leotav pesu. Ka see pole tänapäevaste vahendite ja tehnoloogiaga mingi “jändamine”. Müüdid pärinevad eelmise põlvkonna käest, kus tõesti iga marli pidi käsitsi pestud või keedetud olema, õues võisid rippuda vaid kriitvalged lapid ja neid pidi muudkui triikima ning voltima. Meie jaoks oleks see mitme tunni või terve päeva töö ja nii kuni “aegade lõpuni” ehk kuni laps suureks saab. No, ajad on muutunud, müüdid kummutatud, mähkmeid kõvasti arendatud.

Teine suur müüt/murekoht on lekkimise oht, et no, raudselt lekivad. EI LEKI! See on uskumatu, kui tõhusad on riidest mähkmed – absoluutselt kõik hädad tavavärgist plahvatuseni hoiab kinni. Seda ei saa ma ühekordsete mähkmete kohta öelda, kui peaaegu iga hädaga oli mingi leke, eriti just selle suurema hädaga. Ja eriti kõige ebasobivamal ajal, näiteks, külas või kohvikus. Kõik läbi tehtud.

Kolmas arutelu käib vee- ja elekrikulu ümber, mida ma ausalt öeldes ise täpselt rahaks ei ole arvestanud, aga keskkonna hoidmise ja nende kulude mõttes on kohe kindlasti riidest mähkmete tootmine, kasutamine, pesemine  – kogu värk kokku kordades säästlikum, kui ühekordseid mähkmeid kasutades – sellest on uuemaid uuringuid tehtud. Enda isikliku raha osas võin öelda, et jah, kommunaalkulud on veidi suurenenud, kuid ühekordseid mähkmeid kulus ka kuus ikka mitmekümne euro eest. Igal juhul on vee- ja elektrikulu hetkel summaliselt siiski väiksem, kui kogu muu mähkmeostmine ning ebamugavus haisvate prügikastide, plahvatuste ja pidevate nahaärrituste osas. Ning minule on väga oluline siiski olla ka nn roheline maailmapäästja ja mida vähem jama ma siia ilma tekitan, seda parem elu on kõigil.

Üleüldse, jahi mähkmepakkumisi, iga päev on prügikast haisvat kraami täis (iu, ma ei suuda sellele enam isegi mitte mõelda :D), mõistata, mis on järjekordse nahalööbe taga, kas vale mähe või vale toit, tagatipuks saavad mähkmed ootamatul ajal veel otsa ka. Ma ei igatse neid “tavamuresid”, mis olid ühekordsete mähkmetega, vaid tõesti, soovitan kõigil vähemalt proovida elu riidest mähkmetega, see avab silmad ja seda loomulikult, parimas mõttes.

Pealegi, ostad oma portsu ära ja tehtud! Muretu elu kuni potieani! Sa ei pea enam prügi iga päev välja viima, kampaaniaid otsima ja mähkmed ei saa enam mitte kunagi otsa! Ma ei tea, kas see teisi motiveerib, aga ausalt, minu jaoks oli see nagu suur taak, mis sai õlgadelt tõstetud – üks lastega seotud mure vähem.

Selles suures õhinas ma oma mähkmepostitusi koguaeg teengi ega jõua ära korrutada – justkui, tahaks iga hinna eest kõigile selgeks teha, kui mõistlik ja mugav on riidest mähkmeid kasutada, kust k#%i kohast need ühekordsed veel tulid või miks? 😀 Miks sellise tootearenduse asemel ei võinud lihtsalt riidest mähkmeid veekindlateks ja hingavateks arendada, mida need tänasel päeval on?

Igatahes, aeg on asjad jälle tavaliseks muuta ehk tavalised/riidest pärismähkmed au sisse tuua, sest keegi oli piisavalt mõistlik, et neid siiski arendada ja lapsevanemate elu mugavaks ning säästlikuks teha.

Seni, kuni mul vähegi oidu, reklaamin ma riidest mähkmeid (ja ka korduvkasutatavaid naiste hügieenitooteid, muide) igal võimalusel, nii et kui Opadii Hille pakkus välja korraldada riidest mähkmete kampaania, olin mõtlematagi nõus.

Kes minu, Opadii Instagrami või Facebooki grupis Riidest Mähkmete KKK jälgija on, see on ehk märganud, et juba HOMSEST, 28.02, alustame pärismähkmetele pühendatud nädalaga, mille eesmärk on teisi inspireerida neid kasutama, sõna laiali jagama ja lihtsalt armsaid pilte vaadata! Kampaania toimub Instagramis ja iga päev on kõigile väike pildiline väljakutse.

Vastavalt päevale laadige üles pilt, kasutades kampaania-hashtage:

#opadii #pärismähkmed #riidekadmassidesse 

VÄLJAKUTSED:

 1. Lemmikmähe – esimesel päeval, neljapäeval, 28.02, on pildile oodatud kõikide lemmikmähkmed täpselt selliselt eksponeeritud, nagu ise soovite! NB! Lemmikuid võib mitu ka olla, sest kui valikuga on raskusi, siis uskuge, ma mõistan teid! 😀
 2. Hoiustaminereedel, 1.03 on oodatud kõik pildid, mis näitavad, kuidas te mähkmeid hoiustate – kas teil on enda riiul, korv, kapp või mõni muu lahendus? Jagage inspiratsiooni ja enda mähkmekuhilaid!
 3. Stiilsed mähkutajad laupäeval, 2.03 – kes paneb lapse riiete alla sobiva mähkme ka siis, kui need välja ei paista? Olgem ausad, ma olen vahepeal mitu korda riideid pakkinud ja “seda õiget” mähet otsinud, et oleks ju komplektis, eks? 😀 Minule see sobitamine meeldib ja eelkõige olen aru saanud ka sellest, miks eelistada bodyde asemel t-särke – et ikka mähe välja paistaks!
 4. Külla minek – pühapäeval, 03.03 – kuidas riidest mähkmetega külla minekud on, mida ja kui palju kaasa võtate, kus musti mähkmeid hoida jne – need ja paljud teised taolised küsimused saavad vastatud teie piltide abiga! Tehke pilt enda mähkmekotist, külas möllamisest või millest iganes, et näidata, et ei külaskäike, õuesolekuid ega muid väljasõite ei tasu karta!
 5. Nalja nabaniesmaspäeval, 04.03 – kõik maailma õnnelikumad, naljakamad, rõõmsamad mähkmekandjate pildid on oodatud sellel päeval. Mitte, et need muidu ei oleks, aga siia saate panna pildi, mis nii ennast kui teisi eriti rõõmustab!
 6. Magus uni teisipäeval, 05.03 – kuidas ööd riidest mähkmetega on? Kohe, kui alustasin riidest mähkmete kasutamisega, kasutasin neid nii ööl kui päeval ja see pole mingi mure! Millised katted, sisud, mähkmed on teie lemmikud ja kui mõnus uni võib pehmete riidest mähkmetega beebil olla – kõik sellised pildid siia!
 7. Vikerkaar – kolmapäeval, 06.03 – ja meie armsa pärismähkmetele pühendatud nädala lõpetuseks ootame imeilusat vikerkaart! Tehke seda enda värvilisest mähkmevalikust või olge muud moodi loovad, aga ootame nädala keskel palju kauneid vikerkaarepilte!

Laadige pildid üles enda Instagrami kontole ja KINDLASTI lisage hashtagid: #opadii #pärismähkmed #riidekadmassidesse , sest kui te neid ei kasuta, siis ei leia me teie pilte üles. Pealegi, nendele klikkides saate ise ka teiste (ja loomulikult meie!) pilte vaadata ning loodetavasti inspireeritud saada!

Iga päev valin mina ja valib Opadii enda päeva lemmiku ning terve nädala lõpus, saab keegi õnnelik auhinnaks ühe Baba+Boo mähkme, 2 bambussisu ja veekindla koti!

Ma loodan siiralt, et pilte saab olema palju ja uusi vaimustujaid veelgi rohkem, kes varsti enda peas tunnevad sama “kihinat”, et oh, kui hea, et ma neid kasutama hakkasin ja kuidas ma ometi enne hakkama sain!

NB! Kutsuge tuttavad ka mängu ja kui nad ka liituvad poolest nädalast, sellest pole midagi – ägeda pildiga saab kõik heastatud ja on samuti vääriline auhinna kandidaat!

kampaania

Ja veel üks NB! Homsest tuleb ka uus Baba+Boo kevadkollektsioon. Jee!

10 kommentaari “KUTSE! Homsest algab meie esimene pärismähkmete nädal!

 1. Olen umbes kuu aega kasutanud riidemähkmeid. Esimesel nädalal olin ainult vasikavaimustuses. Siis aga hakkasid lekkeprobleemid. Et vahel on voodi ikkagi märg, enamasti aga mitte. Teiseks jääb neile külge õudne pissihais. Igal hommikul ärkan ja tunnen, et tuba on täis vänget pissilehka. Ehk et selle kuu ajaga, mis ma neid lapsele kaheks uneajaks kasutanud olen, ma ilmselt ei saa neid pesus nii puhtaks, et haisu ära võtaks. Ütleme nii, et vasikavaimustus on üle läinud, aga ühekordsete peale muidugi ka enam tagasi ei lähe, sest lapsel on nagunii aeg see mähkmeteema varsti lõpetada….

  Meeldib

  1. Siis, kui mähe lekib ja haiseb, on tegemist vajaduse süvapesu ehk strip-washi järgi. See võib tekkida sellest, et isegi liiga vähe pesuvahendit on kasutatud või liiga palju – igal juhul mähe pole täielikult puhtaks loputatud ja pesu ained ning muu ladestub sisse. Ma soovitan paar pikka 60 kraadist pesu teha, algul vahendiga ja hiljem vahendita veel otsa, et loputaks veel rohkem, minul see aitas 🙂

   Meeldib

 2. Minul 5-nädalane kodus ja tunnistan, et no ei kutsu kuidagi neid proovima :(.

  Esiteks, kas tõesti ei haise nr.2 järgi need mähkmed, mis ämbrisse kogunevad või peabki iga päev neid pesema? Mul beebi kakab keskmiselt 6x ööpäevas… Neid kulub ju meeletult siis?

  Samuti läbi loputamine – mul käed nii karedad niigi, ei soovi liigset korda käsi vee all “traumeerida”.

  Lisaks need igast sisud ja mähkmed – neid ju u 20 tk vaja, kui on niigi ruumipuudus, kus hoiustada? Ma üle 1 mähkme paki koju ei too.

  Ehh, mulle tundub küll väga raske alustada sellega.

  Meeldib

  1. Tõesti ei haise! Mul on veekindel lukuga kott, milles neid hoiustan ja ei ole veel nii kaua suutnud pesemata mähkmeid seal hoida, et oleks haisema hakanud (mitu päeva vähemalt ja Kõikvõimalikud määrdumisastmed). Mina hoian mähkmeid ühes kummutisahtlis. Ja tundlike käte osas võin öelda, et eelloputust võid masinas teha või kui loputad kiirelt käsitsi, siis kummikindad on abiks. Midagi küürima ma pole küll kunagi pidanud. Igal juhul, karta pole küll selle asja juures midagi 🙂

   Liked by 2 people

 3. Minu jaoks oleks põhimure see, et neid ei või ju kuivatis kuivatada, kus ma neid siis kuivatama peaks? Pesurestile riputada ei tahaks, kuna pole sellist kohta, kuhu seda panna.

  Meeldib

 4. Pühade jumal ausalt! Su blogi on mu lemmik megakaua olnud aga reaalselt viimases 20 postitust olnud nendest neetud riidest mähkmetest ainult. We get the point. Aitab. Move on! Sa nii äge ju..kirjuta muust..lastega kindlasti muid asju ka kui ainult ühe mähkmed?

  Meeldib

  1. Tsau, Muki 😀 point on aus ja õige, aga kuna algas kampaania ja teeme koostööd, siis kirjutasingi uuesti. Kokku on nüüd mähkmepostitusi 3 või 4. Et “reaalselt viimased 20 postitust” on niisama ilus jutt. Igal juhul, aitäh kaasa rääkimast! 😀

   Meeldib

 5. Tere Lilli!

  Otsustasin ka riidest mähkusid proovida ja nüüd dilemma, et kas need täitsa kasutusse võtta või ühekordsetele tagasi minna.. küsiks Sinu arvamust mõnel teemal.

  Nimelt on riidest mähkude sees minu arvates pepu ikka päris palju niiskem kui ühekordsetega. Hakkasin kasutama fliislappi ja seda paberit, mis kaka ka kinni pyyab ja nyyd on asi kyll parem, aga mitte ikka nii kuiv kui ühekordsetega. Peab vist lihtsalt tihedamini vahetama. Voi mis on Sinu soovitus?

  Teine asi on see, et kuna laps aktiivselt käputab ja üritab kõndima õppida, siis see pamp tundub kuidagi nii suur ja ebamugav ta jalas. Et huvitav, kas see lapsele häiriv pole?

  Tahan vahetust teha, et loodust säästa ja kuna ühekordsed raudselt mingeid halbu aineid täis.. – kuid tegelikult netist ma selle kohta infot ei leidnud – oskad sa mõnele usaldusväärsele allikale viidata? Jäi silma hoopis, et korduvkasutatavatega on suurem oht mähkmelööbeks. Seega mõtlengi, et kumb ikka lapsele parem-mugavam on..

  Tänud 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s