Hõivatud inimeste jõulu-hack!

Jõulud on minu lemmikpüha, sest see on minus alati sooja ja hubase tunde tekitanud ning nüüd, kui on lapsed, ärkab see tunne eriti ellu. Jõulude puhul ei ole minu jaoks kunagi tähtsal kohal kingitused või kohustused kokkusaamiste ees olnud, vaid pigem lähedased, soojus, valgus, aroomid ja hea toit! Kõik see kokku tekitab teatavat elevust ning muretust, sest, kuigi jõulud on paljude jaoks kõige stressirohkem aeg üldse, siis minu meelest võib see sama võimsalt vastupidi olla – kõige mõnusam ja helgem aeg koos perega.

Jõulusöögid on tähtsal kohal, olgu need traditsioonilised või modernsed, aga just see koos tegemise, katsetamise osa ning need lõhnad! Igal asjal PEAB sees olema kaneel, kardemon, ingver, you name it! Noh, ja siis polegi ime, et Helen Helde jõulupudrud on meie peres aukohal ja sööme seda juba üsna mitmendat pakki järjest!

Kes mäletab, siis sain katsetamiseks hunniku Helde putrusid, millest olin väga vaimustuses (nendest kirjutasin SIIN) ja kui meie koostöö läbi sai, saatsid nad tänutäheks veel uue toote – Jõuluputru! Kuna jõuluperiood oli algamas, ilmad jahenemas, vaikselt jõuluigatsus juba peal, siis, muidugi, hakkasin kohe Jõuluputru keetma ja uurima, kas on ikka piisavalt “jõulu-“. Oojaa! See on nii jõulu, et ületas mu ootusi mitmekordselt ning teades ka enda teiste pereliikmete vaimustust seoses jõulumaitsetega tegin tohutut müügitööd nendele ka, et te lihtsalt PEATE seda proovima! Nüüd on advendiaeg täies hoos ja mõtlesin, et head asja ei saa varjata ning kirjutan siia ka – te lihtsalt PEATE seda proovima!

Helde Jõulupuder on juba pakist kallatest selline õuna-rosina-jõuluvürtsi-pilv, et ma lihtsalt hingasin seda poti kohal sisse! Ma olin nii üllatunud, kui nägin seda sisu – tõeliselt rikkalikult lisandeid – õunu ja rosinaid on igas lusikatäies! Ma küll ei tahaks korrata reklaamlauset, aga tõesti, selles pudrus on kõike heldelt ja terve puder on õrnalt piparkoogivärvusega ning maitsega. Meile meeldib putru teha piima ja võiga ning kui sellesse veel mett lisada, siis on see täielik kreemikas jõulumagustoit! Imehea energiapomm hommikul!

P3390354.jpg

Lastele ma mett veel ei anna, nii et nemad saavad putru puuviljadega või maias Johan on juba avastanud ka magusa moosi (so it begins …), mille lisamist üritame veidi piirata, aga noh, eks vanus ka juba seal maal, et kui maiustamisega liiga ei tee, siis las sööb pealegi. Ja üleüldse, see oleneb tujust – vahel mesi, vahel moos, vahel puuviljad, vahel mitte midagi.

Eriti hea on see, et nendes vürtsides on midagi, mis mõjub positiivselt. Sa ei saa lihtsalt hommikul korralikult pahurdada, kui su elamine on õuna-kaneeli lõhna täis ja see juba iseenesest äratab su rõõmsamalt üles. Siia sobibki üks igapäevane pudrusöömise pildigalerii, kus reedan kõik välja – pudruse/pudise laua, maia Johani, kes ei taha enam enda toolis püsida, vaid soovib “suurte” toolidel olla, üksteist surkivad lapsed jne. Ainus, kes puudu, on padjanäoga ema, kellel suur kohv käes, aga tema asub sel hetkel kaamera taga. Igal juhul, olemas ta on.

Saladuskatte all võin veel seda öelda, et kuigi jõulud on minu jaoks mõnus aeg, siis erilist kodukaunistamist ja jõulutegevusi ei ole ma sellel aastal lihtsalt jõudnud planeerida ega teha (kaks väikelast teevad selle “kaunistamise” minu eest iga päev ära). Aga ikkagi, ma tahan ju ka nn. jõuluasju teha! Nii, et Jõulupuder on minumeelest hõivatud inimeste eriti hea jõulu-hack – lihtsalt teed hommikuks putru, nagu tavaliselt, ja see iseenesest täidab juba kodu jõululõhna ning elevusega ja oledki automaatselt võimekas ema, kes suutis kõigest hoolimata kodu jõuluaroomide ning -meeleoluga täita! Pealegi, jõuluvürts annabki reaalselt energiat ning sellest ei ütle me keegi pimedal ajal ära! 🙂

Pole tänu väärt! (wink)

2 kommentaari “Hõivatud inimeste jõulu-hack!

  1. Kust seda peent putru siis üldsegi osta saab? Prismas ega Rimis pole näinud, täna just vaatasin Rimis neid uusi putrusid, polnud sellise nimega hinnasiltigi.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s