Tere, uued juuksed! Enne ja pärast pildid, kingiloos ning sooduskood!

Täna räägin ma juustest! Minu juuksed on tugeva loomuliku lokiga, pigem kuivad, karedad ja nendega tegelemine on alati keeruline olnud. Kõige raskemad ajad olid kindlasti teismelisena ja sealt veidi edasi, sest ega keegi ei teadnud ka päris täpselt, kuidas juuste eest hoolitseda ning kui palju on üldse erinevat tüüpi juukseid. Jäi mulje, et üks šampoon ning juuksuris tehtud “moesoeng” on ainuvõimalikud variandid ja kui need ei sobi, siis mis seal ikka, pannakse sobima, tahad või mitte.

Mõned rääkisid ikka, et oo, kuidas mul ometi veab – lokid on peas, ei pea soengut tegema. Selle peale oskasin ma ainult läbi hammaste kuidagi krigiseda, sest kahupea ei ole päris see “soeng”, mida ma endale soovinud oleksin. Ja oh, üllatust, kõikide naiste eesmärk või maitse ei olegi see, et saaks aga lokkis juukseid. Õnneks läks aeg edasi, mõistus veidi küpsemaks ja ise leplikumaks – lokid, siis lokid. Pole halbu juukseid, vaid halvad vahendid (nagu see ilma ja riietuse jutt, eksole). Kuna tavalised, nn poetooted, enamasti ei sobi mulle, siis mõtlesin, et salongitooted on lahendus ja ostsin kalli raha eest neid, aga mida iganes ma endale pähe ei pannud, miski ei olnud päris see.

Jah, muidugi mõni toode justkui toimis, tegi juuksed pehmeks, siidiseks ja siledaks (mida kräsupeadel on üliraske saavutada), aga tegelikult täitsin ma enda juukseid igasuguste jamadega, keemiahunnikuga, mis need täiesti ära kurnasid, lõppude lõpuks veel rohkem takkus ja kuivad olid. Siis käisin ma sügavpuhastavatel protseduuridel, tegin jälle taastavaid maske (veel keemiat), ühesõnaga, koguaeg jamasin. Ma küll proovisin leida looduslikemaid tooteid ka, mis toimiksid, aga lõpuks haaras käsi ikka kiire ja keemilise lahenduse järele, sest minu juustele on toimivat asja tõesti raske leida.

Minu loomulik juuksetoon on helepruun-oranžikas-kartulikoorekas – ma ei teagi täpselt. Ma ei eelista juukseid tugevalt värvida, pigem tahan loomulikku tulemust, aga samas, mingit värskendust ju tahaks. Seda värskendust sain ma vahel juuksuris highlights’e tehes, mis tähendas minu jaoks suurt summat raha (paljud salongid ei tea lihtsalt, mida kräsupeadega peale hakata) ja mitu tundi istumist. Jäin rasedaks, sain Johani ja olin liiga magamata beebiema, et mitmeks tunniks suurte rahade eest juuksurisse minna. Siis jäin uuesti rasedaks, sain Oskari ja nii ma ei ole juuksuris käinud enam mitu aastat. Juukseotsad saan ise lõigatud – lokkide eelis on see, et ei pea nii sirgelt olema, see ei paista välja niikuinii. Aga kuna värskendust ma siiski tahaksin, siis haaras käsi suhteliselt alles (selle aasta esimeses pooles vist) poevärvi järele, millega sain oma rasedustest kurnatud, haprad juuksed üle võõbatud imeliku kollaka võltstooniga, mis andis viimase põntsu. Sellega on sissejuhatav juuksesaaga läbi 😀

Sellised olid minu juuksed umbes 1,5 kuud tagasi, enne värvimist. Pildid on tehtud ilma juuksehooldusvahenditeta ja sättimata, sellisel kujul, nagu nad mul igapäevaselt olid – unarusse jäetud, kuivad, kahused, elutud.

 

Võib julgelt väita, et Waku Organics võttis minuga ühendust kõige õigemal ajal ja pakkus välja, kas soovin proovida taimset juuksevärvi ning orgaanilisi juuksehooldustooteid. Ma ei olnud enne nendest midagi kuulnud ja taimne, orgaaniline juuksevärv kõlas sellena, mida ma tegelikult otsinud olen ning mille järele tõenäoliselt minu juuksed janunevad.

Radico Colour Me Organic juuksevärv on Ecocert sertifikaadiga täielikult keemiavaba Indiast pärit ajurveeda põhimõtteid järgiv ning 100% looduslik ja taimne juuksevärv. See on värv, mis mitte ainult ei värvi, vaid ka ravib juukseid, tugevdab struktuuri ning peale värvimist on juuksed paksud, läikivad ja terved. Juuksevärve on lausa 23 toonis, nii heledaid, kui tumedaid. Sellise värvi puhul on eriti hea veel asjaolu, et kuna tegemist on täiesti loodusliku tootega, ei ole kodus värvimisel mingit spetsiifilist ülitugevat keemiapilve ja eriti hea on see naistele/meestele, kellel on kodus väiksed lapsed – toksiliste aurude pärast ei pea muret tundma.

P3360913
Hetkel müüakse seda Waku Organics e-poes, Tradehouse’s ja seda kasutavad ka ökojuuksurid!

Värvimine ise on hoopis teistmoodi, kui n-ö tavavärviga. Mina värvisin kahe tooniga, algul heledamaga (Caramel Blonde), hiljem tumedamaga (Golden Blonde), sest lihtsalt ei teadnud, millist värvi võtta ning kuna mul oli eelmisest “värskendusest” mingi kahtlase väärtusega toon peas, siis ka see mõjutab lõpptulemust.

Ma olin täiesti skeptiline, kui mulle üks pakk saadeti, sest üldiselt läheb minu pikkuse ja volüümi juures 2-3 pakki värvi. Kuid kui lugema hakkasin, siis sain aru, et ma ei saa ühtegi “tavavärvi-teadmist” siin rakendada. Nii, et kui hakkate värvima, siis kindlasti lugege kogu infoleht läbi ja tegelikult on kodulehel ka värvimise juhend olemas.

Radico pakivärv sisaldab:

 • 100g värvimispulbrit, millest võtad vastavalt juuksepikkusele enda osa (juhendis on kõik kirjas) – mina võtsin maksimaalse koguse ja sellest jäi veel ülegi (võrdluseks 2-3 poevärvi pakki)
 • kindad
 • kilemüts
 • väike pintsel
 • kasutusjuhend, kordan – lugege ja järgige väga hoolikalt, isegi, kui olete kodus varem juukseid värvinud, sest see on hoopis midagi muud.

P3360986

NB! Kui tavalisi poevärve tuleks kanda pigem pesemata juustesse, siis enne sellega värvimist peab juuksed võimalikult puhtaks saama – ühtegi juuksevahendi, palsami jne jääki ei tohiks olla, mis takistab värvil ja toitvatel ainetel imendumast. Värv kantakse peaaegu kuivadesse juustesse, pakendil on kirjas, et võivad veidi niisked olla.

Roheline pulber tuleb segada kuuma veega (max 70 kraadi), et ained aktiveeruksid ja konsistents peaks jääma jogurtilaadne. Seejärel tuleb kanda kohe juustesse.

P3360991
Vaadake, kui ilus roheline pulber! Kui kuum vesi juurde lisada, siis täitub kauss peaaegu ääreni ja segada tuleb väga hoolega, et pulber kuskilt kokku ei jääks.

Mina jagan juuksed tavaliselt pooleks ja siis ristipidi pooleks, kokku neli osa ja värvin esialgu pea eesosas olevad juuksed, hiljem tagumised, salkhaaval tegutsen ja mökerdan. Selle värviga mökerdamine on päris selle sõna vääriline, sest kui tavavärvid on tehtud tilkumisvabaks, siis sellega on tükk tegu, et ettevaatlikult värv pähe saada, ikka parajalt teraapiline mökerdamine. Eriti veel selles osas, et taimne pulber lõhnab nagu saunavihad – ülimalt looduslik tugev lõhn, kuidagi eriti mõnus. Selline tunne, et tahakski kuskil maal enda saunas seda mökerdada ja õue pingile istuda, samasugust looduse lõhna tunda, teed juua ja olla vana rahu ise.

Nii, tagasi Mustamäele.

Kui värv on peas, siis paremaks toimiseks tasub pähe panna kilemüts. Minul on nii palju juukseid, et see kaasaskantav müts jäi väikeseks ja lõpuks sidusin prügikoti ka veel endale pähe. Värvi tuleb peas hoida vastavalt sellele, kui tugevat tulemust soovid – 45 min kuni 1,5h. Turvaline on hoida isegi kuni 3h, nii et päris pikalt, mistõttu see kott, kilemüts, misiganes kaitse on abiks. Kellel on kodus föön, siis aegajalt võib veidi kuumust värvile lisada, minul ei olnud, nii, et mina seda ei teinud ja hoidsin värvi peas umbes paar tundi, sest üldiselt olen kuulnud, et imetavatel emadel või rasedatel ei jää värv nii hästi peale. No, kindluse mõttes hoidsin pigem kauem, kui vähem. Vahel panin sooja hoidmiseks mingi rätikuturbani ka veel sinna otsa, nii et täisprogramm oli.

Siin on esimene värvimine vs teine ja kaasasolev müts vs prügikott. Ja päev vs öö, sest teine värvimine toimus öösel enne perepilte! Jess. Igal juhul mõlemad pildid on väga glamuursed! 😀

 

Ja lõpuks, kui värvi maha pesed, siis varu aega loputamiseks – see on päris tihedalt juustes sees. Aga tulemus! Ma olin siiralt üllatunud, kui tugevalt värv pähe jäi, sest ausalt öeldes, ootasin mingit toonivat maski, aga ei – täiesti värv! Minu lõplik toon on Golden Blonde, mis meenutas pigem punakat-pruuni, kuid mulle täitsa meeldib ja ühtlustas päris edukalt väljakasvanud juukseid teistega. Tegelikult, esimene toon, mille valisin, oli Caramel Blonde ja kui mul ei oleks eelnevalt juba mingi kollase ollusega pead värvitud, vaid oleksin enda loomulikule toonile seda peale pannud, oleks see minu õige värskendamise värv, sest väljakasvanud koht oli nii imeilus, täpselt nagu minu loomulik värv, aga väike kirkam toon on sees. Golden Blonde’i valisin, et oleks tumedam, juured ja otsad läheksid ühtlasemaks. Enda loomulikust toonist on see tumedam, aga ka see jäi päris hea.

Caramel Blonde:

 

Ja Golden Blonde:

 

Loodusliku värviga on veel see, et 3-5 päeva on oksüdeerimisaeg, nii et värv võib peas muutuda, toon tumeneda. Ma pean ütlema, et ma ei näinud selles osas nii suurt muutust, aga kuna mul on lokid ja ka varjundid iga päev erinevad, siis võib-olla ma ei pannudki tähele. Olenevalt juustest peaks värv peal püsima umbes 30 päeva, kulub ühtlaselt heledamaks, mitte ei kasva tugeva randina välja. Enda kogemusest võin öelda, et nüüd, kui värv on peaaegu kuu aega peas olnud (peale viimast värvimist), siis heledamaks on võib-olla läinud, aga selliseks luitunuks küll mitte. Ei teki veel tunnet, et peaksin värskendama.

Peale juuksevärvi saatis mulle Waku Organics ka Aubrey sertifitseeritud loodusliku šampooni ja palsami, sest esiteks, nii püsib värv paremini peal ja teiseks, mul oli juustele tõesti abi vaja ning nüüd oli õige aeg alustada nende turgutamist. Kuna sellised tooted, mis ei ole pungil ülitugevaid sünteetilisi toimeaineid, koheselt tugevat “enne ja pärast”-efekti ei anna, siis tasub varuda kannatust. Need hakkavadki toimima, kui kauem kasutada, sest ehitavad juuksed jälle üles, mitte ei toimi kuskil pinnal ega kurna juukseid.

Kusjuures, šampoonist ja palsamist olen ma eriti vaimustuses – kohe kindlasti leidsin endale tooted, mida hakkangi kasutama. Kui muidu on juuksed nii kuivad ja peale pesu väga kahused, säbrused (ka peale palsameid ja maske), siis olles nüüd kuu aega ainult Aubrey tooteid kasutanud, on efekt märgatav! Juuksed on peale pesu kuidagi rasked isegi – toidetud, väga hästi kammitavad, mis minusugusele kräsupeale on tõeline saavutus. Waku Organics kodulehel on nii palju variante, mille vahelt valida, et ma katsetan hea meelega veel, aga esimene valik tundus küll juba kümnesse. Muide, see palsam, mille valisin, on nii paks, nagu võie. Umbes taoline, nagu need väikesed palsamid, mis juuksevärvidega tavaliselt kaasa tulevad ja imestad, et miks neid ei võiks suurtes pudelites olla, sest need on NII HEAD! Ja nüüd leidsingi sellise loodusliku variandi suurest pudelist!

P3360906
NB! Ülimõnusate lõhnadega!

Ja siin on paar päeva tagasi tehtud pildid. Veidi vähem, kui kuu aega tagasi värvitud juuksed, kuu aega kasutatud Aubrey juuksehooldustooteid. Võõras silm võib-olla pildi järgi ei erista midagi, mis puudutab juuste seisukorda, aga mu juuksed on tõesti PALJU tervemad, ilusamad, pehmemad. See n-ö õleefekt, mis enne oli, on kadunud. Esimesel pildil on näha ka vana värvi väljakasvu koht, mis on palju ühtlasem, kui varem, mitte täiuslik, aga asi seegi ja samal pildil on veidi näha ka seda, et juustel on isegi mingi aimatav siidisus ja läige, mida lokkis juustega inimestel üldiselt ei ole või on raske saavutada. Kui ilusad oleksid mu juuksed, kui ma ei oleks enne mingisuguse keemilise pakivärviga end “värskendanud”!

P3380225

See tulemus ei tulnud peale esimest värvimist või pesu, pigem hakkas umbes paari nädala pärast tunda andma, et oo, tõesti mõjub. Nüüdseks on muutus märgatav, käegakatsutav, nii, et kindel see – olen leidnud enda tooted ja mingisuguste tavapoe valiku või kallite salongitoodete poole ma enam ei vaata. Ma ei taha salongitooteid maha teha, tegelikult. On häid, looduslikke variante ka kindlasti, millest ma ei tea, aga hetkel ei ole ka vajadust enam otsida ja katsetada.

 

Üleüldse, tuulates Waku Organics e-poes ringi, tekib tahtmine enamus asju proovida, sest olles ülitundliku nahaga, raskesti käsitletavate juustega ja mis kõik veel, on otsingud alati viinud selleni, et mingisugune ökopoest ostetud õli toimib kõige paremini. Nüüd leidsin terve sertifitseeritud loodus- ja ökokosmeetika e-poe – vali, mida soovid, ilma, et peaks näpuga järge ajama koostisosade suhtes. Mulle meeldib see läbipaistvus ja nende usk enda müüdavatesse toodetesse, mida on igati tajuda, sest tooteid on e-poes pildistatud ka koostisosade sildi poolt ehk siis igaüks saab lugeda, mis seal on või ei ole ja kuidas võiks talle sobida, ei mingeid üllatusi.

Ja nüüd …!

KINGILOOS!

Kuna mina tahan alati, kui ma vähegi leian midagi ülihead ja toimivat, enda vaimustust lugejatega ka jagada, siis on mul eriti hea meel selle üle, kui saan neid tooteid uhkusega välja loosida!

Waku Organics kingib ühele teist komplekti, millesse kuuluvad Radico Colour Me Organic taimne juuksevärv ja Aubrey šampoon + palsam! 

Loosis osalemiseks:

 1. Jälgi vastvalminud Radico Eesti Facebooki lehte: https://www.facebook.com/RadicoEesti/
 2. Tag’i minu blogi Facebookis selle postituse all 2 sõpra, kes vääriksid samuti kosutavat juuksepaketti!
 3. Soovi korral jaga postitust sõpradega, et hea sõna läheks liikvele!
 4. Oota reedet, 9. novembrit, sest siis loosin komplekti välja!

Kuid see ei ole veel kõik!

Waku Organics on lahkelt teinud kõikidele teile ka sooduskoodi LILLIBLOGI15, mis annab https://www.wakuorganics.ee/ e-poes Radico juuksevärvidele ja Aubrey toodetele* -15% soodustust ja seda kuni 14.11!

Niisiis, kasutage head võimalust enda juuksed uuesti üles ehitada ja vastu talve neid looduslike toodetega poputada!

*kehtib täishinnaga toodetele

P3380292

 

15 kommentaari “Tere, uued juuksed! Enne ja pärast pildid, kingiloos ning sooduskood!

 1. Mul on täpselt samasugused juuksed. Nuhtlus, jep. Mul on nad suts õhemad ja tumedamad, värv ja läige on ok ja sobiv aga ..meh, nii õhukesed.
  Olen seda harrastanud et niisketesse juustesse patsi punuda, siis saan neid lokke ise vormida. Või kui kohe peale pesu kammida, niiskena veel, siis pole kah nii palju kahusust jne..

  A mul läks juuksestruktuur rasedusega mumeelest paremaks. Nüüd imetamisega ei märka muutusi.

  Meeldib

 2. Ma tahaks öelda, et mul ka samamoodi lokid aga tegelikult on mul mingid nõmedad lained (oleks lokidki!). Ja see on nii tuttav, et koguaeg öeldi, et teised teevad lokke ja sina pole rahul 😀

  Proovin ka selle värvi ära 🙂

  Kas oskad kommenteerida, et kuidas naha pealt maha tuleb? Mul värvides alati pool nägu, kõrvad, kael ja dekoltee koos 😀

  Meeldib

 3. Ütlen aitäh!, sest sain Su postitusest tõuke, et katsetada ka taimset juuksevärvi – vaatan veel, kas sedasama või khadi’d, mida samuti kiidetakse. Mul on jube haprad juuksed, kuigi poputan neid igatepidi, teinud vitamiinikuure jne. Viimastel aastatel olen kasutanud ainult apteegist ostetud värve aga kui süveneda, siis need tegelikult pole oluliselt leebema koostisega. Hea meelega ei värviks üldse aga mul on kahjuks juba 20ndate lõpus päris palju halli 😦 Hennat ja taimseid värve olen seni peljanud, sest paljudel (brünettidel) tuleb kergelt punakas toon ja mulle see üldse ei meeldiks ega sobiks. Nüüd siiski proovin ise ära.

  Liked by 1 person

 4. aah, megailus värv! ma ise olen wannabe punapea (v oranžpea), aga nüüd pole juba vist aasta juukseid värvinud ja olen jälle tavaline kartulikoorepea, sest poevärvidega jääb lihtsalt nagu mingi kole oranž kiiver pähe ja juuksurisse pole raha minna. aga vot see viimaste piltide juuksevärv on täpselt selline, nagu ma olen omale eluaeg tahtnud. nii ilus ja imelised pildid!

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s