Mul on uut infot!

Kes ei ole minu blogi pidev lugeja, siis eelinfoks ütlen, et kasutan Oskariga ainult riidest mähkmeid ning tegin sellest ka suvel ühe postituse, kuhu panin kirja kõik, mida ma senini nendest teadsin, mida kasutan, kuidas hooldan, kui palju, miks üldse jne. Lugeda saab siit: Ma ei pea enam mitte kunagi mähkmeid ostma!

Ma võin juba esimese mähkmepostituse pealkirja kohta öelda, et pean küll mähkmeid ostma, lausa tahan mähkmeid osta! 😀

Igatahes! Nüüd tahangi teha jätkupostituse, sest mul on uusi toimimisviise ja vahendeid, mida teiega jagada.

Kui ma suvel Oskariga riidest mähkmeid kasutama hakkasin, siis alustasin 18 mähkmega ja vaatasin, et sellest kogusest tuleme ilusti välja – tegemist ei ole vastsündinuga, pesu pesime umbes üle paari päeva ja tundus olevat ok. Algselt oli plaan mähkmeid muude riietega koos pesta, aga ikka on kujunenud pigem see, et mähkmed eraldi, riided eraldi, kuna paljud riided lihtsalt selliseid temperatuure ei kannata. Pealegi, riidest mähkmed vajavad korralikku pesu ja veel korralikumat loputust.

Aga siis sai see meeletu kuumalaine läbi, laps ei auranud niiskust enam nii palju keha kaudu välja ehk muud vedeliku väljutamise kogused suurenesid, ise ka kasvas ning õige pea avastasin, et koguaeg on justkui vaja mähet vahetada. Kuumalaine ajal sain öösel isegi ühe sisuga läbi, nüüd ei piisanud kahest tavalisestki.

Kuna kogused suurenesid, laps kasvab, pesumasin käis peaaegu iga päev, et mähkmeid võtta oleks, siis otsustasin, et vajan mähkmeid juurde ning vajan lisasisusid spetsiaalselt ööseks. Muidugi, olin ma juba eeltöö teinud ning sain head nõu ka Opadii.ee‘st, kust mina peamiselt mähkmeid ja tarvikuid ostan, niisiis, ei saa salata – ma olin õhinas, jess, uut mähkmekraami on vaja!

Esimene ja peamine asi – uued sisud! Nagu ütlesin, siis peaaegu kõik mähkmed olen ostnud Opadii OÜ’st, kelle tootevalikus on Baba+Boo mähkmed ja nendega olen ma ülirahul olnud – nii mähkmete kvaliteedi kui ka eriliselt armsa teenindusega, seega ma ei näegi väga suurt vajadust muid mähkmeid katsetama hakata. Kuigi, eks põnevusest ju võiks.

Baba+Boo mähkmed tulevad kõik kahe ühes suuruses bambussisuga, nii et kui osta neid mähkmeid, ei pea sisude pärast muretsema – kõik on juba komplektis olemas. Bambussisud on väga imavad ja kasutame neid igapäevaselt. Ööseks panen topeltsisu, et rohkem imaks ja enamasti olen ikka hakkama saanud. Kuid viimasel ajal on olen mõelnud, et ööseks võiks siiski mingi veel imavam sisu ka olla, sest hommikuks on vahel ikka lekkeid olnud, mida varem ei täheldanud. Kartsin isegi, et ehk ei hoia katted enam nii hästi vedelikku, kuid õnneks on asi siiski kogustest, mitte katkistes mähkmekatetes. Pealegi, päeval toimivad ühekordsed bambussisud ideaalselt. Kuskilt olen kuulnud, et hammaste tulekuga teevad lapsed oma hädasid rohkem, nii, et kui see paika peab, võibki asi selles olla.

Baba+Boo eriti suure imavusega sisusid on kahte sorti – tume aktiivsöega sisu ja kanepisisaldusega sisu. Olen kuulnud, et väga paljud kasutavad just neid tumedaid sisusid. Ma pean ütlema, et ega ma nende kohta muljeid rääkida ei saagi, sest ma ei ole veel eelpesusid korralikud ära teinud ega kasutusele saanud võtta (pesumasin käib as we speak), kuid esmamulje on hea just mähkme paksuse või siis mittepaksuse osas.

Kuid kanepisisud on mul kokku 4 ja neid ma olen küll kasutanud. Kanepisisu on paksem, päris jäik, kui ära pesta ja arvestama peaks ka sellega, et tõmbub pesus kokku, mistõttu need ongi juba algselt veidi suuremad tehtud. Algul ehmatasin küll ära, sest peale pesu on see kuidagi kõva ja kõver, vajaks nagu vormiväänamist, aga tegelikult pehme taskumähkme pealispinnaga ei jää see kõvadus tõenäoliselt häirima ja kui kasutada lisaks pehmeid lappe, millest veidi edasi lugedes räägin, pole üldse mingit muret. Üliimavad on need küll, seda ma võin öelda ja kaua kuivavad ka, mis ongi mulle kinnituseks, et jah, hea mähkmesisu sai ostetud.

Mina olen pannud ööseks koos tavalise bambussisuga ja nii, et bambus jääks peale ehk siis et kui peaks ka öö jooksul kanepisisu kuidagi jäik või ebamugav tunduma, siis bambus pehmendab oluliselt. Muide, algul tundus üldse, et ega see kanepisisu ei olegi hea, sest ikka tuleb läbi, aga tegelikult, kuna see ongi veidi paksem, vajab rohkem silumist ja sättimist, siis mul jäi see tõenäoliselt lihtsalt halvasti mähkmesse ning mähkmekatted ei läinud enam ilusti ümber jala ja kui mähe ei ole tihedalt jalas, siis sealt need lekked tavaliselt tulevadki. Mähe on sissetöötatud, asi selgeks saadud ja lekkemured on nüüdseks igal juhul lahendatud! Katsetan põnevusega ka aktiivsöega sisud ära, sest siis tean, kas oleks mõtet neid juurde osta või mitte, hetkel on mul neid proovimiseks kõigest kaks.

Järgmine asi, mis on uus, on see, et kui eelmises postituses rääkisin bambusest mähkmepaberist, mida tasuks kasutada, siis selles postituses võin rääkida enda laiskusest. Ma lihtsalt unustasin koguaeg paberi ära või ei viitsinud võtta ja kuidagi nii see jäi, sest kui juhtus ka suurem häda olema, siis ega see paber nii palju lihtsamaks ka ei teinud – ise võtan ära, käed saavad määritud niikuinii, viskan kuskile haisema, potti ei taha visata, kuigi need vist tehakse lagunevad, mähkme loputan ka suuremast kraamist ära, sest ega kõik paberile ka ei jää. Niisiis, pabereid olen kasutanud nii ja naa, mitte kõige eeskujulikumalt. Samas, ma pean ütlema, et mõned korrad, kui olen ikka pannud, on õnnestunud ka pääseda täiesti puhta mähkmega tänu paberile, st muidugi mitte puhta, aga see suur kraam on olnud ainult paberil. Selline jess-tunne! 😀

Aga! Baba+Boo valikus on mähkmesse lisatavad fliislapikesed, pakis 5 tk. Need on head selleks, et juhivad niiskuse mähkmesse, niisiis lisakiht, et tagaks kuivema olemise, kui nahk on ärritunud, siis ka lisapehmus ja samas, toimib kui pestav mähkmepaber. Nii ma olen vähemalt kasutanud. Mina ostsin neid kaks komplekti, kokku 10, sest mõtlesin eeloleva külma perioodi peale ja sellele, kuidas nüüd on eriti kriitiline, et lapsel oleks mõnus, võimalikult kuiv ja soe olla. Pealegi, ma saan, tõepoolest, kasutada neid nagu mähkmepaberit, ei pea käed värki täis seda paberit mähkme küljest lahti võtma, vaid saan kohe kiiresti ära loputada ja pesukotti oma aega ootama jääda. Või noh, lihtsalt mähe jalast ja kotti.

NB! Üks pilt on lisatud lihtsalt selleks, et näidata Baba+Boo mähet seest poolt näidata ja kiita neid sooni seal – see tagab eriti hästi mähkme õiges kohas püsimise ja selle, et miski ei lekiks ja jääks nn joonte piiresse. Tõepoolest, suurema häda lekkeid ei ole meil riidest mähkmetega mitte kunagi olnud, erinevalt ühekordsetest mähkmetest, kus iga kord oli selg täis ja vahel ka säärte juurest.

Kolmas asi, mida tahtsin öelda, on see, et ka viis, kuidas mähkmeid hooldan, on veidi muutunud. Kui enne piserdasin rohelise seebi lahust, pesin enamasti 40 kraadiga ja pesugeeliga, siis nüüd olen targem ja tean, et pesugeel ei ole parim vahend – võib samuti mähkmesse ladestuda. Lisasin selle info mingi aeg ka eelmisesse postitusse.

Kogun mähkmeid endiselt wet-bagi ehk veekindlasse mähkmekotti, kuid ega ma väga loputadagi enam ei viitsi, panen kõik, olenemata mähkmes olevast kogusest, lihtsalt kotti. Algas sellest, et ei olnud aega loputada – kahe väikesega neid kriitilisi hetki ikka tuleb, kus pole aega 5 min võtta, et seda teha. No, siis kuulsin FB mähkmegrupist https://www.facebook.com/groups/228144194061791/ , et paljud ei loputagi mähkmeid, vaid panevad hiljem kõik koos pesumasinasse algul 30 kraadi lühike, nn leotav pesu, siis 60 kraadine pikk puuvillapesu otsa. Mõtlesin, et ah, proovin sama ja elu läks palju kergemaks. Veel kuulsin sealt grupist, et isegi, kui pesupulbrit hästi vähe panna (sest riidest mähkmetega tuleb kasutada absoluutselt miinimumkoguse), siis ikka võib vesi veel vahune olla ehk tegelikult mida rohkem ilma pulbrita pesu peale teed, seda puhtamaks saab ja kaovad nn nähtamatud pulbrijäägid ka. Igasuguste pesuainete jäägid mähkmes on lapse nahale halvad, aga ka mähkme imavusele – mähe ei pruugi enam toimida, kui liiga palju jääke sinna ladestub.

Nii, et nüüd on minu pesurutiin selline:

 1. mähkmed jalast ja veekindlasse kotti
 2. kui pesupäev, siis kallan kotisisu pesumasinasse, lisan ka koti. NB! Isegi sisusid ei võta vahel katetest välja, sest masinas tulevad need enamasti ise välja, kuid tegelikult ma seda teguviisi teistele vist ei soovita, sest tõenäoliselt sisud väljas on ikka põhjalikum pesu…
 3. 30-kraadine õrn pesu
 4. 60-kraadine pikk puuvillapesu, lisan väga vähe pulbrit, u 1-2 spl ja seegi tundub vahel palju, kuna pesu lõhnab pulbri järgi (kui kasutan tavalist riiete pulbrit ehk Persil Sensitive). NB! Biovegan pesupulbrid on mähkmepesuks väga head ja keemiavabad, aga ma pean uurima, kas need ikka sobivad, sest koostises on enamasti taimne seep ning seebipõhine pesuaine mähkmetele ei pidanud sobima. Samas, kodulehel on mainitud, et sobib riidest mähkmete pesuks. Riietel ja voodipesul on neid eriti hea kasutada, aga kui on ikka asi plekiline, siis suuremaid plekke maha ei saa, peab miskit plekieemaldit kasutama. Kuna mul sai kriitilisel ajal pulber otsa, võtsin poest vana “hea” Persil Sensitive, aga tegelikult peaksin ikka pesumajanduse uuesti üle vaatama ja jälle Biovegan pulbrid ning ehk mõne loodusliku plekieemaldi ka juurde hankima.
 5. Kui olen liiga palju pulbrit pannud või tunnen, et tahan veel kord loputada, teen ühe ilma pulbrita 40-60 kraadise pesu veel otsa.

Samas, ma ise kujutan ette, et veekindlad katted peavad rohkem vastu, kui ei peseks koguaeg 60 kraadiga, aga mul on mingi keemiafoobia seoses mähkmetega – üks kord, kui ma pesin tõenäoliselt liiga suure pulbrikogusega või oli loputust vähe, oli Oskaril päris halb nahaärritus, nii, et ma tõesti panen miinimumkirme masinasse ja pesen 60 kraadiga läbi.

Kui keegi kogenud mähkmeproff seda loeb või keegi, kes tunneb Biovegan pulbrite hingeelu just riidest mähe vs seebipõhine pesuaine osas, siis andke aga kommentaarides märku, kuidas ja mis vahenditega teie toimetate.

Ja nüüd tuleb see kõige põnevam osa postitusest! Opadii e-poodi saabus terve hunnik uue hooaja mustritega mähkmeid ja kuna mul oli mähkmeid juurde vaja ning ootasin uue kauba saabumist juba ammu, siis loomulikult tegin ka mina tellimuse, mis nüüdseks meil käes on! Pean ütlema, et nii mõnigi muster jäi veel hinge kriipima, mida ma seekord ei ostnud, aga tundub, et ühe violetse Minky mähkme võiks küll jõuluhooajaks osta. Seda muidugi juhul, kui need enne otsustamist otsa ei saa, sest uued põnevad mustrid kaovad laost ludinal, nagu ma olen aru saanud.

Igatahes, demonstreerin siis neid, mida ostsin.

Kuigi violetset Minkyt ei ostnud, siis ühe tumehalli luksusetükikese võtsin ikka. Valgus ei ole pildil just parim, kõik paistab justkui lillakas, aga tegelikult on tegemist ilusa, pehme, tumehalli mähkmega. Ma ei ole eriline Minky-kanga fänn, aga mähkmena on see küll jalas väga mõnus ja pehme ning kui see materjal hingav ka veel tehtud on, siis on süda rahul ning võib veel osta!

P3370235

Pealtnäha lahja helesinine mähe, aga miski kiskus selle lumise “vanakooli” mustri poole. Need nunnud mustriliste tutimütside ja sallidega pingviinid, no vaadake! Minu süda läks küll soojaks ja olen kindel, et Oskari jalas on need lihtsalt imearmsad!

Need ruudulisel põhjal öökullid olid samuti omamoodi kutsuvad – meenutavad matemaatika tundi, mida ma ausalt öeldes igatsen. Ühesõnaga, minumeelest on see üks äge mähe, mis paneb mind kooli igatsema! Kuigi öökullid magavad seal … Jalas on see mähe väga äge, siuke “olen stiilne matemaatikapoiss”. No, mis mul selle matemaatikaga, siin on öökullid, Lilli!

P3370238

Aina ägedamaks ja armsamaks läheb! Neid rebaste ja mäkradega mähkmeid olete kindlasti juba Instagramis ja Facebookis näinud, aga ega küll küllale liiga ei tee või mis iganes see väljend on.

Alustan kõigepealt päkapiku-mähkme näitamisega. Esiteks, ma ütlen, et nii hea, et mul on soe korter, kus laps saab mähkmetega ringi möllata ega pea neid ka talvel kinni katma. See tähendab seda, et jõulumähkmed saavad igal juhul terve detsembri eksponeeritud. Ma tahaksin igasuguseid talviseid ja pühadeteemalisi mähkmeid veel, aga algus tehtud ja kuidas veel! See päkapikkudega mähe tekitab nii sooja tunde, nagu need lumised pingviinidki. Selline välimus, nagu oli vanasti mingisugustes jõululugude raamatutes – seenemajakesed, kus on kindlasti hullult soe või nagu lastelaul, kus sõnad: kes elab metsa sees,…, seal elab päkapikk,…, ta saiu küpsetab. Kes ei tahaks seal metsa sees päkapikumajas sooje saiu süüa? Selline elamus on minul selle mähkmega 😀

Enne viimase mähkmega eputamist, näitan ka seda oranži mustrit. Selle mustriga on mul nüüd juures üks M-suuruses veekindel kott, mis on siin pildilgi ja selle mustriga on ka mähe, aga kuna see sattus parasjagu pesus olema, siis ma ei pildistanudki seda eraldi üles. Mis mind selle juures võlus, on esiteks, oranž värv ja ma ei tea, mis vaimustus mul oranžiga on, aga on – lastel on oranžid kombekad, joped jne. Nüüd ka mähe. Nunnu loomadekamp on peal – öökullid, jänesed, karud, rebased, seened, tammelehed, tammetõrud jne. Väga särav, lõbus ja armas muster!

P3370266

Ja lõppu jätsin meelega silmatorkava rohelise rebaste-mäkrade mähkme, mis pidi juba Opadii e-poes kõige populaarsem muster olema, nii, et kes kindlasti seda tahab, tasub kiiresti tegutseda. No, vaadake seda mähet, pole ka ime! Nii mõnusad toonid, lahe muster, tekitab sooja sügise tunde! Ja minu Oskari jalas on need nagu maailma loomulikum osa – kuidagi väga temalikud! Johan ei saanud ka rahu, muudkui surkis Oskarit, ajas taga ja uuris nägusid. Aga nad said hakkama!

Kes on selle pika postituse lõppu jõudnud, siis see saab eriti hea info või meeldetuletuse osaliseks:

Homme, 15.10, loosin enda blogi Facebooki lehel välja just selle sama rohelise rebaste ja mäkradega mähkme, 2 bambussisu ja ühe S-suuruses sama mustriga veekindla koti välja! Minge Facebooki, täitke tingimused ja osalete loosis!

17 kommentaari “Mul on uut infot!

 1. Tead, ma nüüd kirjutan ebapopulaarset juttu, aga kõik need kiidulaulud riidest mähkmetele, mida ma lugenud olen ja siis kirjeldus, kuidas kasutada. Issand, milline… keberniit, päris ausalt öeldes. Ma elan Saksamaal ja siin on piisavalt meedias avaldatud uuringuid, mis näitavad, et keskkonnamõju on riidest ja tavalisel mähkmel ühesugune. Sinu kirjeldust lugedes on üsna selge, et nii ongi, 2-3x pesumasinas, riietest eraldi, st lisapesukorrad, pesupulber, sorry, see ei säästa mingit ressurssi. Lisaks on veel paljude hulgas popp tellida neid kuskilt Hiinast, see on muidugi kohe eriti “öko”. Muidugi pole aega loputada, kui on vaja udjada mingite paberite, lapikeste ja sisudega. Tite tervise argument ka väga ei päde, ühekordseid ökomähkmeid on saada mitmetelt tootjatelt. Eestis on need küll jah jaburalt kallid, ma tean, mujal Euroopa riikides mitte eriti.
  Välimus on maitse asi, beebidel on sellest paraku suht suva, nii et kokkuvõtteks tundub olevat küll rohkem üks emmede lõbustuspark kogu see riidest mähkmete trall. Mis on ka täiesti ok, aga siis võiks tootja seda ka nii reklaamida, mitte ajada lapsevanematele kärbseid pähe keskkonna ja tervise kohta, kuigi tegelikult on ainult nunnu-nunnu ja kasum tiksub.

  Meeldib

  1. Torisejaga absoluutselt nõus. Tegemist on ajupesu, reklaami mõju, hea brändingu ja emmede massipsühhoosi tagajärg. Ettevõtted teavad, et naiivsemaid lapsevanemaid on kerge läbi nende laste mõjutada ning kasutavad seda maksimaalselt ära luues illusiooni ideaalmaailmast, kus kõik on öko. Kuna otseselt kellelegi liiga ei tehta, siis laske käia, aga naljakas on lugeda küll, kuidas emmed erinevatest värvilistest “vakstupüksikutest” nii vaimustusse satuvad, et on valmis kaka ja pissiga mängima hakkama.

   Meeldib

  2. Samuti 100% nõus, lisaks eelöeldule tundub,,et vanemad teevad oma elu meelega raskeks, et siis pärast uhkusega seletada, kui raske on olla ema ja kuidas oled päevad läbi rakkes, ehkki pooles asjad tehakse iseendale raskeks moe pärast, ökoloogilisuse koha pealt ei ole tõesti vahet, milliseid mähkmeid kasutada ja ka rahaliselt, kui lõpuks lüüa kokku kogu see mähkmemajanduse telgitagune.

   Meeldib

   1. Kui te riidest mähkmete kasutamise telgitagustesse soovite süveneda, siis teen seda hea meelega ja võtame numbritega kokku. Enamus artikleid, mis on riidest mähkmete mõttekusest avaldatud, pärinevad 2008. aasta uuringust, millest on palju juttu olnud ses osas, et uuringu läbiviimise alused olid puudulikud. Sellesse ma rohkem ei süveneks. Õnneks on Jane Shaw poolt tehtud värske põhjalik ja erapooletu uuring, mis hõlmab kõike, mitte seda, et jeerum, kui halb, mähkmeid peab pesema. Kui räägime kahjulikest mõjudest keskkonnale, siis toome UK näite: igal aastal võetakse maha mähkmete tootmiseks 7 miljonit puud, et mähet paar tundi kasutada. Puud teadaolevalt vastutavad nii puhta vee kui õhu eest. Rääkides lihtsalt veest, siis tootmisele kuuluv maht on 1550 liitrit nädalas, mähkmepesule 200 liitrit. Ühekordsete mähkmete kasutamisega kaasneb 10 kordselt suurem veekulu, kui korduvkasutatavate mähkmete peale. Ka pesuvesi, mis kulub, filtreeritakse ja kasutatakse uuesti, samas tootmisvesi on nii kemikaale täis ja seda enam ei filtreeri. Ja lõpuks siis saastest: 400 000 tonni (3 miljardit mähet) mähkmeid visatakse igal aastal ära, mis lagunevad 450-550 aastat, tekitades tohutult kasvuhoonegaase. Üks laps kasutab 5000-6000 mähet, mitme lapse puhul kogus mitmekordistub. Korduvkasutatavaid kulub 20-30 ja neid kasutab mitu last, lähevad järelturule, kuni on kasutuskõlbmatud ning lähevad ümbertöötlusesse mitte äraviskamisele. Ja see on lihtsalt kõik UK statistika. Nii et jah, riidest mähkmeid on igal juhul mõttekam kasutada.

    Liked by 1 person

   2. Riinale ütleksin lisaks, et riidest mähkmetega on elu just kergem, – mähkmed ei saa kunagi otsa ja pesu on lihtsalt nupuvajutus. Me elame ikkagi tänapäeval, kus pole vaja leotada ja mässata, triikida, voltida, nii et kõik kapid lappe täis 😀 ja pole iga päev haisvat prügi vaja välja viia.

    Liked by 1 person

   3. 5000-6000 mähet tundub veidi liiga palju. Ma võtaks enda lapse näite: 4 mähet ööpäevas, esimesed 3-4 kuud rohkem (6-7 mähet). Mähkmevaba 2aastaselt (tegelikult 1.8 kuuselt- sealt edasi 1 mähe ööseks paar kuud). Teeb kokku 3000 mähet.

    Mis on ka tegelikult palju. Igasugune ühekordne asi on keskkonnale halb. Mähkmed, hügieenisidemed, plastiknõud, pudelid, kõrred, kohvitopsid, kilekotid jne jne.

    Meeldib

 2. Kas neid pesukuivatis võib kuivatada? Mul on aasta ja kahe kuune poja. Tahaksin kasutada pigem päevasel ajal, et lapsel oleks mõnusam. Aga kuna kuivati muretsesin selleks, et hoida ära niiskust korteris, siis ei tahaks osta riidest mähkmeid ja hakata neid restil kuivatama. Suuremal lapsel olid ka omal ajal riidest mähkmed, aga need lekkisid. Olid rohkem pepu õhutamiseks mõeldud.

  Meeldib

 3. Kasutan aegajalt riidest sisuga mähkmeid, kui lapsel punetus tekib, sest need on palju pehmemad. Aga ka tähele pannud, et pesuaine kuhjub sinna sisse, kuigi kasutan pikki programme.

  Liked by 1 person

 4. Mul ka baba+boo mähkmed,algul tellisin 10 tükki ja nüüd uuest kollektsioonist sama palju juurde. Prooviks tellisin ka fillyourpants’st kolm alvababy mähet,noh välimus meeldib,aga seest pole üldse nii pehme kui bb omad ja sisud on ilgelt nirud. Nii et jään ilusate ja nunnude bb-de juurde. Ps mulle väga meeldivad su mähkme postitused,sul väga pōhjalikult kōik lahti seletatud ja taustakontroll ka tehtud

  Liked by 2 people

 5. Lisaksin veel omalt poolt ühe argumentidest, et miks mina valisin riidest mähkmed. Minu jaoks on ühekordsed mähkmed on nagu ühekordses nõud. Mõnes olukorras ju ehk mugavad, aga pärast täiesti tarbetu prügi. Ometi ju enamik normaalseid inimesi sööb täiesti tavalistest nõudest, mitte ei viska peale igat einet ühekordseid nõusid minema. Ja see riidest mähkmete eelnev seebitamine on nagu ahjuvormi likku panek- no ei kuku käed otsast ära. Ja sa ei seebita ju igat mähet ka sisse. Nende torisejate loogikat edasi arendades et kui riidest mähkmed on tohutud keskkonna saastajad ja veeraiskajad, siis kui mul pole nt nõudepesumasinat ja pesen ja leotan potte-panne-ahjuvorme käsitsi, kas siis on parem kui ostan aga valmistoidu plastikkarpides? Noh ja tegelikult on vesi siiski taastuv loodusressurss

  Meeldib

 6. Mulle ka nii meeldivad su mähkmepostitused! Põhjalikud ja su oma kogemus nii kenasti lahti kirjeldatud! Tänan!

  Mul on aga hoopis küsimus mähkmete mitte loputamise kohta – kas kaka plekid tulevad tõesti ilma eelneva töötlemiseta välja? Esimese lapsega kasutasin riidest mähkmeid alates ca poolest aastast ja neid sai ikka sapiseebiga töödeldud. Nüüd vastsündinu ja tema kaka jätab eriti korralikke jälgi. Olen neid eriti hoolega puhastanud, vahestisegi topelt, kui esimese korraga pole välja tulnud.
  Peaks vist mõned puhastamata jätma ja vaatama, mis saab 😊

  Meeldib

  1. Minul tulevad küll. Ma loputan üldjuhul kohe mähkme ära, siis panen kotti oma aega ootama, aga on juhtunud ka seda, et pole loputanud. Igatahes, alati teen 2 pesu järjest masinaga ka ja on puhtad olnud. Ainus kord, mil polnud puhas, oli periood, kui Oskar pidi võtma rauapreparaati ja mähkmed olid suht süsimustad 😀

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s