Uskumatu, kuhu mänguasjade maailm on välja jõudnud!

Johan on nüüd nädal aega lasteaiast puudunud, sest teda kimbutab kerge köha ja nohu, kuid see nädal on temale maailma pikim aeg olnud ning vaikselt hakkab tüdimus peale tulema. Ja kas saab siis midagi paremat veel olla, kui see, et hommikul vara toob kuller õnnetule Johanile ühe hiiglama suure kasti Lego Duplosid, millega ta terve eilse ära sisustas? Ma arvan, et eile ei oleks mitte miski seda üle trumbanud. Võib-olla korraks tegid seda siiski pannkoogid, mida nad Jaanusega koos nii hoolega küpsetasid, aga lõppkokkuvõttes Lego Duplo rong võitis.

Tõesti, eile hommikul saime kingituse Legolt, milleks oli uus iseliikuv rongikomplekt (10874) ja et sellest veel vähe, siis ka pakk lisarööbaste ning sillaga (10872). Ja me veetsime TERVE PÄEVA põrandal mängides.

Kui me Johanile esimese Lego Duplo saime, siis mõistsin koheselt selle fenomeni – see on väga haarav nii lastele kui vanematele, sest fantaasia lendu laskmine, loovuse kasutamine on tehtud nii geniaalselt lihtsaks ja see on mõnus aeg lapsega põrandal olla, ehitada, jutustada ning unistada. Kui me täna nüüd uue rongikomplekti saime, siis olime terve perega õhinas, sest see ei ole mingi “tavaline” Lego, nagu ma harjunud olen, see on mingi … hübriid elektrilisest mänguasjast ja Lego klotsidest.

Meil on olnud igasuguste radadega ja rongidega mänguasju enne ka, nii et olin skeptiline, kas üldse selle kokku saame, aga see on nii lihtne! Suured radade tükid, ülikiire kokkupanek, mis ei ole vaid osavamatele lastele mõeldud – minu kahene saab sellega vabalt hakkama! Juba see oli minu jaoks esimene suur pluss – ei mingit närveldamist, rahutut mänguasja ootamist – rada sai mõnusa tempoga mängeldes kokku, nagu ikka klotsidega ehitamine käib.

 

Siis panime kokku rongi ja vaguni, rongijaama ning muud lisad. Mina olen see, kes tahab peensusteni asju sättida, et noh, paneme ikka selle kohvri ka sinna pingile ja saiad aknalauale, nagu peab – tõeline rongijaam koos pagariäri ja suure kellaga! See lihtsalt haarab endasse, midagi pole teha.

 

Ja siis panime lõpuks rongi rööbastele. Nagu mainisin, see ei ole mingisugune tavaline Lego, vaid rong on iseliikuv! Ja see iseliikuv on nii ideaalselt tehtud, et kui lükkad, siis läheb käima, kui haarad kinni, jääb seisma. Ei mingit on/off nuppu ja seda, et siis rong jääbki ketrama ning lõppude lõpuks väsitama. Kuigi jah, seal on sisselülitamisnupp, lihtsalt see ei pane rongi liikuma. See on hea eriti väikestele lastele, sest mängimine on tehtud nii lihtsaks. Kes siis ei mäleta seda, kuidas autosid “käsitsi” juhtisid ja sõidutasid ning mõtlesid, et oleks vaid iseliikuv, see annaks nii palju reaalsust mängule juurde! Mina küll mäletan.

NB! Patareid ei ole komplektis, nii, et enne, kui suure õhinaga kaste lahti harutate, siis veenduge, et teil on vajalikud patareid, sest muidu võib laps rahutuks minna. Meil olid õnneks sellised kodus olemas.

 

Aga iseliikuv funktsioon, mis on mulle niigi juba “oh, kui äge!” ei ole veel kõik. Kaasas on ka 5 erinevat tegevusklotsi, mis annavad rongile käsklusi, kui need raudteele asetad ja rong nendeni jõuab. Klotside abil saab rong signaali lasta, panna tulesid põlema, tankida, suunda muuta ja peatuda. Neid klotse saab raudteel asetada kuhu iganes aga soovid, mis teeb taas mängu nii vabaks ja mõnusaks ning ei pea mõtlema sellele, et laps ei saa aru, miks miski ei toimi – kõik toimib!

 

Lisarajakomplekti saime ka juurde ja kui selle veel kokku saime, siis oli meie mängu terve põrand täis – ikka võimas raudtee! Me juba uurisime veel teisigi radu, mida sinna ühildada saaks, sest hasart on kiire tekkima ja “vaja” ju ägedamaid ning keerulisemaid radu ehitada, ehk siis juba jäi sellest väheks (hahaa, nali! Vist.)

 

Ikka veel ei ole kõik öeldud – Lego Duplo rongi saab ühendada telefonis või tahvelarvutis äpiga ning juhtida rongi sealtkaudu. Me ei anna lastele telefone või tahvelarvuteid mängimiseks ning meelega ei hakanud iPadi seda äppi tõmbama, sest muidu ei oleks me Johani nina vist tahvlist üldse eemale saanud, liiga ilus ja värviline. Aga uudishimu sai siiski võitu ja Jaanus tõmbas telefoni Lego Duplo Train äpi. Tõepoolest, Bluetooth sisse, rong tuvastatud ja saadki juhtida – valid kiiruse, valid suuna, kui ees on tegelusklots, siis tuleb ekraanile ka selle kohta teade. Selge on see, et äppi me Johaniga kasutama ei hakka, vara sellisteks asjadeks. Aga jah, kui äpiga see rong tööle läks, vot siis ma mõtlesin küll, et kui kaugele see maailm areneb, kui juba väikestele lastele on sellised mänguasjad olemas? 😀

 

Igal juhul kuidagi nii armas päev oli põrandal poiste, rongide ja raudteejuppidega, mis vahepeal rajaks ja siis jälle rajaosadeks said. Terve päeva all mõtlen ma, muidugi, söögi-, une- jm pausidega. Panin vahepeal komplekti ära ka, aga siis Johan avastas, et ta ikka ei ole veel lõpetanud ning taas ehitasime omale ägedaid raudteejaamasid ning majakesi. Muide, meil on üks Duplo auto ka, selle pealmine osa sobib samuti rongi sisuga ehk siis ka auto saab iseliikuvaks teha! Ma räägin – miljon võimalust, nii jääbki mängima, sest nii pea, kui arvad, et pakid kokku, tuleb uus idee, et oh, ma teen hoopis selle nüüd!

Meil on üldse olnud veidi pingelised paar nädalat töödega, lasteaiaga harjutamise ja haigeks jäämistega ning sellist terve päev põrandal olemist oli meile kõigile vaja.

Suur aitäh, Lego!

P3360339

Ja nüüd kõik, kes te tahate enda peresse ka ühte sellist rongikomplekti, siis minge minu Facebooki lehele, sest just seal läheb käima loos, millega on võimalik see endale võita!

PS! September on käes, mis tähendab seda, jõuludeni on kõigest 3 palgapäeva. 😀 Aeg jõuluvanale kirju hakata kirjutama, sest see komplekt rõõmustaks nii mõndagi last! Meie tegime oma peres igatahes juba jõululoosi ära.

Kui te olete see inimene, kes ei taha jõuludest enne detsembrit midagi kuulda, siis vabandan, et teid ärritasin ja üritage viimast lõiku eirata 😀

2 kommentaari “Uskumatu, kuhu mänguasjade maailm on välja jõudnud!

  1. Kogu see mänguasjade maailm on nii muutunud. Või ka tegevused! Mul on 14a poeg ja no ei oleks 10a tagasi ette kujutanud, et ta unistab oma sünnipäeva tähistamisest põgenemistoas (no nagu see https://www.kingitus.ee/kingitus/exit-room). Või siis enda lapsepõlvega võrreldes, kus soov oli kgu aeg õues olla ja seal konnata, et ühel hetkel kasvavad lapsed, kelle jaoks õue saatmine on pigem karistus.Aga eks maailm ongi pidevas muutumises!

    Liked by 1 person

    1. Ma pean ütlema, et ma igatsen neid aegu, kui mänguasjad olid igavad ja tuli õues endale “ei millestki” tegevus leida ning lõpuks sellest nii hasardis olla, et tuppa tulemine oli hoopis karistus! 🙂

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s