Mähkmepark laieneb, mina saan targemaks, teie saate lugeda – kõik võidavad!

Jätkan oma riidest mähkmete sõna ja vaimustuse jagamisega.

Jah, me kasutame siiani ainult riidest mähkmeid ning tagasilööke on olnud täpselt null – ma fännan, pesen, voldin, sätin kummuti sahtlisse neid ikka veel samamoodi, nagu siis, kui need alles sain . Ma olen üdini õnnelik ja samal ajal ikka täiesti hämmingus, et miks maailmas üldse ühekordsed mähkmed olemas on, kui riidest mähkmed on ju nii mugavad ja minu kogemuse põhjal isegi paremad ning lekkevabamad. Aga nagu onu Klaus armsas hiiu keeles ütles: “Lotte, neid ašju, mida me ei tea, on ikka paganama palju!”

Mhmh, ma tsiteerisin praegu filmist “Lotte ja kuukivi saladus”. #momlife.

Kes ei ole veel lugenud, siis minu põhjalikum kirjeldus, kus panin kirja kõik, mida seni nendest tean ja kuidas hakkasin riidest mähkmeid kasutama, kui palju, millised, kuidas hooldus, igapäevane elu, öösel, külas jne, asub siin: Ma ei pea enam mitte kunagi mähkmeid ostma!

Selge see, et kui tekib sellelaadne mähkmete vaimustus, siis hakkad aga aina rohkem uusi firmasid ja mustreid otsima. Kuna mina tahan väga erinevaid mustreid enda mähkmesahtlisse, siis nii meie perre sattuski üks eriti armas ja kirju Milovia mähe. Eestis müüb neid edasi http://www.mahkmed.eu/, mis on ka tõenäoliselt suurim erinevate riidest mähkmete valikuga e-pood ja sealt me enda mähkme saimegi.

Olgem ausad, peamine asi, miks ma seda tahtsin, oli uus muster, sest tegelikult meie eelnevad kogutud mähkmed toimivad ideaalselt, muud põhjust uue järele väga ei olnudki. Aga samas, nüüd, kui oleme mähet kasutanud, näen, et isegi ühte tüüpi mähkmed (antud juhul taskumähkmed) võivad erinevad olla ja loomulikult, pean ma teiega ka kohe enda uusi teadmisi jagama.

Milovia ühes suuruses taskumähkmete eripära on see, et need tulevad juba kahe erineva suurusega sisuga S ja M. S on mõeldud eriti väikesele beebile 2,5 kg +, M on 3,5 kg+. Lisaks saab osta suuremaid juurde. Väiksemaid sisusid saab, muidugi, kasutada suuremate laste puhul ka, kui on teada, et väga suuri koguseid ei tule või kui tihedamini vahetada. Vahetatavad sisud on mikrofiibrist, mis on ise mõnusalt õhukesed, aga väga imavad ning pükste sisu on mikrofliisist. Loomulikult on kogu mähe ise hingav, veekindel ning nahasõbralik, nagu need peavadki olema.

Nagu ikka, saab ühes suuruses mähet trukkidest väiksemaks-suuremaks reguleerida ja kuigi seal ei ole eraldi trukirida jalaaugu reguleerimiseks (mida ma natuke pelgasin, tõenäoline lekkeoht), siis tegelikult on see väga mugav ning lekkeid ei ole meil küll veel olnud, isegi mitte ühe M suuruses mähkmesisuga.

Muide, need püksid on veel sellepoolest veidi teistsugused, et mähkmesisu käib eestpoolt ehk see nn tasku on ees. Paljud ütlevad, et see on neile mugavam olnud, saab sisu kohe vajalikku kohta paika, aga mina selles suurt vahet ei näe. Küll aga on ees asetsev tasku selles osas hea, et kui mähkmed saavad ikka mustaks-mustaks, siis ei pea mähkmesisu tagant välja võtma, mis on ka ju tõenäoliselt must, vaid saab eest, kus nii must ei ole.

Üks küsimus, mis on mu peas olnud, on see, et kui mähe saab täis, kas iga kord peab ümbrist ka vahetama ja Facebooki grupist Riidest mähkmete KKK tuli välja, et vist ei peagi – kuna pükste materjal vedelikku endas ei hoia, suunab selle kõik sisusse, siis vahel võib kiiruga ka lihtsalt sisu vahetada ja äkki sellepärast ongi paljudel mugavam eest vahetatavaid taskumähkmeid kasutada. Mina olen alati nii püksid kui sisud ära vahetanud, aga tegelikult palavate ilmadega, kui enamus vedelikku niikuinii auras läbi naha välja ja kogused ei olnud nii suured, oleksin vast saanud ka proovida sisude vahetamisega läbi ajada. Ega ma tegelikult ei tea, kas üldse nii tehakse või sain valesti aru, nii, et ärge seda sada protsenti tõena võtke 😀 Minu loogika ütleb seda, et midagi ju ikka jääb ka mähkmete katetesse ja see midagi võib pika peale nahka ärritada. Tõenäoliselt on sisude vahetamine mugav, kui olla kuskil väljas ja nn hädapärane variant, ei tea.

Muide, väike detail, aga mulle meeldib, et nii sisude kui pükste küljes on põhjalik hooldusjuhis, algajale on sellest kindlasti abi, eriti, kui paljusid sisusid hoiustada ühes kohas. Hoolduse osas kehtib sama, mis enamuse puhul – pestavad 60 kraadiga, vahendit kasutada harjumuspärasest kogusest poole vähem.

Kui ma algul üldse riidest mähkmete kasutamisele mõtlema hakkasin, siis ei meeldinud mulle nende juures üldse see suur pamp, mis jääb, tundus lapsele nii ebamugav. Ma ei alustanud küll vastsündinuga ega vastsündinu suurustega, aga seda võin küll öelda, et keda veel suur pamp häirib, siis Milovia mähkmed peaksid ühed väiksemad olema. Need on igati disainitud nii, et nii püksid kui sisud oleksid optimaalse suurusega. Niisiis, ei ole seda, et vastsündinuga ja pooleaastase lapsega kasutad samas suuruses sisusid (põhiline pambutekitaja), vaid saad ise valida, millist sa vajad. Enam mind pamp ei häiri ka, vaid heldin selle peale ning mõtlen, et oh, varsti ei ole enam ühtegi beebit, kes oma pambuga toas ringi asjatab, ma parem imetlen seda pampu kuni veel saan.

Kui mul oleks vastsündinu majja saabumas ja sooviksin ühes suuruses mähkmeid soetada (mõistlik ju oleks, kasutatav kuni mähkmevabaduseni), siis vaataksin kindlasti Milovia mähkmete poole. Lisaks sellele, et väike pamp ja erilised mustrid, on neil ka mõnusad kinnitused. Paljudel vastsündinute mähkmetel on kinnituseks takjapael, et saaks paremini suurust reguleerida ning paljud täitsa kiidavad neid, aga mind, näiteks, häirivad – paela äär tundub vastu beebit ikka väga kare ja kuigi see ei ole otse vastu nahka, siis tegelikult teatud asendites puutub ikka kokku ka. Aga minu takjakinnitusega mähkmete kogemus on ainult nn hiinakatega. Võimalik, et ka siin mängivad firma ja kvaliteet rolli ning äkki teen liiga rutakaid järeldusi, sest tõesti, teistelt olen kuulnud ainult kiidusõnu.

Nii, et sellised on imeilusad ja värvilised Milovia mähkmed!

Mahkmed.eu lehel olid Milovial erinevad ägedad mustrid, ka ühed natuke nn poistekamad piraatide ja ankrutega, aga miskipärast mulle nii meeldisid need metsateemalised. Minu meelest on need kärbseseente ja kitsekestega mähkmed nii armsad, meenutavad mingit slaavi muinasjutufilmi, mida vanasti ikka vaadatud sai.

Pealegi, seened, kitsed, lehed tekitavad miskipärast sügise tunnet ning ma ei tea, kas ma olen lihtsalt suureks saamas, aga sügisest hakkab kujunema minu lemmikaastaaeg.

Ja siin on minu kallis ringi asjatav pamp!

 

17 kommentaari “Mähkmepark laieneb, mina saan targemaks, teie saate lugeda – kõik võidavad!

 1. Ma tahan sind tänada, et nakatasid mind riidestmähkmete pisikuga. Olen ka nüüd juba paar nädalat Baba&boo mähkmeid kasutanud ja ma olen siiani seitsmes taevas. Need on NIIIII LAHEDAD ja NIIII ILUSAD. Aitäh aitäh aitäh <3<3<3

  Liked by 2 people

 2. Üldse mitte pahaga, aga kas sa oled kunagi ise proovinud näiteks korduvkasutavaid rinnapatju? Ma pidasin 2 ööd selle vastiku külma ja märja tundega vastu ja viskasin need siis ruttu minema. Mähkmete idee on küll hea, aga ma kujutan ette, et beebil on nendes sama ebamugav tunne ja ma ei tahaks küll oma last sellega ära harjutada. Samuti mõtlen, et huvitav kuidas neid mähkmeid kasutades tulevikus potitrenni tehakse. Ebamugav niiskus ju lapsi siis enam ei heiduta.

  Meeldib

  1. See on ikka väga individuaalne. Mina kasutasin riidest rinnapatju ja olin rahul Kuigi imavust jäi mõnel väheks, st hakkasid lekkima. Ebamugav ei olnud. Ja näiteks riidest hügieenisidemed on palju mugavamad kui ühekordsed. Et kui millegagi riidest mähkmeid võrrelda siis just nendega.
   Potitreening sõltub eelkõige lapsest (ja lapsevanemast) aga tegelikult rõhutakse just vastupidisele – laps saab varakult aru tagajärjest, et hakkab märg ja ebamugav. Kahjuks või õnneks on enamusel riidest mähkmetel mikrofliisist või muust kuivahoidvast kangast pealiskiht ja lapsel sama kuiv olla kui ühekordse mähkmega. Või siis isegi kuivem!

   Meeldib

   1. Muidugi on see individuaalne. Tagantjärgi lugedes tundub mu kommentaar endalegi veidi ründav. Tegelikult ma ei tahtnud absoluutselt vihjata, et Lilli minu arust mõtlematu on, vaid et ma ise ei suuda vaimustust jagada.

    Meeldib

  2. Ma ei ole neid rinnapatju kasutanud, aga ausalt, olen “märga” mähet katsunud ja andnud isegi Jaanusele katsuda 😀 sest nii suur hämming oli, kui kuiv ja soe see pealiskiht on isegi siis, kui imav sisu suht vettib. Nii et ma ei usu kindlasti, et külm ja märg mähe lapse pepu vastas on, see oli vanasti marlidega nii ja seda arvasin ise ka, et praegu ka on, aga ma ütlen, mähkmed on teinud suure arengu. Poti osas olen kuulnud, et riidest mähkmete kasutajad hakkavad varem käima, aga jah, eks oleneb lapsest ja vanematest.

   Meeldib

  3. Kasutasin algselt peale beebi sündi ühekordseid rinnapatju ja kõik lekkis vähese ajaga täiesti läbi ja see oli kohutav. Nii päeval kui ka öösel. Proovisin erinevaid firmasid, kuid sellest polnud tolku. Mingi hetk avastasin, et olin rasedana ostnud 2 paari korduvkasutatavaid rinnapatju. Igatahes pole mul korduvkasutatavatega kordagi sellist nalja olnud ja ma olen meeletult õnnelik, et ma neid proovida otsustasin. Need ei leki, need on naha vastas mega mõnusad ja pehmed. Ei osta enam kunagi neid ühekordseid 🙂

   Meeldib

   1. Ma pean ütlema, et nüüd on pilk peatunud juba naistetarvetel ka, sest olen uurimustööd teinud ja kuulnud, et paljud kiidavad, nii, et ega midagi – tuleb ära proovida! 😀

    Meeldib

   2. Ma kusjuures uurin sama! Aga pole veel välja selgitanud, millised neist parim variant oleks 😀 aga nendega vast samamoodi nagu riidest mähkmetega, et erinevatele inimestele sobivad erinevad variandid. Ja seda cupi mõtlen ka soetada millalgi 😀

    Meeldib

 3. Taskumähkme puhul tuleb ikka terve mähe korraga pessu panna. Mikrofliis võib küll tunduda kuiv – ei hoia niiskust endas – aga mustaks saab ju ikkagi. Mina soovitaksin ikka alati pesta! 🙂 Kui tahad selliseid mähkmeid, millel vahetada ainult imavat sisu siis vali mähkmekate + sisemähe või AI2.

  Milovia mähkmed on nii vahvate mustritega! Aga küll jõuad veelgi neid ägedaid mustreid osta 😉

  Liked by 1 person

 4. rööm, jaga ikka oma kogemust! 🙂
  mul nüüd (sinu otsesel möjul!) ka mitmenädalane kogemus seljataga. kui ma öigesti aru saan, siis Opadii poe ostsid sinu lugejad tühjaks 😀
  minu kogemus on samuti superäge. siiski, öösel kasutan eniselt ühekordset püksmähet. seda mitte lekete kartuses – mitte mingeid lekkeid taskumähkmetega ei ole esinenud – vaid lihtsalt mulle tundub, et tegelikult on see ühekordne siiski öhem ja kuidagi…vabam. taskumähe on nii kapitaalne värk. lisaks tundub mulle, et vähemasti need taskumähkmed, mida mina kasutan, ei hinga ikkagi nii hästi kui ma lootsin. lapse pepu öhetab nendes kergelt. ühekordsetega mingit nahateemat kunagi ei ole olnud… ma muidugi kahtlustan ka, et need väga palavad ilmad vöivad seotud olla…
  siis – selle mönusa mähkmepaberi ma jätsin pärast esimest nädalat körvale. millegipärast arvasin, et see on nii leebe kraam, et vöib ka wc-sse visata, aga müüja kodukalt uurides selgus, et selle eest siiski hoiatatakse 🙂 no ja meie majapidamises kadus siis kohe möte – ma ei taha kusagile prügikasti seda paberit koos paksema kraamiga haisema jätta 🙂
  tänu hästi kuumadele ilmadele olen seni köik mähkmed kohe pärast kasutamist ära loputanud ja kuivama pannud – ümbris kuivab ikka mönusalt kiirelt, sisul läheb kauem aega. aga kuna neid on lademes, siis pole hullu 🙂 täna tegin esimese sellise päeva, kus kogusin päev otsa, karmimaid asju höörusin sapiseebiga ning öhtul pesin (käsitsi, mis on ka nii lihtne) – no ei tundu väga töömahukas see asi! sest see töörabamine on ometi minu suurim hirm 😀
  siis vöibolla veel niipalju (kuna ma ise vist vastavat postitust ei tee :P), et esimene mähkme jalgapanek oli huvitav. esiteks nägin terve öö unes, kuidas ma oma lapsele riidemähet panen 😀 ja teiseks kukkus laps protestima. ilmselt seetöttu, et tema pontsaka kintsu ümber oli uus ‘püks’ harjumatult tihedasti. laps on mul selline suuremat kasvu, eks 🙂 algul ahastasin, et nüüd köik ilsu plaan ja investeering mokas – aga ei, mure lahenes kohe ja praegu käib röömsalt ringi oma värviliste püksikestega! 🙂

  Meeldib

  1. Kusjuures, ma olen kuulnud, et kui mähkmeid sapiseebiga pesta, võib osadel nahka ärritada. Ma ise ei julge proovida 😀 aga palavaga oli iga asjaga jama olla, siis oli meil ka vahel õhetus, see kuumus oli ikka hull!

   Liked by 1 person

 5. Sry, et niimoodi küsin, aga kas korter kusehaisuga haisema ei ole hakanud nende riidest mähkmetega? Mina aastaid tagasi korra proovisin kasutada ja lõpuks ma ei saandki aru, kas pesumasin haiseb seest kuseselt, kogu korter haiseb kuseselt või on see vaid minu enda ninas 😀 Läks aega, mil ma sellest kusehaisust lahti sain, uuesti ühekordsete mähkmetega kahjuks.

  Liked by 1 person

  1. Siis hakkab, kui lahtiselt hoida, ma usun. A .no ikka korralikult pesta ja aegajalt pesen 60 kraadiga. Põhiline on see, et mida rohkem pesuainet panna, seda rohkem mähkmed haisevad, sest lukustub koos muu kraamiga mähkmesse. Siis suht iga piisk paneb haisema.

   Meeldib

 6. Oi mina ka fännan Miloviat. Meil olid küll Moltexid ja riidekad paralleelselt kasutuses, aga ülirahule jäin. Moltexid olid siis kui oli uneaeg, sest ma vahetasin riidekaid peale iga pissi. Mulle tundus, et jäi ikka niiskeks muidu. Aga erinevate kollektsioon on üsna muljetavaldav, see sama muster Miloviat üks lemmikumaid:)

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s