Ma ei pea enam mitte kunagi mähkmeid ostma!

Minu teadmised riidest mähkmetest olid veel paar aastat tagasi täiesti puudulikud – ma arvasin, et need on nagu vanasti, marlilapid, võib-olla nüüd siis kuidagi mähkmekujulised, aga raudselt lapsel püksid koguaeg märjad ning lappe peab mitu seinakappi täis olema, et jätkuks.

Kui Johan sündis, sain kingituseks kastitäie mähkmesisusid, 3 taskumähet ja paar rulli bambusepaberit. Teadmised liikusid marlilappidest edasi. Ma olin nii õnnelik selle üle, sest tegelikult oleme me Jaanusega mõlemad keskkonna hoidmise, taaskasutuse ja olgem ausad, odavamalt läbi ajamise poolt. Siiski, proovisin neid mähkmeid paar korda, lapsel olidki riided koguaeg märjad ja mähe lekkis ning jätsin asja sinnapaika, et äkki proovin kunagi hiljem veel. Tahe oli küll, aga see tundus suur ettevõtmine ja mina magamata, alles emaks saanud, võhm väljas – lihtsam oli ühekordsetega toimetada.

Oskariga proovisin ka paar korda, kuid enamasti ostsin siiski “tavalisi” ja samal põhjusel, mis Johani puhul, kuni mõtlesin, et no, mina ei taha enam, et mu lapsel oleksid mingid keemilised geeljad tükid naha küljes, nahk ärritunud ja hõõrutud. Samuti ei taha ma iga kuu mitukümmend eurot maksta selleks, et lisaks eelpool mainitud nahaärritusele, mu prügikast iga päev uputab ja haiseb, toodan lihtsalt keskkonnale saasta juurde ning toetan tegelikult mõttetut ületarbimist. Pealegi, plastiku ja kogu see kurikuulus jäätmete olukord, mis peaks nüüd küll juba ka kõige naiivsema inimese mõtlema ja elus muudatusi tegema panema, oli minu jaoks suur tõuge. Ühesõnaga, ma tahaksin olla mõistlik inimene ja käia ajaga kaasas ning mitte saagida seda oksa (või siis loodust), millel me kõik ise istume.

Hakkasin, aga, uurimisega taas pihta, milliseid riidest mähkmeid on üldse olemas, kus müüakse, mis nende vahe on, kuidas kasutatakse, hooldatakse ja peamine, kas see on ikka reaalne, ilma suuremate ebamugavusteta, täielikult riidest mähkmetele üle minna, sest seda ju ometi tehakse ning ma ei usu, et kõigil kohvritäis vahetusmähkmeid/-riideid koguaeg kaasas on.

Põhimõtteliselt sain kõikidele küsimustele vastuse Facebooki grupist Riidest mähkmete KKK. Kogutud andmete põhjal otsustasin edasi katsetada taskumähkmetega (mida mul juba 3 tk oli) ning otsingute käigus sain tuttavaks väga toreda emaga, kes juhendas mind mähkmemaailmas, jagas enda kasutajakogemusi ning usust Baba+Boo mähkmete ja lisatarvikute headusesse lõi ettevõtte Opadii, mis neid nüüd maale toob. Sealt ostsin ka mina ülejäänud vajaliku mähkmekoguse.

Kuskilt lugesin, et mähkmetest ilusti välja tuleks ilma, et iga päev masin töötaks, on vaja umbes 20 mähet. Ma ei tea, kas see arv vastsündinute puhul ka kehtib, sest nad ju täidavad neid päris tihedalt. Minul on nüüdseks 18 mähkmeümbrist ehk taskuga pükse, ning “miljon” sisu ja hetkel tundub küll, et see on piisav (kui isu muudkui uusi mustreid hankida ära kaoks).

Taskuga mähkmete põhimõte on see, et ümbriseks on trukkidega püksid, mida saab nii kitsamaks-laiemaks, kui vööst madalamaks (vastsündinu jaoks) reguleerida. Pükste pealiskate on veekindel PUL-kangas (lamineeritud polüretaan eesti k. vist) ja mähkmekangaste puhul on kasutatud tehnoloogiat, mis hoiab riiet veekindla, kuid õhku läbilaskvana. Mähkmepüksid seestpoolt on kaetud mikrofliisiga, mis laseb vedeliku sealt läbi, mähkme sisse, kuid pealispind jääb küllaltki kuivaks, võrdleksin isegi sama niiskusega, mis jääb teatud ühekordsete mähkmete puhul.

Pükste taskusse ehk veekindla ja mikrofliisist kihi vahele käib mähkmesisu, mis imab niiskuse endasse. Sisusid on erinevast materjalist – bambusest, mikrofiibrist, fliisist, kindlasti midagi muud ka, mida ma ei tea. Minul on olemas kõik kolm sisu. Baba+Boo ühes suuruses (vastsündinust kuni potitreeninguni kasutatav) taskumähkmetega tuleb kaasa 2 bambussisu ja lisaks muud ei olegi vaja, sest see kogus on täiesti piisav. Mikrofiibrist ja fliisist sisud sain Johani sündides kingituseks.

P3330339
Erinevad sisud – bambus, mikrofiiber, fliis.

Sattusin peale ka sellise mõiste otsa, nagu “hiinakad” ehk odavamad mähkmed. Nende eripära ongi vast materjalide vastupidavuses. Näiteks, need 3 mähet ja mainitud sisud, mille kingituseks sain, on nn hiinakad, Little Bloom – lubatud on 30 kraadi pesu, mis mähkmete puhul ei ole just parim. Baba+Boo mähkmetel, nii pükstel kui katetel, on lubatud kuni 60 kraadi, kuid enamasti piisab ka 40 kraadist.

NB! “Hiinakatel” oli veel see asi, et kingitegija tellis ühed mustrid, aga tuli vist midagi muud, sest ühed “love” tekstiga Minky mähkmeid ei olnud ta küll võtnud 😀 Vaata, allpool, mähkmegaleriis on näha. 

Ma ei teagi, millised sisud kõige paremad on. Näiteks, Baba+Boo bambusmähkmed, mis pükstega kaasas on, imavad ülihästi. Peale pesusid avastasin, et ka Little Bloom mikrofiibrist mähkmed imavad väga hästi. Fliismähkmeid ei ole uuesti proovinud, need ei võtnud omal ajal üldse vedelikku sisse. Mul väga usku ei ole, aga samas netis surfates ikka kiidetakse küll, lihtsalt läheb kauem aega ja rohkem pesusid (nii väidetakse), kui imama hakkaksid.

Lisaks mähkmepükstele ja sisudele võib kasutada ka bambusepaberit/lehte. See on hea selleks, et kaitsta mähkmeid suurema kraami eest ning et oleks mugavam puhastada – vedelik läheb sellest nn paberist läbi, tahkem jääb peale. Siis pole muud, kui võtad selle paberi, viskad ära ja mähe ise läheb vähemmäärdunult pessu. Baba+Boo bambuseleht on nagu siidine õrn leheke, ma panen tavaliselt topelt ehk kaks lehte. Üritasin võimalikult tõetruult pilti teha, et saaksite aru, kui siidine see on, tõesti mingi imeline materjal, mis vastu õrna nahka on.

 

 

Esimene asi, mida teha, enne kui riidest mähkmeid kasutama hakata, on umbes 3 eelpesu. Selleks ei ole vaja mingit vahendit ega vahepeal kuivatust – lihtsalt kõik katted ja sisud masinasse, u 40 kraadiga pesta, nii vähemalt kolm korda järjest. Minu viga oligi algul, nende nn hiinakatega, see, et ma ei teinud eelpesu ja mõtlesin, et miks mähkmed vedelikku ei pea ja lekivad, seetõttu ka omal ajal riidest mähkmetega majandamise sinnapaika jätsin. Eelpesu töötlebki mähet vettpidavamaks, imavamaks ning eemaldab viimsed tootmisjäägid, mis võivad veel sees olla, niisiis, eelpesu – tülikas, aga oluline tegevus.

Teine asi on mähkmete õigesti jalga panemine. Kui vastav sisu on kattesse sisse pandud, vajadusel ka bambuseleht lisatud, siis tuleb need õigesti jalga saada. Õige on see, et enne kinnitad trukid jalgade ümbert, et kuskilt ei saaks lekkida ja alles siis kõhu ümbert. Kõhu juurest, kusjuures, ei pea nii tihedalt olema, väike vahe on lubatud. Siin on youtube õpetus: https://www.youtube.com/watch?v=HtWYjnVB4L0

Põhiline küsimus on see, et kus siis kasutatud mähkmeid hoida, et haisema ei hakkaks. Osa korjavad spetsiaalsetesse korvidesse ning siis teevad pesupäeva, osal on veekindlad kotid, mida saab kaasas kanda või vannitoas hoida. Minul oli kingipakist üks väiksem veekindel kott, Baba+Boo tellimusega võtsin juurde suurema ehk keskmise suurusega koti. Väiksemat on hea kaasas kanda, suurem on mul püsivalt vannitoas. Tõesti, mähkmed ei haise, kuskilt midagi ei leki.

Mõtlesin isegi, et võtaksin suurema mähkmekoti, aga ei ole mõtet, sest ma ei saa pikalt niikuinii neid seal ladustada, vaja mingil ajal ikka ära pesta ja kasutada.

P3330434

Pesu väärib ka eraldi lõiku. Nagu ütlesin, siis lubatud veetemperatuure on erinevaid. Isegi, kui tootja lubab 60 kraadiga pesta, siis tegelikult ei pea seda iga kord tegema, mina pesen enamasti 40 kraadiga. Kui tunned, et mähkmed on peale pesu puhta lõhnaga, ongi kõik hästi. Kui tunned, et mähkmetel on peale pesu ikka mingi hais juures, tuleb teha sügav pesu ehk strip wash – eelloputus, 60 kraadine pikk puuvillaprogramm, vahel isegi mitu sellist jne. Süvapesu kohta saab googeldades palju infot, aga selle eesmärk on eemaldada kõik mustuse ja puhastusvahendite jäägid, mis iga pesuga mähkmesse ladestuda võivad.

Pesuaine, millega mähkmeid pesta, ei tohiks olla seebi baasil (koguneb mähkmesse) ja peaks olema neutraalne, mitte väga tugeva lõhna või toimega, igasuguste loputusvahendite vaba. Lubatud on sama pesuvahend, mida kasutate ka oma beebiriiete pesemiseks, aga alati kasutage vahendit vähemalt pool kogust sellest, mida tavapesu puhul olete kasutanud. Vastasel juhul ladestubki see kõik mähkmesse, ei ole beebi nahale hea ning mähe ei ima enam nii nagu vaja. Lisaks, hakkab kiiresti haisema ja sellisel juhul ongi vaja süvapesu. Pesuainega on üleüldse see “reegel”, et enamasti pannakse seda ka tavapesule liiga palju, tihti saabki poolega hakkama.

Kui mähkmeid pesta, võiks pesumasin olla umbes 3/4 täis, sest sisud imavad palju vett endasse (mida nad peavadki tegema) ja kaalult läheb masinatäis päris raskeks. Samas peab masinas tekkima piisav hõõrdumine, et need puhtaks saaksid. Hea on pesta koos väikeste laste riietega, voodipesudega ei ole soovitatav, kuna mähe ei pruugi piisavalt pesu ja loputust saada.

Kuigi on öeldud, et seebipõhine pesuvahend ei tohiks olla, siis tegelikult mähkmete hoiustamisel olen peale piserdanud rohelise seebi lahust (mul on ostetud kontsentraat ja tegin kiiruga vanasse hästiloputatud šampoonipudelisse lahuse) lootuses, et äkki saab siis vähe mustemad mähkmed paremini puhtaks. Puhtaks on need tõesti läinud. Ja kui mähkmed lõpuks pesema panen, siis kasutan ICA Skona pesugeeli.

Edit: UUS INFO – parim on kasutada pulbrit, mitte pesugeeli!

 

 

Nii, räägin nüüd siis asjast ka, kuidas kasutada on.

Esiteks, ma olen täiesti vaimustuses mähkmete välimusest – need on nagu riiete osad ja mind pani ennastki üllatuma, milliseid mustreid ma valisin ning kui väga ma neid fännan. Üllatuma seetõttu, et ise ma olen suhteliselt igava ja neutraalse maitsega, aga laste riided ning nüüd ka siis mähkmed võiksid säravad olla.

P3320102.JPG

Ma sättisin sisse ühte vanasse kummutisse (taas üks armas Sõbralt Sõbrale leid, mis ootab korda tegemist) mähkmesahtli ja muudkui käin, voldin ja silitan neid seal. Ma olen nii vaimustuses oma mähkmemajandusest 😀 Sahtlis hoian ümbriseid nii, et panen sisud juba sisse, siis saab kiiresti võtta ja kasutada, ei pea vusserdama hakkama (kuigi see ei ole keeruline). Kui ööseks mähkme panen, siis lisan ühe sisu juurde ehk laps on topeltsisuga mähkmes ja kindlasti bambuseleht – siis on täiuslik kaitse olemas ja ei mingit märja mähkme pärast ärkamist.

P3330334.JPG
Tegelikult pean ühe sahtli veel nendele eraldama …

Ma võin öelda, et ma olen täielikus hämmingus, kui hästi need mähkmed peavad ja kui kuivaks need tänu mikrofliisist kangale naha vastu jäävad, andsin lausa Jaanusele katsuda, sest ma olin nii üllatunud. Laps on mähkmetes rahul, nahapunetust või ärritust pole enam kordagi olnud, mida aegajalt ühekordsetega juhtus – kõik on nii ideaalne, et mul on kahju, et juba Johani ajast nendesse rohkem ei süvenenud. Eriti kahju on sellest kogusest ja rahast, mis n-ö tavamähkmetele kulus.

Arvestasin kokku, et kui pakk mähkmeid maksab umbes 13 eurot (odav variant), selles on keskmiselt 45 mähet (oleneb firmast) ja neid kulub kuus 2,5 pakki (vastsündinule rohkem, hiljem vähem, aga ma panen umbes keskmise) ja mul on 2 väikest last, kes kannavad mähkmeid umbes 2,5 aastat (oletatav mähkmevabadus), SIIS:

2,5 aastaga kulub kahele lapsele mähkmeid: 6750 tk ja summas 1950 €. Ja ma olin numbritega tagasihoidlik, eriti summaga, sest tegelikult ostsin mõlemale vastsündinule ikka kõvasti kallimaid mähkmeid, kui see 13 €. Ühesõnaga, see oli selline jäme arvutus, aga ikkagi oleksin tahtnud kohe tark olla ja riidest mähkmeid kasutama hakata, sest see on palju lihtsam, kui ma arvasin.

Ahjaa, lekkimisest! Mitte ühtegi korda ei ole mähe lekkinud! Ok, üks kord lekkis, kui panin selle hiinaka fliissisu, ilma, et oleksin eelpesu teinud. Aga Baba+Boo bambusmähkmed ja mikrofliis mähkmed ei ole lekkinud. Kui teiste mähkmetaga ikka vahel juhtus õnnetusi, siis riidest mähkmetega mitte ühtegi õnnetust, isegi, kui mähe oli ikka täiesti täis, ses suhtes, et detailidesse ei taha laskuda, aga ikka suur-suur õnnetus, plahvatus, mida iganes selle kohta öeldakse. Need kaitsvad püksid on nii tihedalt, kuid mittesoonivalt lapsel jalas, et tõesti mõtlen, kus ma enne olen olnud, miks ma ei teadnud, et see nii lihtne, usaldusväärne ja mugav on!

Ma siin räägin nagu suur mähkmeguru, ise oleme ainult 2 nädalat neid kasutanud, aga no kasutan rõõmuga edasi, mingit muret ei ole. Kasutame nii külas, õues, öösel – koguaeg, see on täiesti normaalne, mitte mingit imelikku tunnet, et oleks teistmoodi. Ma räägin, isegi lihtsam või puhtam tundub kõik – mähkmehaisu kodus ei ole, pesu pesen nii nagu pesen. 2 nädala jooksul olen tegelikult vist 3 ühekordset mähet kasutanud – 1. kui pooled mähkmed olid veel eelpesus, 2. kui olime külas ja varumähet miskipärast kaasa ei võtnud, aga tavamähe oli vanast harjumusest kotis ning 3. öösel, kui panin prooviks nn hiinaka fliissisu, ilma eelpesuta, siis lekkis ning öökapi sahtlis oli ka vanast harjumusest ühekordne mähe, mille kiiresti ilma suurema kolinata (et Johan ei ärkaks), Oskarile jalga panin.

Riidest mähmete kasuks räägib see ka, et kui laps on lihtsalt mähkmega või t-särk ja mähe, siis ta ei tundu, nagu alasti. Ühekordsete mähkmetega oli küll see, et peaks midagi peale panema, aga riidest mähkmed oleksid justkui riiete osa, vabalt käin lapsega õues nii, et tal on ainult t-särk ja mähe, eriti selle kuumaga. Minu jaoks on need kuidagi nii armsad.

Lemmikmustrit mul vist ei ole, aga pandamähkmed võlusid mind kohe, kui paki avasin. Kuidagi nii värsked ja troopilised 😀

 

 

Siis meeldivad mulle veel suvised surfikad ja kaktuse omad:

P3330357

 

 

Ja lisaks nendele on mul veel mitu ägedat mustrit ning ühevärvilist mähet. Muide, tavalised hallid on ainsad, mida on topelt ja mulle meeldivad need väga!

 

 

Postitus on niigi pikk, aga! Kokkuvõtvalt võin öelda, et riidest mähkmetega majandamine on palju lihtsam ja lõbusam, kui algul arvasin. Miinuseks võib vast välja tuua tõsiasja, et esialgu kulub mähkmehunniku varumisele suurem summa, kuid see teenib end kiiresti tagasi, arvestades ühekordsete mähkmepakkide ostu eraldi. Teine miinus on see, et need näevad nii ägedad välja, et kui vajalik kogus on koos, siis pidevalt on suur tahtmine veel osta, sest hädasti oleks ju uut mustrit vaja, eksole. Seda teed ma veel ei ole läinud, aga mine tea, mis saama hakkab, kui sügiskollektsioonid saabuma hakkavad.

Igatahes, loodan, et postitus abistas ja inspireeris mõnda ema veel “rohelist” või siis kirevat mähkmeteed ette võtma, mina olen küll sellest absoluutselt vaimustuses!

Ja mõelge, ma ei pea enam mitte kunagi mähkmeid ostma! Halleluuja!

PS! Tegemist ei ole koostööpostitusega – kõike olen ise uurinud, ostnud ja hakanud niivõrd fännama, et soovitan südamest teistele ka!

33 kommentaari “Ma ei pea enam mitte kunagi mähkmeid ostma!

 1. Suur aitäh, et uurisid-proovisid-jagasid. Ise ka kunagi mõtlesin, et võiks proovida, aga mõtteks jäigi. Nii hea, kui kõik info ühes kohas. Järgmise lapsega kindlasti.

  Meeldib

 2. Nii super postitus ❤ aitäh!

  Meil sünnib esimene laps novembri alguses ja olen juba natuke seda riidest mähkmete teemat uurinud ka aga pole endale seda veel väga selgeks teinud.

  Mulle nii meeldib, et su postitus on põhjalik nii info kui enda kogemuse jagamise poolest ning ma usun, et tulen seda veel lugema 🙂

  Kõige keerulisem tundub hetkel mähkmefirma valik. Neid on nii palju erinevaid ja tahaks valida ju parima, et mähkmed istuks hästi, ei laseks läbi ning et oleksid mugavad kasutada.

  Igaljuhul suured-suured tänud sulle veelkord! ❤

  Meeldib

  1. Aitäh, mul on nii hea meel, et saan kasulik oma postitusega olla! Firma valiku osas on ainus see, et nn hiinakad on odavamad, aga mitte nii head. Kindlasti võta mingi selline, mida saab 60 kraadiga pesta. Aga muidu, mina oskan ainult Baba+Boo’d kiita, teisi häid on kindlasti veel.

   Liked by 1 person

 3. Ma enam ei hakka seda kogust omale ostma, sest potitrenn juba 9.5 kuust käimas. Laps praegu 1a1k, kodus ärkvelolles mähkmest prii. Kulub üks mähe ööpäevas. Et ei tundu see nagu üüratu kulu ja reostus. Kuigi jah, eks see reostuse osa ole naiivne enesepett. Umbes et kui ma kogun prügi väiksesse kotti, jääb ekskil mulje, justnagu ei teki üldse palju prügi. Aga kui koguda nt terve kuu prügi kokku, on pilt realistlikum. Eks kui kunagi peaks veel üks beebi tulema, kaalun seda riidemähkme värki kindlasti. Armsad näevad nad välja küll 🙂 Rõõm teada, et ka head. Aitäh postituse eest!

  Liked by 1 person

  1. Ma olen üldse hakanud asju selle pilguga rohkem vaatama, et kui palju prügi ehk pakendeid see sisaldab. Selline tunne, et midagi ei taha enam poest osta, liiga palju mõttetuid kilesid ja ümbriseid. Enne ei pannud seda tähelegi, aga no me oleme ikka hullud prügitootjad 😦

   Meeldib

 4. ma siin istun ja olen lihtsalt väga röömus, et ma sinu blogi kunagi juhuslikult leidsin! ma olen alati tundnud hirmuhigi ja ööva selle riidemähkmenduse ees – ei kutsu mitte mingi vägi oma elu keerulisemaks tegema! ja nüüd ma loen siin esimest korda INIMkeelset juttu selle kohta, kuidas ja mis ja kui keeruline jms. mul on su vastu migni usaldus muidugi, kohe on selline köhutunne, et tegu pole mingi iduhullu ökohipiga 😀 (vabandust noh) vaid täiesti normaalse, jalad maaas ja ratsionaalsus peas naisterahvaga. ma olen täiesti veendunud, et see sinu postitus on kaalukeel ja ma teen selle investeeringu ja vähemasti katsetan! isver, kui hea 😀 aitäh sulle!

  Liked by 3 people

  1. Niii hea kommentaar! Mul oli ka täielik segadus, kusjuures, ja mõtlesingi, et panen järjest kirja, mida tean, äkki tundub kompaktsem kellegi jaoks 😀 nii lahe, et postitus läks asja ette!

   Liked by 1 person

 5. Need pealismähkmed ja sisud ja katted jne tundub nagu tuumateadus. Aga kui teine laps kunagi majja tuleb siis ilmselt proovin vähemalt mingil määral korduvkasutatavad mähkmed kasutusse võtta.
  PS! Mulle tundub, et nägin teie väikest peret täna Pärnus…

  Liked by 1 person

 6. Väga mõnus lugemine! Tahaks ka kohe proovida, aga mu lapsel juba potitrenn lõpusirgel ja pole enam mõtet. Ise kasutan praegu Hipsikuid läbisegi pabermähkmetega, samuti väga rahul selle komboga. Ühekordseid kulub 1-2 ööpäevas.
  Võiksid kirjutada, miks sa lastele juba potitrenni ei tee. Pisem sul juba ka seisab ja istuks ilmselt potil ka ilusti?
  Ja mis saab teie mähkmekonteinerist nüüd? Kohe tuli meelde, et saite sellega ju paljud mured lahendatud. Kas nüüd seisab kasutult? Kas seda ei annaks riidest mähkmetega rakendada?

  Meeldib

  1. Mähkmekonteinerist loobusin juba mõnda aega tagasi, kui osaliselt riidest mähkmeid kasutama hakkasime. Lõpuks mõtlesime, et saame selleta ka läbi, kui osaliselt mähkmeid peseme, Johan enamus aega ilma mähketa ja Oskar ka enam vastsündinukoguseid ei tooda.
   Potitrenni osas varsti vast natuke harjutame, aga Johaniga kogemus on see, et vist hakkas 7-kuuselt juba potil käima, tegi kõik, mis vaja, kui potile panna, aga mingi aeg tuli tal täielik blokk, nii et siiani aegajalt mähkmega. Nii, et ma ei tea, kas on üldse vaja seda Potitrenni nii kiiruga teha. Kindlasti Oskariga harjutame, temaga võib teine kogemus olla.

   Meeldib

 7. Ma “avastasin” riidest mähkmed enne esimese lapse sündi, sõbranna oli riidest mähkmete usku ja näitas KUI lihtne see tegelikult on. Ja ma olen NII tänulik, et see juhtus! Prügikogus oli ikka nii palju väiksem (tegin paaril korral vist nädalasi pabermähkmete perioode kui haige vms olin) ja see mähmete voltimise/ sättimise teraapia! Mehega mõlemad tahtsime seda teha. Mul on sisudeks ka marlilappe, seetõttu oli vaja siis voltida. Aga need ei ole üldse sellised marlid nagu nõukaajal olid. Ikka puhta tekstiilimaagia, mida kõike on võimalik erinevate kangakudumistehnikatega saavutada! Selles osas on riidest mähkmete maailm küll lõputu, et erinevaid variante on NII palju – marlid, AIOd, taskumähkmed, paelmähkmed… rääkimata materjalidest ja erinevatest firmadest!

  Nüüd suur laps juba mähkmeteta (kui tahad Johanile riidest mähkmeid uuri NUPS firma püksmähkmeid. Soovitan!) ja teine beebi tulemas. Sorteerisin oma mähkmevaru ja sain suure 80l kasti neid täis! Just see, et tuleb kõiki erinevaid tegumoode, kangaid jne katsetada. Õnneks mul seda mustrite hullust nii ei tulnud (aga olgem ausad, nii palju, nii kauneid mähkmeid on!), küll aga ma ostsin just võimalikult erinevaid “tüüpe”. Lihtalt nii põnev maailm!

  Aga palju edu sulle!
  Ohh, Oskar on nii nunnu!

  Liked by 1 person

  1. Ooo, nii põnev! Kuidas marlid mähkme sisuna olid? Ma kaalun hetkel ka marlide ostu, sest mulle meeldib kui asjad on universaalsemad aga mees ei tundu kuigi vaimustuses olevat. Ta tahab ainult AIO-sid ja ega ma ei kujutakski teda ette marlisid voltimas. Samas kuivavad need ju imekiirusel võrreldes kõik ühes mähkmetega või kuidas sinu kogemus oli?

   Meeldib

   1. Marlide universaalsus pole mitte ainult mähkmetena vaid ka ilalapina või pudipõllena jne. Aga taskumähkme sisse sobivad ka. Mida suurem marli seda keerulisem kokkuvoltimine ning jääb paksem kui taskumähkme sisu. Teiseks üleüldse imavus. Meil töötasid sisud paremini. Nelinurkmähkmeid muidugi ei ole ainult marlisid – on tihedama koega puuvillaseid ka. Need imavad rohkem. Ehk siis peaks jälle erinevaid katsetama 😀 Milles ju riidest mähkmete võlu seisnebki.

    Liked by 1 person

   2. Super! Suured tänud tagasiside eest ❤ eks peab lihtsalt katsetama hakkama kui beebi juba sündinud. Aitäh veelkord!

    Meeldib

 8. Ootasin juba mitu nädalat, millal mähkmejuttu ka blogisse tuleb 🙂 No seepärast, et KKK grupis aktiivselt oled osa võtnud. Nii vahva postitus ja tore, et ka nö tavalistesse beebiblogidesse (st mitte kitsalt ökoteema) riidest mähkmed jõuavad.

  Tahtsin lihtsalt veidi täpsustada, et mitte ainult taskumähkmetel pole mähkme sügavuse/vöö kõrguse sättimise võimalus. Tegemist on OS e. one size mähkmetega. Need võivad olla nii mähkmekatted, mähkmepüksid, taskumähkmed, AIOd, AI2d jne jne. Teine variant on kindlas suuruses mähe – kas siis kilogrammide või vanuse vm järgi.

  Vabandan, et teemat ära kasutan aga jätan siia ka oma blogiaadressi. Äkki on kellelegi abiks 🙂
  http://riidestm2hkmed.blogspot.com/

  Jõudu riidest mähkimisel!

  PS! Tervitan NG-aegset paralleelklassiõde 🙂

  Liked by 1 person

  1. Tahtsingi ise ära proovida, kuidas kõik toimib ja ma olen siiani vaimustuses! Nüüdseks oleme mujal ööbides ka riidest mähkmetega olnud, no tõesti, ei ole ühtegi põhjust, miks mitte neid kasutada !

   Meeldib

 9. Suur aitäh postituse eest! Meie beebi sündis juuli alguses ning samuti on plaanis hakata kasutama riidest mähkmeid. Antud postitus on abiks, sest oli plaanis samasugust tüüpi mähkmed kasutusele võtta 🙂

  Meeldib

  1. Ei, see sisu on pestav, läheb veekindlasse koti seniks kuni pesumasinasse saab. Õhukese lehe viskan prügikasti, ei ole veel haisema jäänud väga, aga tõenäoliselt, kui lisatoidu kogus suurem, peab kiiremini kuskile ära toimetama. Minu teada võib seda potti ka visata, aga ma ei ole väga kindel, kas see ikka on nii hea variant.. Igaks juhuks siiski prügikasti.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s