Kaasaskantav beebistaap

Teate, ma ei ole mähkmekoti-inimene, kohe üldse mitte. Pikka aega oli minu mähkmekotiks mingi käekott, mida ma parasjagu kandsin, see umbselt asju täis topitud ja nii ma liikusin, aga kui on peres kaks väikest last, mõlemad seejuures mähkmekandjad, siis ükskõik, kuhu minnes, on tunne, et pakid reisile ja käekotist jääb ilmselgelt väheseks. On aeg mähkmekottidega sõbraks saada.

Mida ma siis nii väga kaasas kannan?

 • Mõlemale lapsele vähemalt 4 mähet, mul ei ole küll iial (vist …) nii palju kuskil väljas neid kulunud, aga ma tahan olla valmistunud, kui just nüüd peaks ridamisi õnnetusi juhtuma. Või jääme lihtsalt kauemaks ning siis ei peaks mähkmete puudumine mingi takistus olema.
 • Niisked salvrätikud
 • Mõlemale lapsele varuriided – suvel topeltvaru ehk palava ilma jaoks lühikesed püksid/bodyd/t-särgid ja kui peaks jahedamaks minema või õues selgub, et päris külm tuul, mis iganes üllatusi vahel eesti ilmad meile korraldavad, siis on kaasas ka pikad ja soojemad riided. Neid on ka topelt. Selgitan – seljas on palavaga lühikesed riided, kotis kaasas on varuks veel ühed lühikesed riided ja lisaks kahed pikad komplektid. Mõni võib peast kinni hoida ja näha siinkohal minu ülemõtlemise taset, aga tegelikult on mul mitu reaalset kogemust, kus on kõiki neid riideid vaja läinud ning kahjuks on ka kogemus, mil oleks olnud neid vaja, aga polnud piisavalt kaasas. Nii, et väikestega lihtsalt iial ei tea, mida nad riietele ajavad, mis määrdub teadagi, kuidas jne.
 • Väike tekk, mida kasutame enamasti mähmisalusena (hoiame puhtana, kaasas lihtsalt, et pehme oleks)
 • Mänguasjad – Oskarile igasuguseid kõlisevaid ja näritavaid asju, Johani hetkelemmikud on mudelautod või mingid loomad, näiteks. Või Jaanuse vana mobiiltelefon, mis tal aegajalt kõrva ääres käib ja muudkui plädiseb sinna sisse, nagu arutaks väga tähtsaid asju.
 • Joogid – Johanile suur jook ja Oskarile võtan palavaga lutipudeliga keedetud vett kaasa. Ta küll ei joo seda väga, aga igaks juhuks, sest igakord süüa ei taha, see on täpselt hea närida ja tuleb paar tilka vedelikku ka.
 • Söögid – puuviljad (enamasti banaan, sest hea kaasas kanda), jogurtid, smuutid, mingid krõbinad jne.
 • Päikesekaitsekreem – kui aus olen, siis ega ma ei olegi seda kasutanud, kuidagi käsi ei haara selle järele, igasugused artiklid on mind ära hirmutanud. Pigem üritan neid varjude ja riietega kaitsta. Ok, Oskarile ei pane ma üldse kreemi, Johan on paar korda saanud, peaks vist ikka rohkem panema … No, ma ei tea, segane teema. Meil on mingi Eucerini SPF 50 laste kreem, kas selles on kahjulikke asju või mitte, ma ausalt, ei tea. Võiksin uurida, aga ma leian nii palju vastuolulist infot ja ma olen nii skeptiline juba kõige osas. Kas te teate, kas see on lastele hea kreem? 😀
 • Sääse-puugitõrje – kasutan minimaalselt, ei taha sellegi pilvega lapsi lämmatada, aga no, vast parem, kui puugikahjustus.

Ühesõnaga, see nimekiri on juba nii pikk. Need on ainult laste asjad, mis lähevad kotti. Lisaks peaksid kuskil minu ja Jaanuse asjad ka olema, veepudelid, enamasti tahaks ka kandekotti kaasa võtta, kui Oskar vankris rahutu, fotokat jne. Nii, et kui kuskile liigume, siis jääbki mulje, nagu pakime reisile. Pakkimisele lisage veel tüdinenud lapsed, kes tähelepanu soovivad, ja meie hullumeelsed ning kiired liigutused, ise teineteisele hõigates “kas sa mähkmed võtsid? Ok, Jontsule ka? Ahah, mul on igatahes salvakad kotis.” Mingi läbisegi arutelu, kes mida võttis või kus need peaksid asuma, kuni lastel on juba ammu kannatus katkemas.

Igatahes! Pika olustiku kirjelduse jätkuks tahan kiita enda endist töökaaslast ja sõbrannat Kätlinit, kes just selliste “murede” jaoks on loonud ettevõtte Nete OÜ. See toodab mähkmekotte, kus on mõeldud, et kogu mähkmemajandus oleks mugavalt ühes kohas koos.

Mähkmekotid Nete.Kit on alguse saanud sellest, et ta ise tundis, et vajab lapsega väljas käies midagi sellist – mis seal ikka, Kätlin on ettevõtlik naine ja õmbleski kotid valmis ning hakkas teistele emadele ka pakkuma.

Nete.Kit’is on kõigele oma koht – palju taskuid, küll lukuga ja lukuta, spetsiaalne niiskete salvrättide tasku, lutiketihoidja või mida iganes soovite sinna panna, minul on seal küljes väike mänguasi, et Oskari meelt lahutada, et ta kiiresti minema ei tahaks roomata (jaa, ta roomab ning kohe-kohe ka käputab). Aga kõige mugavam on selle juures see, et kogu kott on ise lahtivoldituna veekindel ja pehme mähkimisalus.

Vahelinad on nööpidega kinnitatud, seda saab ära võtta, puhtaks pesta ja korduvkasutada. Ei pea ostma apteegist neid ühekordseid aluseid, seega looduse sääst on see igal juhul. Lina alus ehk koti sisu on pehme, et beebil oleks seal hea lamada. Ja kogu kotti saab lihtsalt üle õla visata ning mugavalt kaasas kanda.

Nüüd olen enda Nete.Kit’i juba kahel nädalavahetusel väljas kasutanud ja anname tõele au – see toode on minu jaoks geniaalne. Ma ei teadnud, kui väga ma seda vajasin – arvasin, et see ühes kotis (käekott või viimasel ajal seljakott) puntras koos lahendus käib küll, mis siis, et pean kogu koti segi paiskama, et õiget body või mähet leida. Aga jah, mul tõesti oli seda vaja!

Nüüd ma tean, kus kõik asjad on, jääb ära igasugune asjade tuhnimine, mis kriitilisel hetkel ikka väga tülikas on. Kriitiline hetk ehk laps vajab mähkmevahetust, tõenäoliselt annab ka sellest häälekalt märku, mina olen kuskil tuhnimas, mähkmevahetuskohta ette valmistamas, otsin tekke, mähkmeid, riideid – kogu kupatust. Ja ärme unustame seda, et kuskil tatsab ka Johan, kes ei oota kogu ettevõtmist ära, vaid pistab ei tea, kuhu plehku, kui mina alles sätin asju, et saaksin kiiresti Oskari mähkmeid vahetada.

Nüüd, aga, haaran koti, voldin lahti, laps alusele ja saan KOHE asja kallale asuda, sest ma tean täpselt, et kõik vajalik on tema kõrval erinevates sahtlites, ei mingit segadust, aja raiskamist ja tuhnimist. Eriti hea on veel see, et kuna Nete.Kit’is on igale asjale oma koht, siis on hea seal asju lihtsalt hoida, aegajalt varusid täiendada ja tead, et miski ei ole maha ununenud, sest neid ei pea vahepeal kotist välja võtma. Tavakotiga kipub ikka nii, et vahepeal tühjendad, tahad rohkem ruumi teha, et toidupoodi või kuskile mujale minna või kui minna lasteta, siis tahaks käekotti käekotina kasutada. Aga hiljem ongi jälle läbi tubade tuhin ja hõikamine, kes kui palju mähkmeid võttis või kus asub niiskele salvakate pakk. Niisiis, hajevil emad saavad kindlad olla, kui Nete.Kit’i kasutavad, et asjad on kaasas ja ilma lasteta liikudes saab ka oma käekotis kindel olla – et paberi ja pastaka asemel ei hüppa sealt üks mähe või piiksuv mänguasi välja. Kõik võidavad.

See, et Nete.Kit on mulle vajalik toode, on ilmne – mul on kaks mähkmekandjast last (loodetavasti varsti üks, progress on täitsa olemas), aga eriti hea meel on mul selle üle, et koti idee ja Kätlini ettevõte on saanud ka avaliku tunnustuse osaliseks.

Nimelt, Nete.Kit mähkmekotid valiti sel aastal Ajujahil Top 100 hulka, mis on suurepärane saavutus. Saadet, kus tutvustab Kätlin oma toodet ning, mil käidi tema kodus klippi filmimas, saab järelvaadata siin: https://arhiiv.err.ee/vaata/248051, umbes 00:18:40 peal algab Nete.Kit’i lugu.

Peale Ajujahti võttis Kätliniga ühendust SEB, kes kaasas ta enda ettevõttega põnevasse projekti #sajagaettevõtjaks, mis näitab samm-sammult, kuidas saada saja päevaga edukaks ettevõtjaks. Niisiis, Kätlinit aitab sellel teel terve meeskond ning kogu projekti vältel saab iga nädala kohta vaadata videoblogi. Kõik info ja vlogid on üleval siin: https://eakadeemia.seb.ee/vlog

Nii, et lisaks väga hea toote loomisele, on sellel ettevõtlikul väikelapse emal murrangulised ajad käsil ning mina toetan teda kahe käega – nagu olen juba enne maininud, siis ettevõtlikud emad on iga tunnustust väärt, kuna emaks olemine on juba iseenesest mitmekohalise koormusega “töö”.

Nete.Kit mähkmekotti saab tellida enda valitud kangast ning valida saab ka erinevaid detaile, näiteks, kas tahad, et oleks väljas tasku, kas pead lutiketi kohta vajalikuks ja muud sellist. Juurde saab lisada ka nime koos lapse andmetega, mis teeb kotist ka väga hea katsikukingituse.

Puhkuste ajad on käes, väljas viibimist tuleb palju ette, olgu murul, liival – kott on veekindel kergesti puhastatav, lapsele pehme ja vanematele ü-li-mugav!

Nii, et minge Nete.Kit Facebooki lehele (peagi tuleb ka koduleht), tellige endale/lähedasele ka kingituseks üks kasulik mähkmekott – mina usun, et iga toode, mis vanemate elu kergendab, on seda kulutust väärt ning see just selline toode ongi.

Nete.Kit’i Facebooki leht: https://www.facebook.com/NeteKit-461203317588664/

P3310350
Ja ikka kehtib vana tõde – kõige põnevamad on asjad, mis ei ole mänguasjad, antud juhul nööbid. Whatever works.

4 kommentaari “Kaasaskantav beebistaap

 1. Meil on ka mähkmekott olemas kuskil panipaigas 😀. Alguses esimese lapsega natuke aega kasutasin, aga seal tekkis samasugune sasipundar nagu tavalises käekotiski. See on ikka geniaalne leiutis, kõik asjad laotad silme ette lahti, mitte ei pea kuskil pimedas kotis sobrama. Me oleme autosse tekitanud staabi, kus olemas mähkmed, niisked salfakad ja üks suvakas riidekomplekt mõlemale lapsele. Kärus on olemas väiksemale varumähe, niisked salvrätid ja varubokserid suuremale. Vankriga liikudes võtan kaasa 1 komplekti varuriideid väiksemale, süüa ja joogitopsi. Mänguasju tavaliselt kaasa ei võta, ainult randa minnes.

  Liked by 1 person

 2. Kusjuures ma ka ei näinud esimesega mähkmekotil mingit pointi, aga lõpuks vahel ikka oli nii, et beebiasjade jaoks oli oma kott kaasas. Selline, kus kõik asjad on koos ja segamini 😀 nii et siis oleks tõesti juba mõttekam spetsiaalselt vajaduste järgi tehtud mähkmekott muretseda… Tegelikult ju ka veel 2+, vb isegi ka 3+ vanuses on neid varuriideid ja toite ja asju kaasa vaja, kui lapsega kuskile minna.
  Kas päikesekreem on see: https://goo.gl/images/C9HJv5? See oli täitsa okei oma koostiselt, ainuke asi, et kõik allikad ei nõustu, et titanium dioxide nano on hea koostisosa. Minu uurimistöö viis mind selle kreemini: https://goo.gl/images/FC5QpX mis on orgaaniline, nano-osakestevaba ja tsingipõhine. Tuub ei ole küll väga suur, aga ongi hea, kui saab ühe hooajaga kasutatud 🙂

  Liked by 1 person

   1. Kusjuures ma ise tahaks ka süüa 😛 neil on lõhnatuid variante ka, mis pole otseselt “kids” sildiga, aga muus osas ei tundu erinevat.
    See Eucerini sprei on küll ilmselt üks puhtamaid nö tavamüügi vahendeid, aga nimekirjas on mõni asi teistmoodi kui kreemi omas. Madala ohtlikkusega on seal allergeen octocrylene, keskkonnale kahjulik homosalate ja päikesekiirguse toimel vabu radikaale tekitav phenylbenzimidazole sulfonic acid. Aga ei tasu ehmatada, enamik kreeme on ikka.. ma ei tahaks öelda hullemaid, sest see pole hull.

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s