Siis, kui on vaja “oma tuppa” puhkama minna

Mõni postitus tagasi rääkisin, et saime ühelt maaletoojalt paki, mis sisaldas igasugust head kraami ja tutvustasin looduslikke hambapastasid. Enne, kui jätkan, mainin veel, et nüüd, kui oleme neid kauem kasutanud, olen ma täiesti veendunud, et kui need ühel hetkel otsa saavad, ostan juurde – mu hammaste tundlikkus on vähenenud, hambad on ilusad, ma ütleksin, et valgemad ja tervema välimusega, kui enne ja mina ei tea, kas asi on selles, et keha hakkab ära tabama, et ma ei ole enam rase, aga igemete punetus ja veritsus on täielikult kadunud. Nimelt, kes ei tea, siis rasedatel on üsna sagedane see, et igemed veritsevad, nina veritseb jne, aga üle pika aja tunnen ma ses osas kergendust. Nii-ii hea!

Aga täna räägin Kneipp vanniõlidest ja -sooladest ning postituse lõpus ühest eriliselt niisutavast dušivahust, mis on vist parim dušitoode, mida ma siiani kasutanud olen.

Mul on hea meel, et meie korteris on vann ja kuigi ma jõuan sinna vahel ainult väheseks ajaks, siis sellest on kujunenud nn minu aeg või laadimise koht. Muu elamine on lapsi, mänguasju ja muud möllu täis. Üleüldiselt olen ma selline rahutu hing, et ma ei oska puhata või lõõgastuda ning vannis vedelemine ei olnud mulle eriline teema, sest no, ok, olen seal ja edasi? Selline tunne oli, et olgu, kuni ma siin istun, võiks midagi kasulikku ka ära teha või sellel võiks mingi eesmärk olla. Ma ei tea, mida mu rahutu pilk siis otsis, et mida teha, näiteks pesu pesema panna või midagi lugeda, aga selge on see, et ma ei osanud ühe koha peal istuda ja liguneda, tundus, et raiskan aega.

Vannis käimise õppisin ära teise rasedusega, sest rasedus oli mul igapidi nii valulik – luud ja lihased tulitasid pidevalt ning mul oli eelmisest korrast jäänud tohutu hirm sünnituse ees – mida rohkem ma lõõgastun või vähemalt õpin end lõõgastama, seda kergem loodetavasti see uus sünnitus tuleb, nii ma olin lugenud ja lootsin, et ehk siis avaldab see “treening” mingit mõju. Muide, mul ja kõikidel allikatel, kust ma seda infot võtsin, oli õigus. Ma olin täiega tegija sünnitaja seekord!

NB! Rasedad – olge siiski vanniskäimise ja aroomiteraapiliste vahenditega äärmiselt ettevaatlikud – paljud võimsad aroomid võivad sünnitust esile kutsuda. Rasedana oli minu vanniks lihtsalt puhas vesi ja kaaslasteks, teadagi – tugevad vaarikavarre- ja nõmmliivateed.

Niisiis, nüüd on minust vannisõltlane saanud, sest vann on justkui minu tuba, kuhu end korra laadima ja lahti kerima minna ning vannitoodete saamine oli, oi-oi, kui hea! Seda enam, et kahe väikesega pole eriti aega vanni minna, nii mulle näis, aga kuna mulle saadeti vanniasju, siis ma ju PEAN, onju? 😀

Kneipp on 125 aastat vana Saksamaa firma, mis teeb looduslikke kehahooldustooteid. Mulle väga meeldib nende põhimõte, millele see kõik on rajatud – keha ja vaimu harmoonia saavutatakse vee, taimede, kehalise aktiivsuse ja toitumise mõjul. Firma asutas Sebastian Kneipp, kelle filosoofia ütleb, et õnneliku, terve ja aktiivse elu aluseks on kõikide elementide omavaheline tasakaal. Kneipp töötas põhimõttel “ennetus on parem kui ravi” ning leidis, et loodus on selleks kõige mõjuvõimsam vahend ning tema loodud aroomiteraapilisi põhitõdesid kasutatakse tänapäeval ka väga paljude teiste brändide poolt.

Kneippi toodetes kasutatakse puhtaid eeterlikke õlisid ning vannisoolades sisalduv sool kaevandatakse 460m sügavusest maa-alusest soolajärvest, mis on täielikult kaitstud keskkonnasaastest või keemiast. Ning muidugi ei saa ma varjata rõõmu – Kneipp teeb ka lastele vannisoolasid, kihisevaid tablette ja muud lahedat, mis teeb nende vanniskäigud veel toredamaks.

Meie saime proovida erinevaid vanniõlisid ning -soolasid, üliniisutavat dušivahtu ja erilistest vannirõõmudest ei jäänud ilma ka Johan, kellele oli pakis värviline draakoni vannisool.

Praegused kevadilmad on nii vesised, tuulised, porised, lumised, et üks soe ja tervislik vann peale pikka õuemöllu on eriti mõnus. Johanile meeldib väga vannis käia, aga, loomulikult, meeldib talle ka kõikvõimalikke totsikuid tühjendada või mingit vahujutti taga ajada. Mõelge siis, milline rõõm oli see, et üks krõbisev pakend oli tema käes ja seda ei võetudki ära! Veel enam, sellel oli draakoni pilt peal, ühel pool oli kollane sool, teisel pool sinine ja kui ma paki lahti lõikasin, siis oh, seda õnne! Ta sai ise soola vanni kallata ja näha, kuidas kahest erinevast värvist sai kokku roheline draakoni-vesi! Lastele sellised värvilised “teaduskatsed” meeldivad ja kui lastele meeldivad, siis ole ise kui väsinud tahes, sa tunned siirast rõõmu tema õhinast ja mängid seal vanni ääres samamoodi selle rohelise draakoni-veega.

P3270703

Lisaks sellele, et lõbu oli laialt ja vanniskäik venis eriti pikale, on sellel vannisoolal mõnusalt magus lõhn ja teadmine, et tegemist on puhta loodusliku tootega, mis hoiab kõikvõimalikud külmetuseohud ka ära, on ainult paitus lapsevanema “ülemõtlevale” mõistusele.

Ja kui laps on oma möllud ära teinud, siis juhtub see, mis on iga vanema päevatöö auhind – laps jääb kiiresti ja sügavalt magama! Ning siis saab ise ka lõpuks vanni minna, kui üks pooltest beebivalvesse jääb.

Me Jaanusega jagame kordi – vahel on minul hädasti “oma tuppa” ehk vanni vaja minna, vahel temal, nii, et vanniõlisid ja -soolasid saime me mõlemad proovida.

Vanniõlide komplekt, mille saime, oli väga mõnus – sisaldab väikesi pudeleid, niisiis, saime kõike proovida ega teki seda, mis suurte pudelite puhul, et kui mingi lõhn ei sobi, siis läheb raisku. Selles komplektis olid erinevad õlid just ühe-kahe vannitegemise jagu.

õlid

Mina kasutasin terve pudeli ühele vannile, ei poolitanud midagi, sest tahtsin tugevat efekti. Ma pean ütlema, et kui oled lastega kodus, sättimata, väsinud, kurnatud, ära unustanud, et sa üleüldse naine oled, siis ostke vanniõli ja minge vanni. Esiteks, õige aroom aktiveerib ajus täpselt need kohad ja ained ning täpselt selliselt, nagu vaja ja teiseks, vanniõli hooldab keha nii mõnusasti.

Lisaks sellele, et need õlid on nii mõjuvõimsad, on neil ka erinevad värvid, mis annavad vähemalt minusugusele inimesele mingi lisaefekti. Kuidagi eriti teraapiline on olla, näiteks, sinises, patšuli eeterliku õliga, rahustavas vannis. Või stressi peletavas oranžis tsitruselises vees.

Ma ei oskagi öelda, milline minu lemmik oli, sest need olid kõik omamoodi erilised ja head. Üks lemmikutest oli siiski vast mandliõli, sest lõhn oli mahedam, kui tavaliselt ülimagusatel mandlitoodetel ja tunne oli selline, nagu oleksin kuskil pehmete tekkide sees – väga mõnus oli olla nii vannis, kui peale vanni. Aga teadvustan endale, et tegemist oli siis ühe eriti raske päevaga, mille lõpus kulus vann vägagi ära ning seda suurem võis ka efekt olla. Niisiis, kes tahab erinevaid vanniõlisid proovida, siis hea, et neid saab ühe vannikoguse korraga osta ja otsustada, kas meeldis või mitte.

Vannisoolasid saime ka proovida ja nendest võimsaima – eukalüpti vannisoola loovutasin Jaanusele. Tal oli ühel päeval veidi halb olla, pea paks, kõik kuidagi virr-varr – saatsin ta vanni ja andsin selle tugeva soola talle. Eukalüpti vanniõli peaks eriti hea olema, kui hakkab külmetus peale tulema – teeb lõõrid lahti, värskendab ja soojendab samal ajal. Mul on isegi kahju, et ise proovida ei saanud, aga mul oli hea meel, et see läks õigesse kohta. Jaanusel oli peale vanni kohe palju klaarim olla, ütles ise ka, et tundis küll vannisoola mõju. Ma tundsin seda lõhna, kui ta vannist ära tuli, ja mõtlesin, et oi, seda peaks vist rohkem siia varuma, mulle kuluks ka tugev suts ära. Igatahes, vannitoast väljus uus inimene, nii, et tuleb vist hädajuhtumiteks eukalüpti vannisoola koju hankida.

P3270755

Kellel kodus vanni ei ole ja olete sellest hoolimata kogu selle vannijutu läbi lugenud, siis nüüd tuleb soovitus teile ka – niisutav dušivaht! Kuna ma olin nii vaimustuses vanniõlidest, siis ma ei arvanudki, et üks dušivahend erilist efekti üldse omab, seda enam, et tavaliselt need, mis väidavad, et on niisutavad, ei ole minu kuiva naha puhul küll väga efektiivsed olnud. Aga kui ma seda esimest korda proovisin, oli mul täielik vau-efekt! See vaht on tihe ja kreemjas, sobib ka raseerimiseks, kuid asi, mis vau’d tekitas, on see, et kui duši alt väljusin, end ära kuivatasin, muid asju juba mujal tegin ja tabasin end mõtlemast, et kuidas mu nahk nii pehme on, alles siis tulin selle peale – ma ju kasutasin seda uut vahtu! Ma ei pannud ühtegi kehakreemi ega midagi. See tekitas vau’d, sest ma ei mõelnud teadlikult, et nooh, mis tunne siis nüüd on, vaid see toode ongi nii hea, et kui ma ka ei mõtle nendele omadustele, siis need ilmutavad end sellegipoolest, ei mingit platseebot. Ja alles siis hakkasin lugema, mida see vaht sisaldab – mandliõli, jojobaõli ja sheavõi – no pole ju ime ka, et nahk pärast nii mõnus on! Ma ei salli muidu dušigeele ja igasugused seebid, nii looduslikud kui misiganes, on ka kuivatavad ja jätavad justkui mingi kihi kehale, aga see vaht, oh. Nagu olekski kuskil õlivannis olnud, ainult, et nahk ei ole mitte õline, rasvane ega kreemine, vaid lihtsalt ülipehme, terve ja sametine.

Kneipp tooteid saab osta Kaubamajast ja suurematest Rimidest ning muide, just googeldasin, Kneipp dušivaht, mida ma taevani kiidan, on Kaubamajas Osturallil erihinnaga, nii, et kiiresti Kaupsi! Või ostke e-poest, nagu moodsal ajal kohane: https://www.kaubamaja.ee/kneipp-mandelblute-dusivaht-200ml-h0338216

2 kommentaari “Siis, kui on vaja “oma tuppa” puhkama minna

  1. Kasutasin kunagi seda punast-kollast vannisoola lapsel vannis. Ma ei mäleta kumma värviga, aga ühega nendest läks ta pärast vanni ülekere täpiliseks, tekkis mingi allergiline reaktsioon, mis küll peagi ka kadus. Pärast seda ei julge eriti sellistes “värvilistes” asjades oma keha leotada :S

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s