Tähelepanu, seltsimehed sünnitama minejad! Minu soovitus, mida päriselt vaja läheb ja haiglakotti pista.

Sellest on küll üsna palju aega möödas, kui sünnitamas käisin, aga mõtlesin, et kirjutan haiglakotist ja Sünnituspakist ning mida mul siis reaalselt vaja läks, et need, kes nüüd sünnitama lähevad, võivad vihjeid võtta, kuidas ja mida ise pakkida. Arvestama peab ka sellega, et olin seekord lühikest aega 21.12 kell 8.18 sündis Oskar ja 22.12 kell 11-12 paiku saime juba koju.

Minu haiglakoti postitused on SIIN ja SIIN.

Kõigepealt ma räägin Sünnituspakist, sest ma pean tõdema, see on üks geniaalne abiline ja kuigi, mul oli suur kohver asjadega kaasas, siis oleksin vabalt võinud ainult selle paki näppu võtta ja minna, sest mul muud väga vaja ei läinudki. Panen lausa nimekirjana ja kommentaari juurde, mida ma sest asjast siis arvasin ja kas kasutasin.

 • Molimed Premium maxi sidemed, 3 tk ( Link ) – Jaa, muidugi said need kasutatud!
 • MoliCare elastsed lühikese sääreosaga võrkpüksid, 2 tk ( Link ) – Ka neid kasutasin ja kuidas veel! Nii venivad ja mugavad, hoiavad kõik vajaliku (loe: ülisuured sidemed) paigas ning samas ei ole tihedalt jalas, mis on samuti väga oluline, sest peale sünnitust on sealt alt on ikka … ai.                                                          P3230148
 • NUK antibakteriaalsed rinnapadjad, 2 tk  – kusjuures ei kasutanudki, mul olid teised rinnapadjad ka, mida kaasa võtsin, aga ausalt öeldes haiglas ei kasutanud kumbagi varianti, sest ma olin seal nii vähest aega, kuidagi suvaliste riietega, et lekkimise pärast ei põdenud ning seda ka ei juhtunud.
 • Purelan rinnanibukreemi tester, 1 tk ( Link )  – ei kasutanud, sest ma olen see õnnelik, kellel pole iial imetamise ja valulike nibudega probleeme olnud, nii et ma ei tea, mida tähendab, kui imetada on nii valus, et emad lausa nutavad 😦 see mõte ajab mind nendega kaasa nutma, aga jah, minul on õnneks kõik väga hästi läinud.                                                                                                                                 P3230150
 • Ühekordsed sussid, 1 paar – kui hea, et need pakis olid! Kerged, võtavad vähe ruumi, jalas ei ahista ega ole umbsed nii, et nendega ma seal ringi sahistasin.
 • Vatipadjad, 5 tk – ei kasutanud, sest pelgus olid need ruudukujulised Mesoft padjad, millega lapse silmi ja muud puhastada. Tegelikult võiks selles pakis ka need just olla, sest ei aja kiudusid välja. Igatahes, mul olid koju ka Mesoft padjad ostetud. Vatipadjad vist kasutasin kodus ise hiljem ära.
 • Vatipulgad, 5 tk – haiglas ei läinud vaja, aga hiljem kodus kasutasin vist nabapuhastamiseks ära.
 • Ühekordsed salvrätikud, 1 pakk – ei läinud vaja, aga need on selline toode, et iial ei tea, millal läheb, nii et hea, et olemas olid.                                                                                                                       P3230166
 • Colgate hambahari – milline kergendus, et ma ei pidanud põdema, kas hambahari on kaasas! Oli ja kasutasin.
 • Colgate hambapasta – ja sama jutt siin ka – olemas, kaasas, pole muret, et unustan.
 • Blistex hügieeniline huulepulk, 1 tk ( Link ) – Kasutan siiani. Huuled läksid kuivaks, kui haiglast välja sain, sest no külm aeg ka.
 • UUS! Blistex kätekreem, 75 ml – käed on hetkel nii kuivad, talv ja imetamine, eks kõik mõjub, aga ma olen nii sahmija siin olnud, et pole aega kreemitada. Pean ikka tegema… Nii et vajalik lisa siin pakis, lihtsalt mina olen kahe lapsega natuke udupea olnud 😀P3230157
 • Kamm, 1 tk – ei kasutanud, mul oli oma hari, aga see on hea kamm, millega lastel juukseid kammida.
 • Juuksekumm, 2 tk – lemmikjuuksekummid ja kasutan siiani!
 • Šampoon,  30 ml – ma ei käinud sünnitusmajas niimoodi duši all, et juukseid oleksin pesnud, nii et jäi kasutamata ja pole siiani kasutanud, aga need on nii head minikogused, mida kuskile kaasa võtta nii, et truult ootavad oma aega. Oleksin ma esmasünnitaja ja kauem haiglad olnud, oleksin kindlasti kasutanud.
 • Juuksepalsam, 30 ml – sama jutt, mis eelmises punktis.
 • JOIK dušigeeli testrid, 2 tk ( Link )  – ka need jäid kasutamata, sest minu perepalatis oli vannituba ja seal oli mingi neutraalne pesuvahend olemas, nii et kasutasin seal lihtsalt. Äkki peaks siin pakis ka mingi neutraalne variant olema, sest ma olin ikka üsna katki, ma ei tahtnud eriti mingeid vahendeid kasutada. Kodus kasutasin ka Neutral beebide dušigeeli, mida lastele ostnud olen. Aga võib-olla see neutraalsete asjade kasutamine on minu “kiiks”.                                                      P3230165
 • Salus Floradix raud, 10 ml ja Salus Floradix magneesium, 10 ml  Link ) – kasutasin! Ma jõudsin koju tulla ja siis, aga oleksin ma kauem haiglas olnud, siis vist oleks seal kasutanud. Verejooks ja ainete puudus tegi mu ühel hetkel nii nõrgaks ja näost valgeks, et kulistasin aga rauda ja võttis palju klaarimaks küll. Muide, päris hea maitsega oli, ma imestasin.
 • Reformi mahemeevahvlid, 6 tk. – Oumaigaad, tere, lemmikud! Need olid nii head! Mõtlesin, et suvalised kuivad vahvlid, aga lausa nõretasid meest! Kartsin küll, et mesi on ju tugev allergeen, kuidas imetamisega on jne, aga lugesin kuskilt, et imetav ema võib küll mett tarbida. Igatahes, ma tarbisin ja kuidas veel! Nõrkus oli peal, nälg oli kallal ja lihtsalt jumalikud vahvlid. Ma ei tea, kus neid müüakse ega taha teada, sest see oleks rahakotile ja kehale põnts, kuna ma ainult neid ostaksingi. Aga ausalt, ma praegu kirjutades ka tunnen, kuidas ma neid enda näost sisse tahaksin ajada.
 • Glükoositropsid, 40 g – kusjuures ei kasutanud, sest läks meelest ära! Oleksin võinud küll. Öösel eriti, kui süüa ei saa ja nõrk on olla.
 • UUS! Lysi Omega-3 kalaõlikapslid D-vitamiiniga N120. – mul on endal imetava naise toidulisandites ka Omega-3 kapslid, kui need otsa saavad, siis hakkan neid kasutama. Nii, et jaa, sünnitusmajas pole vast vaja, aga ainete puudus on imetaval emal ikka korralik, nii et, neid on vaja! Või noh, neid on kõigil vaja.P3230153
 • Beebikleebis „Minu esimene päev“ sarjast Minu esimene ( Link ) – mul on nii kahju, et ma ei pildistanud sellega! Ma ei tea, olin kuidagi natuke läbi, laps oli ka siuke noh … punetav ja paistes veidi, nagu nad algul on. Aga sundige end pildistama, kasvõi niisama arhiivi. Mul on nüüd, igatahes, kahju, et koos sellega teda ei pildistanud.P3230136

Kokkuvõttes ütlen, et Kodult Kodule Sünnituspakk on absoluutselt parim asi, mida haiglasse kaasa võtta – väike ja vajalikke asju täis. Asi, millest ma puudust tundsin, kuna ma olin nii katki ja valudes, oli nt geelkott, mille saaks külmkappi panna ning jahutuseks endale jalgevahele panna. Ma ei tea, palju need maksavad ja tõenäoliselt oleksin Pelgust ka saanud, kui oleksin palunud (aga pole kindel), igatahes, mul oli seekord taastumine kuidagi väga valulik ja seda igatsesin öösel küll, kui lohutuseks vahvleid krõbistasin. Aga muidu, kes veel kõhkleb, siis teadke, et mina, kaks last sünnitanud, pooldan kahe käega ning kui peaksin kolmandat korda ka selle läbi tegema, tahan jälle seda pakki endaga kaasa!

Ülejäänud asjadest ka:

 • mähkmed lapsele – ei olnud vaja, sest Pelgus olid olemas
 • endale sidemed – võtke aga heaga kaasa! Mul olid küll Sünnituspaki omad ja pelgus anti 3 või 5, aga minumeelest jõudsin enda paki ka seal avada.
 • enda koduriided – kuna ma olin ainult 1 päeva seal, siis selle veetsin Pelgu ülisuures öösärgis ja hommikumantlis. Järgmine päev panin need asjad selga, millega koju läksin – samad püksid ja kampsun, millega sünnitama tulin. Esmasünnitajad on kauem haiglas, siis olid koduriided asendamatud, sest selles laias öösärgis ei taha ikka kaua ringi õõtsuda, mina vähemalt mitte.
 • lapse lisariided – mul oli kaasas, lisaks kojutoomise riietele, tudukombekas ja body, mis olid väga õiged asjad. Ok, body ei kasutanud, tudukat küll, sest kuigi pelgus pandi Oskar algul sealsesse tudukasse, siis öösel lasi ta selle niimoodi täis, et kogu kupatus läks vahetusse ja kui vaatasin, mis riideid mulle lapsele varusse on sinna antud, avastasin, et suvalised 2 pluusi. Ok. Ma saan aru, et naba saab siis väljas vist olla jne, aga kaks pluusi, alla mitte midagi panna poleks olnud. Igatahes, otsustasin talle oma pidžaama selga panna, mitte lasta poolalasti olla.
 • kojutoomisriided – koju tuli Joha villaste riietega – meriino body, püksid, jalgade otsa enda kootud meriinosokid ja turvahällis oli soojakotis. Sellest piisas ja tal oli väga soe ning mõnus. Muide, kes häid villaseid sokke beebile tahab, siis mul on juba Johani ajast ühed meriinosokid Villapaist ja need on maailma parimad! Kasutan neid Oskariga ka siiani, ülihästi seisavad jalad ning mõnusad, kodused ja soojad. Villased sokid panen palja jala otsa, sest need on pehmed ega torgi ning hoiavad jala soojemana, kui siis, kui panna puuvillane alla.

Loomulikult on vaja dokumenti, telefoni, laadijat … ja ega ma rohkem ei oskagi enda haiglakoti sisu kommenteerida. Kui ma oleksin kauem olnud, oleksin läpakat ka tahtnud, nagu esimesel korral.

Mul oli kõvasti rohkem asju, kui oleks vaja läinud, just enda riiete osas ning lapse mähkmed jne, aga samas, ma ei teadnud, kuidas kõik läheb ja kaua ma haiglas olen, nii et ega ei oska välja ka jätta.

Kolmanda lapsega ma vast nii palju siiski kaasa ei pakiks, vaid laseks Jaanusel järgi tuua, aga seda räägib mitterase Lilli, rase Lilli on hoopis teine inimene, nii et ei välista ka suurte pagasite kaasavedamist, sest “iial ei tea”. 😀 Aga mõnusat sööki soovitan küll kaasa võtta või tuua lasta, sest haigla toit on nagu on ja äsjasünnitanud naine ning imetav ema on eriti näljane! Pluss see, et algul beebi magab palju (kui veab), siis on see ainus aeg, mil saab teki sees keras olla, nänni süüa ja mõelda, kui võimas on olla. Kodus sai minu “vabadus” läbi 😀

Ühte ütlen küll, Kodult Kodule Sünnituspakk on päris siiralt üks meeldivaim üllatus, mida ma olen viimasel ajal saanud, sest see on tõesti toode, mis teeb elu kergemaks. Ma olin sünnitusmajas ja lausa mõtlesin sellele, et oh, kui hea, mul on kõik asjad selles hallis pakis, ei pea taga ajama, kus on see või teine ja kas on. Ma tean, et on ja mul oli Jaanust ka lihtne juhendada, et vot, seal hallis kõige peal, anna see või teine. Mitte, et hakka kohvrit läbi tuhnima. Ja ausalt, ma imestan, et see pakk nii odav on, sest seal on nii palju vajalikku sees. Nii, et sünnitama minejad – tellige üks Sünnituspakk ja olete valmis!

 

 

16 kommentaari “Tähelepanu, seltsimehed sünnitama minejad! Minu soovitus, mida päriselt vaja läheb ja haiglakotti pista.

 1. geelipaki asemel saab loigata yhe maxisideme pooleks , niisutada veega ja panna kilekotiga jaakappi oma aega ootama. ja siis kui vaja, jaakapist votad ja vaga hasti aitab.

  Liked by 1 person

 2. Lilli, suur aitäh nii põhjaliku postituse eest! Meil on siiralt hea meel, et saime abiks olla.
  Tahame Kodult Kodule Sünnituspakki veelgi paremaks teha, siis lähiajal hakkame seda uuendama ja lisame tooteid juurde. Seoses sellega on praegu meie e-poes Sünnituspakile kampaania – kõikidele ostjatele lisame kingituseks beebikleebised “Minu esimene”. Lisaks on antud tootele tasuta transport (https://www.kodultkodule.ee/toode/sunnituspakk/).
  Praeguses pakis meevahvleid ei ole, kuna selle tootja omasid Eestis enam ei müüda. Nende asemel on pakis hematogeen. Samuti lisasime pakki imetava ema teepakikese.

  Liked by 1 person

 3. Siitsamast blogist lugesin paki kohta ning tellisin endale ka. Kuna mul sündis esimene laps, siis tundus sellise paki kasutamine mõttekas, sest lihtsalt ei oska arvata, mida sul vaja läheb. Tahan tänada nii Lillit kui ka paki koostajaid, sest sellest oli tõesti abi. Ise ostsin küll mõned asjad juurde, näit võrkpükse ja sidemeid, aga tänaseks (laps 5 nädalat vana) on paki sisu pea täies ulatuses kasutust leidnud (joik testreid pole kasutanud). Väga tahan kiita ka pakis olevat vajalike asjade nimekirja. Paningi selle põhjal haiglakoti koju. Ma ei tundnud mitte millestki puudust. Mees ei pidanud kodunt midagi juurde tooma. Seega soovitan tavalise lihtsa inimesena seda pakki just esmasünnitajale väga. Minu meelest ei ole ka hind eriti soolane.
  Tore lugu oli mul nende vahvlitega, mis siin juba mainimist leidnud. Otsisin pärast sünnitust neid mööda kotti taga, sest ilmselt siitsamast blogist olid need vahvalid eriti isuäratavana silma jäänud. Aga minu pakis oli juba hematogeen, mis aga maitses ka suurepäraselt. Eriti vist seetõttu, et gestatsioonidiabeeti põdenuna polnud ma kuid magusat süüa saanud.

  Liked by 1 person

 4. Teemaväline küsimus küll, kuid kuna käisid ka majatutvustusel pelgus, siis äkki oskad öelda, mitu perepalatit seal olla võiks? 🙂

  Meeldib

 5. Mõnus meenutada ka oma sünnitusmaja visiiti. Mitu kuud enne tähtaega oli ostetud üks teine sünnituspakk ja pakitud väiksem kohvritäis asju kaasa. Pärast mõtlesin, et kui järgmine kord minek, siis pakin poole vähem, aga tõesti, kunagi ju ei tea, mida täpselt vaja läheb, eriti mitte esimesel korral, ja teine võib tulla hoopis erinev esimesest. Sellised pakid teevad ettevalmistused lihtsamaks küll, eriti esmasünnitaja jaoks, kuna tulevasel emal, kes lastest midagi ei tea on pea pulki täis kogu sellest virr-varrist, mida võtta, mida jätta. Samas oli asju, millest enne ei teadnud, et neid mul vaja läheb ja siis paar nädalat peale sünnitust käis suur uurimustöö netis ja katsetamine. Kujutletaval järgmisel korral pakiks selle kohvri veidi teistmoodi.
  Hoopis teisest teemast- just tänasel emakeelepäeval tahan öelda, et mulle väga meeldib lugeda sinu blogi postitusi. Meeldib su kirjutamise stiil ja see, et kasutad ilusat, viisakat ja puhast eesti keelt ilma liigse slängita. 🙂. Kui ikka juhtub ette mõni teine blogipostitus, kus ühe lõigu jooksul on kobaras koos “fakk”, “elurõve” ja “piff”, siis mul läheb karv turri ja rohkem soovi jälgida ei ole, siia aga tuleks iga kell uuesti uudistama.

  Liked by 1 person

  1. Nii hästi öeldud selle keelekasutuse osas, aitäh! Ma üritan mitte väga labast juttu ajada, aga tuleb enamasti ikka nii, nagu räägin ja mõtlengi, et äkki olen ka selline.. Lödi jutuga. Hea meel, et vist siis ei ole! 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s