Liikumine kahe väikese lapsega: elupäästja Bugaboo Donkey2 Duo

Üks “vana võlg” on tasumata – ma tahtsin juba ammu rääkida meie vankriostust, aga kuna see saabus detsembri keskel, olin viimast otsa rase, varsti sünnitasin, jõulud, aasta lõpp jne, siis läkski veidi aega. Muidugi, oleksin võinud sellest rääkida ka ilma, et see reaalselt kohal oleks, aga ma tahtsin ikka natuke katsuda ja proovida ka enne.

Vankri valik oli keeruline ja selles osas keeruline, et peamine otsustamiskoht oli see, kas meile on sobiv ühe lapse vanker või kahe lapse vanker ehk tandemvanker. Johaniga kasutasime klassikalist Emmaljungat, aga see oli juba päris vana vanker, vajas veidi kohendamist (tõenäoliselt rataste vahetust, näiteks), pealegi, veendusin, et tahan siiski pöörlevaid esirattaid, niisiis see sai juba päris ammu maha müüdud. Ma küsisin ka teistelt emadelt nõu, kellel kaks väikese vanusevahega last ja vastuseid tuli päris erinevaid.

Kaalusime kõik need variandid läbi ka. Näiteks, kui võtta seisu- või istelaud, mis käib ühese vankri ette – ei, Johan on ikkagi 1 aasta ja 5-kuune, ta ei seisa ega istu seal ilusti, pealegi, vahel jääb kärusse magama, jalutada ta pikki maid ei jaksa ning leidsin, et selleks variandiks on ta siiski liiga noor. Oleks ta 2+/3, võimalik, et oleks juba mõeldav.

Siis oli variant osta kandevahend – Oskar linasse või kotti, Johan kärusse, kui vaja. Ka ei – mul on käsi ka vabaks vaja, Oskar tahab ka tõenäoliselt end sirutada, Johan on väike, tema järel joosta, temaga toimetada, kui Oskar linaga külge seotud, on päris keeruline ja tõenäoliselt kõigile ohtlik, kui see kõik peaks toimuma tänaval.

Olgu siis kasvõi väheseks ajaks, aga meil on siiski kahe lapse vankrit vaja – elame linnas, kus on ohtlik lasta Johanil vabalt joosta, meile meeldib pikalt jalutada, niisiis, Johan väsib teatud maa pealt ära ning mina kahe väikesega ei saakski õues käia. Otsustatud – meile on sobivaim kahe lapse vanker, nii kulukaks, kui see ka ei lähe.

Minu kindlad kriteeriumid olid:

 • et mõlemat last saaks panna nii näoga kui seljaga minu poole
 • et mõlemad oleksid kindlasti kõrvuti, mitte keegi kellegi all ja taga
 • et rattad oleksid piisavalt suured ning sujuv liikumine igal pool
 • et mõlemal lapsel oleks oma eraldi turvakaar ja kaarvari, mitte üks suur ja ühine
 • et kogu vanker oleks võimalikult kompaktne – mahuks võimalikult paljudest kohtadest läbi.

See viimane punkt oli täiesti murekoht, sest ma isegi ei kujutanud ette, kuidas ma üldse toidupoeski suure vankriga hakkama saan. Eks siis elu näitab. Teadsin küll, et uuemad vankrid on ikka standardite järgi, aga mine tea.

Teate, kui vähe on kahe lapse vankrite valikut! Sellist, millega ma rahul oleksin, ütleme siis nii. Ma ei kujuta ette, et beebi oleks korv näoga sõidusuunas, näiteks. Või et Johanil ei oleks turvakaart ees, kuna ta on sellega harjunud ja tegemist ei ole just maailma rahulikuma lapsega, kes mõnuga kärus istub. On igasuguseid variante, aga minu jaoks sobivaid oli vaid 2. Võimalik, et variante on veel, aga ma lihtsalt ei leidnud, kuid arvestades kuude kaupa otsinguid ja soovitusi, siis ma kahtlen selles.

Sõelale jäid Emmaljunga Double Viking 735 ja Bugaboo Donkey Duo – mõlemad päris hinnalised variandid. Kuna Emmaljunga vedrustus, üldine kvaliteet ja vastupidavus meie kliimas olid mulle tuttavad, siis olin täiesti kindel, et ostangi selle. Uurisin järelturult ja neid oli ikka saada, kuid enne, kui otsuse langetan, käisin Beebikeskuses neid uurimas, katsumas ja kuulamas, mida meestel nende kohta öelda on. Jaa, meestel, sest Beebikeskuses on teenindajad/maaletoojad mehed, nagu kuskil autoremonditöökojas – nad kas teenindavad väga spetsilt ja tehniliselt või on teenindus null, vahepealset varianti vist seal ei olegi.

Ma vist sain siis selle põhjaliku teenindaja, aga samas sellise, kes enda toodet väga ei kiitnud. Kogu see käik seal oli täielik pettumus – vanker tundus mulle eriti nõrk, ebastabiilne, vedrustust ei olnud, ülikitsas, samuti rääkis mees, et tüüpviga, kuna nii nõrk ja hädine vanker, on rataste lukustus (mis peaks manööverdamise funktsiooni lukustama) tuleb ise lahti ega ole väga kindel värk, pidur pidi ka tihti katki minema. Rääkis ka, et rattad üldse on jamamad, kui üksikutel, nn klassikalistel Emmaljungadel, mõõdud on väikeseks viidud, lastel ei ole mugav, raam on väga nõrk ja ujuv – rääkis kõigest nii, et teate, see vanker käib kah, aga lollid olete, kui ostate. Ma ei tea, kas vanker on tõesti nii hull või oli tal halb päev, aga EJ mõtte matsin maha. Mina ka see loll olla ei tahtnud ja pealegi, olime Jaanusega päris pettunud – vanker oli tõesti kordades nõrgema muljega, kui olime lootnud, nii et jääb ära.

“OK, lähme käime Scandikidsis ka ja kui Bugaboo on ka jura, siis olen üsna nõutu, eks ma võtan jamadest odavama ehk Emmaljunga, mis on gramm soodsam ” olid meie mõtted sel hetkel.

Läksime Rocca al Mare Keskuse Scandikidsi ja saime kohe täisteeninduse – Bugaboo Donkey oli koha peal olemas ning saime kõiki funktsioone proovida, kokku-lahti pakkida, võimalusi arutada. Sisimas lootsime, et see meile ei meeldi, sest me oleme päris hinnatundlikud kliendid, aga üsna kiiresti saime aru, et see on meile parim variant. Sattusime just sellisel ajal, kui välja oli tulnud uus Bugaboo Donkey2 Duo, niisiis teadsime, et kui vankri tellime, siis on see veidi erinev kaupluse omast – ikka veel parem. Ma pean ütlema, et olime müüdud juba poe variandi põhjal.

Bugaboo Donkey2 Duo omadused, mis meid ära võlusid:

 • mõlemal poolel ja nii vankrikorvil kui istumisosal nii NSS kui SSS variant
 • eraldi turvakaared
 • suured esi- ja tagarattad
 • pikendatavad kaarvarjud
 • ülikerged vankrikorv ja istumisosa, mida on väga lihtne raami küljest lahti võtta (korvi saab turvakaare/sangaga kätte võtta)
 • võimalik kasutada nii mono kui duo’na ehk siis, kui Johan peaks, näiteks, sügisel lasteaeda minema (kui saab) või kui peaksin kummagi lapsega eraldi kuskile liikuma, ei ole üks pool tühi ja käru tasakaalust väljas, vaid võtan ühe poole ära ning saan kogu raami ühe lapse vankriks kokku lükata – tere, tänapäev! (ma olen rääkinud, kuidas mulle tänapäevased geniaalsed lahendused meeldivad)
 • istumisosa käib täislamavasse asendisse
 • võimalus turvahälli raamile panna (erinevate turvahällide jaoks on saadaval ka erinevad adapterid)
 • mahukus – vankri all on pakikorv kuni 10 kg ning kui kasutada üksiku variandina ehk monona, käib korvi/istme kõrvale ka sangadega pakikorv, samuti kuni 10 kg kandevõime
 • väga kerge ja vastupidav raam – uskumatu, kui mõnus on sellega sõita, seda tõsta, mida iganes – kuigi on kahe lapse vanker
 • väikesed mõõdud – nii laius kui pikkus – kõik tundub nii kompaktne ja ongi – laius monona 60 cm, duona 74 cm, kaal duo’na – 15,3 kg. Kahe lapse vanker ja 15 kg, eksole! Muide, vanker on monona kitsam, kui Baby Jogger City Elite, mida siiani kasutasin, ja duona vaid natuke Elite’st laiem.
 • stiilne välimus – ma ei saa sellest mööda vaadata – ilus vanker! Mulle meeldib kõik selle juures, alates materjalidest lõpetades vankrikorvi või kaarvarju kujust.
 • poekorv – see on nii lahe seal kõrval. Ei mingit vankri all jamamist, asjad sinna samasse kõrvale kotti. Kui kott vaja kaasa võtta, siis haara lihtsalt sangadest ja niisama lihtsalt see küljest ära käibki. Kott on kaetud, niisiis vihma ja muud sinna sisse ei satu. Jälle üks “tere, tänapäev” lahendus minu jaoks. Kahju, et kahe lapse variandiga seda kasutada ei saa, aga no siis see lihtsalt väljuks juba vajalikest mõõtudest.

Panen siia ka nimekirja, mida sisaldab Bugaboo Donkey2 Duo variant:

 • raam ja rattad (valikus on alumiiniumtooni raam või must raam)
 • 2 raami – korvile/istmetele
 • 2 kaarvarjude traadid/sisud
 • 2 turvakaart/sanga
 • vankri alla käiv korv
 • 2 vihmakile
 • 2 kaarvarju (värvi saab ise valida)
 • küljel käiv korv (monona kasutamiseks)
 • küljekorvi kate
 • 2 istmekangast (käivad raamide külge) ehk siis saab kasutada nii, et 1 vankrikorv + 1 iste või 2 istet (kui beebi ka suurem on)
 • 1 korvikangas (käib samuti raami külge)
 • korvi kate

Enne, kui tellisin, ei saanud ma nendest raamidest, kangastest jne kombineerimisest väga aru, arvasin, et pean oskama kõike ise komplekteerima, aga kui võttagi duo, siis see on kogu komplekt, mida vajad. Lisaks saab osta erinevaid kaarvarjusid, näiteks suvevarjud või erikollektsioonidest. Mina valisin neutraalse halli. Lisasid saab Scandikidsi ja Bugaboo kodulehtedelt täpsemalt vaadata. Ainus lisa, mille tellisime, oli adapter turvahällile.

Räägin vankri kokkupanekust ka! Kogu komplekt saabus umbes 2 nädalat peale tellimuse sisseandmist, nii, et suhteliselt kiiresti, ma olin päris üllatunud! Olin viimast otsa rase, mul olid valud, nagu mäletate, täiesti kange igapidi ja invaliid. Jaanusel oli sellel hetkel palju tööd, et võimalikult palju ära teha enne lapse sündi, aga mina olin nii õhinas – ma pean selle kokku saama! Ega midagi, haarasin ise “härjal sarvist” ja kukkusin kaste lahti lõhkuma. See kõik läks kiiremini ja kergemini, kui arvasin. Kaasas on korralikud manuaalid, kõik osad on imekerged – klõps, klõps, klõps – koos see oligi. Nii, et kui viimast otsa rase, kellel on suured füüsilised vaevused, saab vankri kokkupanekuga hakkama, siis saab seda kes iganes.

Ma pean ütlema, et see kompaktsus ja kui palju võimalusi on ühes vankris, kaalub kõik üles – ma ei pea muretsema, kuidas me liigume, vaid lihtsalt pakime lapsed sisse, paneme vastava asja raamile (korv või turvahäll) ja läheme. Mulle meeldib liikuda ja toimetada, kui ma ei pea sellele mõtlema – ei pea koguaeg midagi kohendama, midagi jälgima või suunama. See võtab nii palju igapäevast stressi ja sahmerdamist vähemaks ning kahe väikese kõrvalt, kui saab midagigi kergendada, siis seda ma ka kasutan. Nii, et selles osas summa, mis sellise komplekti eest välja käia, ei ole palju. Meil oleks muidu nii käru, vanker kui turvahäll, mis kõik peaksid ühel või teisel viisil kokku sobituma ning üksi ei saaks ma õue minekust unistadagi. Nii, et kui kõik kokku arvutada, ei oleks see üldse mitte soodsam, sest kui tegemist on igapäevase liikuva asjaga, siis mingit ebakvaliteetset asja ei valiks me niikuinii – turvalisus ja vähem stressi on olulised märksõnad meie jaoks.

bugaboo

Kuna tegemist on siiski päris suure ostuga (ka järelturul on Bugaboo vankritel üsna arvestatav hind), siis otsustasime uue kasuks – esiteks, uus ja täiendatud versioon oli just välja tulnud, teiseks, uus on siiski kasutamata, korralik, tõenäoliselt defektivaba, kolmandaks, uuega kaasneb korralik mitmeaastane garantii. Eks korraga on see summa, mida välja käia, märkimisväärne, aga juba praegu, 2 nädalat peale lapse sündi, võin öelda, et see on end igati õigustatud – me oleme juba väga palju muretult ringi saanud liikuda, pea iga päev olen mitu tundi väljas olnud.

P3240224 (2)

Kuna mina valisin ja kaalusin vankriostu mitu kuud ning muud ei lugenud, kui omadusi, sest kogemustest saab natuke vähe lugeda, siis kavatsen ka järelpostituse teha sellest, kuidas reaalselt Bugaboo Donkey2 Duoga ringi käia on – kuidas mahub lifti, läbi ustest, poe turvaväravatest, lumest, küngastest-mätastest, kui mugav on seejuures lastel, mis võiks olla parem, mis vajab harjumist jne, siis on teistel ka edaspidi lihtne otsustada, kas neile see sobib või mitte.

Veidi on kogemust juba kogunenud, koos korraliku pildimaterjaliga, et tõestuseks üles panna, et jah, ma ei ütle moe pärast, et läheb läbi lume ja künkalise tee täitsa vabalt, aga kogun veel, et saate siis ise otsustada, kui hea/halb see vanker teilegi oleks.

Meil on, igatahes, juba selle vankriga toredaid lugusid – näiteks see, kuidas Jaanusele on mitu korda poes ja liftis juurde tuldud, vankri kohta küsitud ning mehed (!) omavahel on siis arutanud, kui funktsionaalne see kõik on. 😀

Aga olgu, jutt on juba niigi pikk, jätan siis vankri kasutamise reaalsed head ja vead teiseks korraks.

P3240741
Ei ole võimalik käru niisama toas lahti võtta ilma, et Johan KOHE sinna sisse ei tahaks. Nii, et ok, siin siis pilt Johanist ja tema kalleimast varandusest – tööriistakastist. 

21 kommentaari “Liikumine kahe väikese lapsega: elupäästja Bugaboo Donkey2 Duo

 1. Hehe, suht nagu minu kirjutatud 2016 suvel enne Jenni sündi ja Donkeyt ostes ja pärast kahe lapsega ringiliikudes 😀 – me sõitsime Donkeyga suvest kevadesse ja kuskil never hätta ei jäänud. Mõnes väiksemas poes pidin sissepääsu väravate kaudu välja ka minema, aga seda oli vist aind Tartus trippides meil 😀 Ja seal samas Tartus kuskilt sillalt alla jalutades keset libedat talve ma natuke tundsin puudust käsipidurist, aga kuna see polnud meil igapäevane tee, siis kokkuvõttes suva. Lõpuks oli mul aind kahju, et ma esimese lapsega seda varem ei ostnud ja pikemalt niisama monona ei kasutanud 😀

  Liked by 1 person

  1. Mul sama! Enne Oskari sündi jõudsime monona ka juba paar tiiru teha ja mõlemad Jaanusega mõtlesime, et kus me enne elasime – lihtsalt nii hea oli liikuda!

   Meeldib

 2. Mõnus vanker tõesti, aga on alati väga madal tundunud mulle . Eriti hea, et kasutatav ka turvahälli ratastena, ma vean Cybexit käe otsas ja tunnen sellest puudust. Meil tandem, kus beebi on suurema all, aga varsti ei saa nii enam kasutada, sest suurem hakkab väiksema jalgadel talduma. Millalgi saavad mõlemad istuvas asendis olla, aga sellega läheb väiksemal veel aega. Nii et natuke läbi mõtlemata süsteem.

  Liked by 1 person

  1. Ma ei olegi pikkust arvestanud, kusjuures. Vahel rohkem, vahel vähem, aga õues kokku tuleb mitu tundi olemist, nädal aega järjest, peale noorema sündi, oleme kindlasti iga päev nüüd väljas käinud või rohkem. Aga jah, vahemaad ei oska öelda, ikka mitu km liikumist tuleb küll, kui mitu ei tea (Mustamäe, Nõmme metsad, vahel jala kuskile teise linnaossa poodi, seal vahel mingid mängupeatused jne)

   Meeldib

 3. esiteks köige tähtsam: palju palju önne ja head ja köike väikese puhul! 🙂 nii suur rööm oli jöulude paiku märgata, et teil on see suur sündmus toimunud ja köik nii kenasti läinud. jutu pöhjal paistab, et sa siiski oled see ürgnaine, kellest johani puhul kunagi rääkisid! 🙂
  teiseks: head, pönevat ja järjest toredaaks kujunevat uut aastat!
  ja kolmandaks küsimus. ei ole küll teemasse (sest no vankrivalikut olen juba kiitnud ja toetan edasi ka kahe käega….), aga – johan söidab nüüd ju mönda aega turvatoolis? millise valisite? uurin, sest sinu muud valikud (sh ka turvahäll) ja argumentatsioo on minu omadele väga sarnased olnud. mul on turvatooli ostmine ülimalt teemaks praegu. ei hakka mainimagi, et olen juba saanud kinnisideeks maailma kalleima variandi 😀

  Liked by 2 people

  1. Aitäh sulle! 🙂 turvatool on tal juba tükk aega Cybex Sirona Plus ja olen sellest siin rääkinud ka. Ja Oskar sai Johani vana turvahälli ehk Cybex cloud q. Sirona igatahes on ülimugav nii Johanile kui meile, saab seal suht lebotada ja ta on seljaga sõidusuunas, mis mulle väga meeldib, eks mingi aeg peab suuremat vaatama hakkama ka, hetkel pea veel üle ääre ei ole.

   Liked by 1 person

   1. no selge, töötabki sama loogika meil :)! see ongi see, mida olen välja vaadanud, valin selle ja ühe maxi cosi vahel. SSS on kindel kriteerium. kui kaua sironas seljaga söidusuunas olla saab?

    Meeldib

   2. Minu teada on manuaalis kirjas, et nii kaua kuni vähegi mahub (jalgade ruumi osas), kindlat piiri ei ole. Meil ta siiani seljaga ja jalad võivad kõveras ees olla, kuni tal lihtsalt hea :d Sironal on üks tähis toolil alla millise pikkuse voi kõrguse ei tohi NSS olla, aga SSS kohta oli, jah, see, et võimalikult kaua.

    Liked by 1 person

   3. …ja noh, nüüd lugesin ka sinu toolisaagat (whoaa, mis pundar – ja ma olen täpselt hoiatuse sihtgrupp, elusees ei julge uurida ja puurida ja kirjalikku lepingut tahta vm…:)) ja -kirjeldust. väga hea, aitäh! mul on nende pööratavate toolidega see mure ainult, et kas mitte liialt vara näoga söidusuunas ei pea panema – aga no asjakohase varustusega (padi) peaks see siiski okei olema… tasus sult seega uurida, sain kinnitust! 🙂

    Meeldib

 4. Turvatooli valikust võiksid tõesti kirjutada.

  See Bugaboo on mega, aga nii kallis ju. Kas saite mingit allahindlust või bartertehingu Scandikidsiga teha?

  Ma Miiu blogist olen lugenud, et lumega on sellega suht raske liikuda.

  Meeldib

  1. Huvitav, me käisime lumes ja isegi teelt väljas ehk lume all künkad-mättad ja imestasime, et nii hästi liigub 😀
   Aga turvatoolist olen tegelikult rääkinud, Johanil on suht ammu juba kasutuses Cybex Sirona Plus.

   Meeldib

 5. Aitäh selle postituse eest! 🙂 Meie perre lisandub kevadel väikevend ning tarvis leida sobiv vanker, kuhu 2 last kenasti ära mahuks. Lähen igal juhul poodi katsuma 🙂

  Liked by 1 person

 6. Väga tore lugeda, et käruga rahul olete. Plaanime ka sama käru valida! 🙂
  Kas oskad öelda istme seljatoe kõrgust? Ma ei leia kuskilt seda infot ja Scandikidsis polnud istme osa kohaselt olemas kui vaatamas käisime.
  Aitäh!

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s