Minu sünnitusjärgne keha ja Teeme Koos 2018!

Ärkasin öösel Oskari söögiajaks üles ja nagu tavaks, siis surfan netis ning avastasin üliägeda asja – Henry ja Mallukas teevad omamoodi koostööd või väljakutse Teeme Koos 2018.

Üldiselt olen ma olen ka üks nendest new year, new me klišeedest, kuigi viimasel ajal vähem, aga nüüd sattus lapse sünd ka aasta lõppu ning ideaalne aeg hakata end vormi ajama, lihtsalt sattus see nüüd aastavahetusega kokku. Noh, olen klišee pealegi, aga kambas asja teha on palju motiveerivam ja ägedam.

newyear

Igatahes, nende väljakutse mõte on suunata kõiki tervislikuma elustiili poole, mitte midagi ületamatut ei tohiks olla. Igal nädalal valid endale tiimi, kas siis #tiimmallukas või #tiimamht ja täidad selle nädala ülesande, paned kommentaarina pildi või instalingi, et näed tegin. Auhindu saab ka võita, aga minu jaoks on see teisejärguline.

Selle nädala või järgmise (?, pean uurima täpsemalt) väljakutse on 3*45 min trenn ja tee 1 salat. Trenni all mõeldakse aktiivset liikumist, mitte ainult jõusaali või muud värki, aga kasvõi pikk jalutuskäik, mis mulle sobib, sest ma ei tohi veel trenni tehagi tegelikult, jalutada võiks ju küll. Ja salatist tuleb ka pilt teha ning ära märkida, vot tegin sellise salati. Ma oleksin võinud juba eile oma soojast salatist pildi teha (mm, kui hea see oli), aga kuna ma olen niikuinii salatite fänn ja organism peale sünnitust nii tundlik, et muud ei taha ka väga, siis pole probleem – järgmine salati-kord teen pildi ka.

See, kelle tiim nädala lõpuks võidab sõltub osalejate aktiivsusest – pannakse kokku kõik salati ja 45 min pildid, arvestatakse kummas tiimis protsentuaalselt rohkem osalejaid oli, kes reaalselt selle väljakutse ära tegid.

Võimalik, et mina ei oska seda asja niimoodi kirjeldada, aga saate ise Henry (http://amidahenryteeb.eu/2017/12/29/teeme-koos-mallukale-ara-2018/) ja Malluka blogidest (https://mallukas.com/2017/12/29/teeme-koos-henryle-ara/) lugeda.

Mina valin endale igaks nädalaks tiimi mingi väljakutse järgi vist, kui see nii saab üldse toimida, sest ma ei tohi täistrenni veel teha, eks ma siis vaatan, kes mida pakub. Hetkel on väljakutsed ühesugused, ma ei tea, kas hakkavadki olema või… ühesõnaga uurin ja vaatan. Hetkel olen igatahes #tiimmallukas, sest mul on ka babyfat vaja ära kaotada 😀

Ok, suure hurraaga alustasin teisest otsast ehk nende projektist. Tegelikult tahtsin rääkida enda sünnitusjärgsest kehast või üleüldse kehast.

Minu kaal (oh god miks ma seda teen) oli enne Johani umbes 58-60. Ütleme 58 on see, kus ma tundsin end hästi, 60 oli nats raske ja 56 liiga kondine, mulle meeldib naiselik keha. Johani sünnitama minnes olin raseduse lõpus 79 umbes, pea 80. Vahepeal võtsin alla kuni 68 kg’ni, selleks ei teinud ma mitte midagi, pigem vastupidi – imetamise ja magamatuse aeg olid nii kurnavad, et ahmisin ainult magusat, ma ei suutnud vastu panna. Maitsetki ei tundnud, kuna nõrkus oli tohutu, lihtsalt oli vaja veresuhkrut üles pumbata ja nii ma seda teed läksingi, ajasin sisse mingit jama. Magusainimene pole iial olnud, aga siis oli see kuidagi eluliselt oluline, mingi uskumatu ja võõras tunne minu jaoks.

iregretnothing
Peale Johani sündi uue raseduseni välja

Siis jäin taas lapseootele, Johan oli siis 9-kuune. Koguaeg olin mõelnud, et ahh küll alla võtan, aga kui uus rasedus peale tuli, siis ma seda muidugi ei teinud. Rasedana on minul see efekt, et söögiisu kaob üldse ära. Magus enam nii väga peale ei läinud, miski ei läinud. Ühesõnaga, algkaal oli juba suurem ning uue raseduse lõpuks olin umbes 81-82 kg (issand, mis numbrid).

Eile, 8 päeva peale sünnitust, kaalusin 73,4. Kaal langeb kolinal. Magusaisu väga ei ole, pigem on aedviljade isu, mis on jee! Pealegi, ma muretsen Oskari gaasivalude pärast ning väga valin, mida söön, nii  et seekord on algus paremini alanud. Selles osas ka, et saan rohkem magada, magamatus tõstab kaalu, nii et nüüd läheb päris kiiresti tänu sellele, et päris unetu ei ole (kuigi juba üks täielikult magamata öö on ka selja taga).

Igatahes, kavatsen ma oma kaalunumbri paika saada, kuigi see number ei ole väga teema minu jaoks. Pigem on teema mu enda keha – rohkem paremaid toite ja rohkem liikumist. Peale rasedust on alati see tunne, et ei tea, kuhu ära jookseks või lendu tõuseks, nii kerge ja hea on olla! 9 kuud ahelates olnud ja nüüd vabadus! Tublid rasedad teevad rasedana ka trenni, ennetades kommentaare ütlen, et ma see tubli rase ei ole.

Nüüd peaksin Jaanusel laskma ühe ausa before-pildi laskma teha ja vaikselt alustama asjaga. Ärge muretsege, ma ei kavatse endale liiga veel teha ja trenni uhada, 2 kuud peale sünnitust tuleb siiski taastuda ja kõhulihastele ei saa veel nii peagi mõelda, aga nagu ütlesin, jalutuskäike saan ikka teha ja Teeme Koos 2018 ainult motiveerib mind seda nüüd alustama, mitte ahh, aega on, kuni sünnitusjärgsest kehast on saanud lihtsalt minu igapäevane keha.

Aga olks, ma tõusen nüüd voodist unelemast püsti ja mõtlen, et peaks koristama hakkama. Tuba seisab korras umbes pool tundi (aitäh, Johan), aga asi seegi. Johaniga tegelemine ja temaga “koos” koristamine peakski olema juba 3*45 min trenni, kui aus olla. Või temaga koos mille iganes tegemine.

new-year

8 kommentaari “Minu sünnitusjärgne keha ja Teeme Koos 2018!

 1. Einoh, eriti kadedaks teeb, et sul juurikate isu ja magusat ei tahagi 🙂
  Mul ikka kommiisu käib tihti külas. Peaks ka hakkama rohkem juurikaid sööma. Mul imetamise lõpp on kuidagi keha raskemaks teinud. Kilosis nagu juurea polegi. Nii 0,5 kg vast on rohkem. Aga tunne on raske. Pfftt.
  Hakkan ka koos Malluka ja Henryga tubliks.

  Meeldib

 2. Ma sünnitasin 4,5 kuud tagasi. Kaal on langenud kolinal – 16 kg kergemaks olen läinud. Sama lugu, raseduse ajal ei olnud absoluutselt magusaisu, nüüd on jube magusaisu. Jalutan ka muidugi mitu tundi iga päev. Edu!

  Liked by 1 person

 3. Mul aitas väga hâsti kōndimine või noh vankriga jalutamas käimine ja plus see,et olen täielikult loonud piimatoodetest ja need lihtsalt asendanud taimsetevarjantidega.Imetamise ajal loobusin ja pärast ei tahtnudki enam.ja noh iga päev vähemalt 10 000 sammu 😀 kaal on 6-7 kg vähem kui enne rasedust ka.1,5aastaga alla vōtnud niimoodi u 11kg.

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s