Haiglakoti nimekiri ja Sünnituspakk!

Ma panen nüüd haiglakoti kokku! Eelmist postitust kirjutades oli mul nii ja naa tunne – peaks nagu panema, aga aega on ju või kuidagi selline, et ei jõua kohale kogu see sünnitama mineku värk.

Nüüd, paar päeva, on olnud väga tugev tunne, et ok, ma panen selle koti kokku, sest miski mu sees ütleb, et pean seda tegema, seisku seal nurgas, siis kaua seisab.

Eelmise mininimekirja koos kommentaaridega, mida oli vaja, mida mitte, leiate siit: Haiglakotist – kas oli pabistamist/asjade varumist väärt?

Seekord on asi väga lihtne, sest minuni jõudis Kodult Kodule saadetis – Sünnituspakk!

P3230100.JPG

Nii, et enamus asju on selle pakiga juba kaetud.

 

Sünnituspakist lähemalt. Ma olin kuskil seda põgusalt enne ka näinud, aga pean ütlema, et ega ma ei jäänud selle soetamisele pikalt mõtlema, pigem oli tunne, et ah, mis siis ikka nii väga vaja, küll varun ise ja tean ise, mida tahan kaasa võtta, aga kui ma selle paki kätte sain, olin VÄGA üllatunud!

Paki on koostanud kolme lapse ema enda kogemuste ja vajaduste põhjal, niisiis, ei peaks olema üllatav, et tegemist on tõesti ühe hea “emalt emale” tootega.

Ma olen enne ka maininud, kuidas mulle tänapäeva lahendused ja võimalused meeldivad – selline pakk on tõesti ülimugav ja kompaktne kaasa võtta. Räägin lähemalt, mida see sisaldab ja millised on esmapilgul muljed.

 • Molimed Premium maxi sidemed, 3 tk ( Link ) – Pelgus antakse ka 5 sidet, juurde ostan igaks juhuks ühe paki õhemaid ka, aga esimesteks sidemeteks on just sellised paksemad ideaalsed.
 • MoliCare elastsed lühikese sääreosaga võrkpüksid, 2 tk ( Link ) – Ma mõtlesin neid endale soetada, sest kõik nii kiidavad. Eelmine kord olid mul H&Mist viiene pakk ostetud ja pean ütlema, et need olid kuidagi madalad. Kui otsustate tavapükse ka kaasa võtta, siis soovitan igal juhul kõrge osaga, sest sidemed, mis peavad sinna ära mahtuma, on päris suured, lisaks enda mugavus ka – ei ole miski n-ö rebadel. Aga see, et võrkpüksid komplektis, on ülihea!                                                                         P3230148
 • NUK antibakteriaalsed rinnapadjad, 2 tk  – ja ma arvan, et sellest kogusest piisab. Samas, kuna mul on teine laps, imetamise lõpetasin suhteliselt alles, äkki tuleb piim kiiremini rindadesse. No, igatahes, seda veel otsustan, kas võtan lisa kaasa või ei.
 • Purelan rinnanibukreemi tester, 1 tk ( Link )  – See on väga vajalik esimesteks päevadeks vähemalt, sest nibud ei ole harjunud sellise koormusega, võivad kuivada, katki minna, tundlikud olla – nibukreem leevendab ülihästi. Eelmine kord kasutasingi vist haiglas paar korda ja kodus ka äkki paar korda. Õnneks oli imetamisega hästi – võte oli kohe õige, katki kuskilt midagi polnud, valu polnud ja laps sõi ikka nii juntsuks, et vähe pole, nii et vist õpiku järgi imetamine oli mul Johaniga.                                                                                                                                         P3230150
 • Ühekordsed sussid, 1 paar – jälle, ülihea asi. Ma otsisin igalt poolt mingeid susse, kui Johani jaoks kotti kokku panin. Ma ei ole eriline sussiinimene – tavaliselt need, mida poes massidega leiab, on sünteetilised ja umbsed, neid ma ei taha ja nn pehmeid plätustiilis, mis hingaksid, väga ei ole. See, et võtta ühekordsed sussid – pole mõelnudki enne, aga väga hea lahendus mulle. Johani ajal olid kaasas mingid plätud, mis olid nii ebamugavad, spetsiaalselt haiglasse odava raha eest ostetud (sest palav suvi ja nagu ütlesin, umbseid susse ei tahtnud), aga reaalselt torkasin jala otsa tennised. Suvine ja kuiv aeg, Nüüd on detsembribeebi, seega sussid on vajalikud.
 • Vatipadjad, 5 tk – ma ei teagi, kas oleksin neid kaasa võtnud, sest Pelgus olid kõik lapse puhastamiseks olemas, endale neid ka ei vaja, sest meiki maha pole vaja võtta, korralik näoveede jms kasutaja ma ei ole, et ei saaks paar hommikut ilma olla. Või noh, ma ei mäleta, millal seda kasutasin …
 • Vatipulgad, 5 tk – sama jutt, eelmine kord ei võtnud ega tundnud puudust – lapse jaoks asjad Pelgus olemas. AGA ma räägin siinkohal ainult Pelgulinna Sünnitusmaja kohta, mujal ma ei tea, kas on olemas või ei. Ja kui ei tea, mis ees ootamas, siis võtaksin, sest vatitikuga oli hea lapse naba puhastada.
 • Ühekordsed salvrätikud, 1 pakk – sellise asjaga on alati nii, et hea, kui olemas on, kuhu iganes on minek. Kui on kotis olemas, ei pruugi vaja minna, kui ei ole, siis raudselt on vaja.                                                                                                                            P3230166
 • Colgate hambahari – iseenesest väike asi, aga peaaegu alati viimane asi, mida enne minekut kotti pista ja mis võib ära ununeda ning kui ununeb, on oi, kui suur puudus! Hea, et kotis olemas ja unustamisvõimalus 0.
 • Colgate hambapasta – ja sama jutt siin ka – olemas, kaasas, pole muret, et unustan.
 • Blistex hügieeniline huulepulk, 1 tk ( Link ) – Kõik räägivad, et vajasid hügieenilist huulepulka ja see oli lausa asendamatu. Ma ei tundnud kordagi huultekuivust. Nüüd on talv, äkki tunnen rohkem. Sünnituse ajal oli huulte kuivamine viimane asi, mille peale ma üldse mõtlesin, nii, et ega ma ei tea, kas olid huuled kuivad või ei. Ma loodan, et nüüd on selline sünnitus, mil mul on aega märgata sellist ebamugavust, nagu kuivad huuled. Eks hiljem võib tunda anda, eelmine kord ei mäleta seda, jah.
 • UUS! Blistex kätekreem, 75 ml – kuna üldse on nahk talvel ja rasedana ülikuiv, siis on see hea lisa. Ainus asi, mis selle kreemi juures on, on see, et kummelilõhnaline, mis on küll väga õrn lõhn, aga Johani ajal olin ma kuidagi nii kaitsev ja tundlik – ma ei tahtnud ühtegi lõhnaga asja kasutada või üleüldse mingeid kreeme, sest ma ei teadnud, kuidas see talle mõjub. Ma olin, muidugi, nii üliettevaatlik ka, teise lapsega äkki seda tunnet ei tule, et kätekreemigi ei julge panna.                                       P3230157
 • Kamm, 1 tk – ma olen loomulik ülikräsupea, nii et päris iga kamm väga muretult juustest läbi ei käi, samas on see ikkagi hea, et olemas, sest no, kui ikka väga jama, siis miskit annab siluda ikka. Tõenäoliselt võtan oma spets kräsupeaharja kaasa. Kräsupead teavad, et kui leiad enda nn harja, siis on on elulise tähtsusega, et see ei tohi kaduda 😀
 • Juuksekumm, 2 tk – ma ei tea, kust need juuksekummid võetud on, aga meenutavad mulle mu lemmikjuuksekumme Lindexist – tugevad, venivad, ei veni välja naljalt, ilma metalljublakata, mis lõhuks juukseid ja mis on tavaline koht, kust juuksekummid katki lähevad, nii et oi, see oli tore avastus, et need seal pakis on!
 • Šampoon,  30 ml – kindlasti on mõnus peale sünnitust duši all käia ja end puhtaks küürida, sest sünnituse ajal higistad, möllad jne. See esimene dušš peale sünnitust on kuidagi nii lõõgastav ja teraapiline – lausa kergendus, et oh, mul on beebi ja algab uus elu. Muidugi, kui tervis lubab sünnitusmajas seda teha ja tunda. Minul oli igatahes tõeline õndsus ja kergendus peal.
 • Juuksepalsam, 30 ml – sama jutt, mis eelmises punktis.
 • JOIK dušigeeli testrid, 2 tk ( Link )  – JOIKi asjad on nii head, et las lõhnavad! 😀 Aga veel kord sama jutt, mis kahe eelmise punkti kohta – pesuvahendid igaks juhuks kaasa, mine tea, kui hea ja kerge on olla ning üks mõnus dušš peale sünnitust annab uue energia ja kuidagi puhastab vaimselt ka. No, ma räägin – mõjub teraapiliselt kehale ja vaimule. Ma väga loodan, et saan sama tunda, mida tundsin siis, kui olin Johani ära sünnitanud – kergus, õndsus, uus värskus – mis siis, et olin haavades ja peaaegu liikumatu, ega saanud esimesel päeval teda süllegi võtta, see kuidagi polnud isegi teema selle tunde kõrvalt, mis tuli siis, kui tajusin, et enam ei ole rasket kõhtu, beebi on siin, kõik on hästi!                                                         P3230165
 • Salus Floradix raud, 10 ml ja Salus Floradix magneesium, 10 ml  Link ) – Väga head lisad siia pakki. Magneesium leevendab krampe, mis paljudel sünnituse ajal peale tulevad või lihaspingeid, aitab lõõgastuda ja rauda hoian selleks puhuks, kui ilmneb, et olen palju verd kaotanud. Peale sünnitust on niikuinii nõrkus ja verekaotus, ma arvan, et siis on kõige parem seda võtta. Hetkel peaks mul nende asjadega hästi olema – ei krambita ega kisu, hemoglobiin on normis – hoian neid pudeleid hilisemaks.
 • Reformi mahemeevahvlid, 6 tk. – Kindlasti on igasuguseid snäkke ja asju vaja! Mõni vajab neid sünnituse ajal, kuna see kestab ikka terve päev ja nõrkus võib peale tulla. Ma ei mäleta, kas ma ise sõin midagi … Igal juhul on selleks parimad mingid kuivad krõbinad, mis annavad energiat, aga ei täida massiga kõhtu. Kui sünnituse ajal need ei lähe, siis peale sünnitust on selline nälg, mille taolist ei ole ma oma elu jooksul kogenud. Liialdamata, ma värisesin ja ahmisin minutiga vist kogu haigla prae sisse, kui see toodi. Seal oli hunnik herneid ja mainin ära, et ma ei söö herneid, pole aastaid söönud, miski on nendega, mis tekitas lausa vastureaktsiooni, ikka üldse ei tahtnud herneid, aga see hetk olid need nagu mingid taevalikud asjad – peaasi, et on söödav mass. Ja ma olen hiljem ka tundnud, et ma vist nüüd kannatan need päris hästi välja, sest Pelgus saadud emotsioon seoses esimese söögi ja hernestega on siiani elavalt meeles 😀 Igatahes, jah, vahvlid on hea, mida rohkem sööki kaasa, seda parem! 😀
 • Glükoositropsid, 40 g – vot need on küll asjad, mida oleks vaja olnud vist. Sünnituse ajal süüa ei tahtnud, aga energiat oli ometi vaja ja sundisin vist mingit kommi sööma, seega nüüd drops sisse ja edasi.
 • UUS! Lysi Omega-3 kalaõlikapslid D-vitamiiniga N120. – vist kõige suurem üllatus selles pakis  – kellel siis neid vaja ei lähe! P3230153
 • Beebikleebis „Minu esimene päev“ sarjast Minu esimene ( Link ) – Ja see kleebis oli nii armas lisa. Tekitas tõelise beebiigatsuse juba ja meenus kohe jälle see esimeste päevade beebiõndsus ja tutvumine. Ma olen hetkel (selle rasedusega üldse) nii emotsionaalne ka, et noh, ma võin peaaegu kõiges näha midagi üliilusat või ülitraagilist, ja nutta. Aga seda kleepsu nähes (Lilli, see on kõigest üks kleeps), tuli küll siuke nuuks sisse, et oii, minu beebi sünnib! 😀 Lapsed teevad emade ajudega ikka imetegusid. Enne Johani ma poleks MITTE IIAL midagi sellist mõistnud või tundnud, aga ometi, siin ma olen! 🙂                                                                P3230136
 • Ja kõik see on kompaktses veekindlas kotis, lihtsalt haaran terve koti kaasa ja olemas!                                                                                                                                            P3230170.JPG

Mulle meeldivad need minivariandid – poest pole vist selliseid saada või tundub mõttetult kallis osta, igatahes, see nn reisikogus on ideaalne! Mul oli esimesele sünnitusele minnes teadmatus – kaua ma seal olen, mida ma vajan, kui palju ma vajan ja nüüd tean, et jaa, see kott on tõesti mõeldud sünnitama minekuks – mitte midagi ebavajalikku või mõttetut see ei sisalda.

Ahjaa, mis eriti lahe, kotis on haiglakoti nimekiri –  mis kotti juba pakitud, sellel linnuke ees ja veel on hunnik asju, millel tühjad kastid ehk siis saate muud asjad ka kokku koguda ning linnukestega ära märkida. Ja kogu see pakk on väga hea hinnaga – eraldi ostes ja kogudes tuleb palju kallim, kui arvestada, et kogused ostad võib-olla suuremad (enda pesuvahendid), kulud asjade ostmiseks on suuremad (mööda linna sõidud, kütus, aeg jms) ja üleüldse mugavus – milline lõpurase tahaks mööda linna asju kokku ajada, see pole enam teab mis sulgkerge olek.

P3230168

Lisaks Sünnituspakile võtan kaasa tavapärase:

 • dokument,
 • rasedakaart,
 • turvahäll,
 • telefon ja laadija,
 • lapse kojutoomiseriided ning
 • enda riided seal olemiseks ja kojutulekuks,
 • lisanänni peale sünnitust söömiseks – nagu mainisin, kõht läheb uskumatult tühjaks ja söögiaeg võib tulla alles järgmisel päeval, oleneb sellest, mis kell sünnitan

Eraldi enda kojutulemise riided võtan igaks juhuks, õigemini püksid küll, sest sünnituse algusega ei tea, kas mu sinnaminemise riided määrduvad jne. Igaks juhuks. Haiglas meeldis mulle kanda enda mugavaid riideid – imetamisrinnahoidja, imetamispluus, pehmed kodupüksid, mõnusad sokid.

Ahsoo, rätikud ja mähkmed beebile olid Pelgus olemas, samas lisan need ka igaks juhuks kotti vist … Ja üks pakk sidemeid, Pelgus anti emale 5 sidet, Sünnituspakis on ka neid, kuid igaks juhuks, et puudu ei tuleks, võtan endale ka kaasa. Naturella öösidemed olid väga head ja õhukesed, ma mäletan. Samas ülisuured Tena öösidemed olid turvaline valik, kuid päris ebamugavad, eriti, kui oled õmblusi saanud.

Ma pean lihtsalt ära mainima, kui armas oli Kodult Kodule saadud pakk! Lisaks Sünnituspakile olid seal sees veel kleepsud minisünnipäevade pildistamiseks ning Minu Esimene – kleepsud. Ja lisaks sellele oli meile armas kiri ning sellised kleepsud nagu Suur Vend, mis mulle väga meeldisid ja oli tunda, et saatjad mõtlesid inimestele, kellele nad pakki saadavad, mitte ei näinud selle taga lihtsalt kliendi- ja müüginumbreid.

Kõiki muid asju näitan kindlasti täpsemalt, kui aeg on käes, aga ma tahtsin ära mainida, millise hoolivuse ja pühendumusega nad oma asju teevad ning tõesti mõtlevad sellele, kuidas inimene pakki avab, milline on emotsioon, kui ta pakendit näeb – need asjad pole minule kunagi iseenesestmõistetavad olnud ja mulle meeldib endale samamoodi asju pakkida. Keegi kulutab aega ja muid ressursse lihtsalt sellele, et tekitada see emotsioon ja hea tunne, mitte ei ole visatud lihtsalt karpi, aadress peale ja toode siin.

Aitäh, Kodult Kodule, selle emotsiooni ja ootusäreva õhina eest, mida Sünnituspakk ja lisakingitused meis tekitasid!

P3230093P3230086P3230140

Kellel haiglakoti pakkimine ees või kellel on lähedane, kes hakkab peagi emaks saama, siis tõesõna, nüüd, üks sünnitus selja taga, võin öelda, et Sünnituspakk on tõeliselt hea ja kergendustunnet tekitav kingitus, sest igal naisel on enne lapse sündi väga palju muudki, millele mõelda, kui haiglakoti nimekiri. Eks siis detsembris (loodetavasti) näha ole, milliseks minu teine sünnitus ning haiglakoti vajadused kujunesid.

Sünnituspakki ja kõike muud saate tellida Kodult Kodule e-poest: https://www.kodultkodule.ee/e-pood/

16 kommentaari “Haiglakoti nimekiri ja Sünnituspakk!

 1. Sünnitasin augustis Pelgulinna Sünnitasmajas. Enam seal ei saanud naba puhastamiseks vajalikke asju, sest nad soovitavad nabavääti ainult veega puhastada. Ma soovitan kaasa võtta saialilletinktuuri ja vatitikke. Hommikumantlit ka ei antud, õnneks oli mul eest lahti käiv kampsun kaasas. Ma soovitan võtta kaasa veel glükoositablette, annavad kiiresti energiat. Kui tahad automaadist sooja jooki, varu kaasa 1 euroseid minute. Edu!

  Meeldib

   1. Jaa, naba puhastamiseks polnud saialilletinktuuri, vaid sooja vee ja seebiga ütlesid, et tuleb pesta, siis kuivab ilusti ära. Aga jah, saialilletinktuur on mul olemas ja kavatsen sellega teha, nagu eelmine kord. Glükoositropsid on Sünnituspakis olemas 🙂 Ja hommikumantlist puudust ei tundnud, kuigi see oli ka eelmine kord vist kaasas … mulle meeldis oma muud nn koduriided, ma ei tahtnud öösärgis üldse olla, tekitas liiga laisa ja uneleva tunde 😀

    Meeldib

  1. Pelgus oli lihtsalt 2 tundi sünnituspalatis olekut peale seda, kui laps sünnib. Süüa käskis ämmaemand enne juba, aga ma vist paar ampsu või kommi sõin. Seda ma ei usu, et see päris kohustuslik on, a mine tea.

   Meeldib

   1. See on küll hea. Ma sünnitasin 19.26, perepalatisse jõudsin paar tundi hiljem, a öeldi kohe,et ma söögilistis ei ole veel ja täna õhtul enam ei tooda sööki.

    Meeldib

   2. Ma sünnitasin ka eelmise aasta juulis Pelgus poole 8 ajal õhtul ja mulle toodi toit peale sünnitust sünnituspalatisse.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s