Vanasti oli sügis veini-jazzi-kassimise aeg. Nüüd on lihtsalt paksuks söömise aeg. (NB! Sisaldab šokolaadiküpsiste retsepti!)

Mul ei ole pesapunumise ja soojade asjade tegemise tunne üle läinud – sügis ma ütlen, see lihtsalt poeb kuskile hinge. Kui mul lapsi ei oleks – jaa, minu jaoks on mul juba lapsed, mitmuses, lihtsalt üks on veel kõhus – siis on sügis see aeg, kus punane vein on ees, mingi eriti sume muusika oleks mängimas, jazz või muu jura, tunneks, et ahh, minge te kõik eiteakuhu oma laste, perede ja kodusoojusega, olengi selline üksik, kalk, veinijooja naine! 😀 Ja tõenäoliselt joonistaks või nokitseks midagi omas nurgas. (Hmm, hetkel kõlab see nii hästi …)

Aga mul on nüüd perekond, veini ma juua ei saa, omas mullis kassida pole ka isu, sest mul on nii hea meel, et mul on perekond (kuigi see üksiku naise veini-jazzi-kunsti-kassimine on päris võluv), niisiis, kasutan seda ära, et saan lihtsalt teistele asju nokitseda. Näiteks, käsitöö, mida mulle meeldis nii üksi, kui ka nüüd lastele teha. Kudusin Johanile kampsuni, nüüd teen pisemale papusid (hakkan varsti tegema), siis surfan netis kangaid, sest tahaks lastele asju õmmelda. Need kangad, mis mul on, ei ole selleks sobilikud. Suur isu on kuttidele ise õmmelda meriinovillased kombekad, mida talvel üleriiete alla panna, kootud tulevad vussakad, tahaks peenvillast. Valmistoodete ostuhind on ka päris krõbe, samas, kangas on kallis, see tuleks üsna sama, võib-olla natuke odavam … Aga plusspoole pealt on see, et saan oma õmblemise ja eneseteostuse isu rahuldada, lastele originaalsed riided ja tunda, et oh, olen mega ema. Aga, kui nüüd oma lõigu ja aruteluga lõpuni jõuan, siis tekkis mõte, et peaks enne mõnest odavamast kangast üritama teha. Kuigi mul ei ole motivatsiooni nõmedaid asju teha. Äkki leian odava ja hea kanga. Kellel on laste toakombeka või villase kombeka õmblemise nippe, lõikeid, ideid jagada, siis laske aga tulla. Ja millist soonikut peaks käte-jalgade otsas kasutama? Peaks vist villase sooniku leidma? Loogiline oleks vast …

Endale pole mingit tuju õmmelda, sest mis keha see on? Mis suurus see on? Ma koguaeg muutun, milleks raisata. Suvalisi hilpe ma teha ei taha, lihtsalt tegemise pärast. Sünnitan ära ja hakkan endale ka asju nuputama. Seni tulevad äärmisel juhul rasedate riided, mitte rohkemat. Isegi nendele ei taha kangaraha raisata.

Sügisel tuleb küpsetamise ja söögitegemise isu ka tagasi. Suvel on siuke salatite, värskete asjade, marjade jne isu, erilist vaaritamist küll näha ei taha, eriti midagi sooja ja magusat. Noh, eile siis tuli mul jälle tuur peale, nuputasin, mida teha, kuni tulin mõttele, et jaa, teeks šokolaadiküpsiseid! Nii, et šokolaadist tulvil ja sulaks suus!

Sõber Google leidis mulle ühest blogist hea retsepti, käisin poes, ostsin veel puuduolevad paar asja ja hakkasin vorpima. Küpsised tulid nii head! Tõesti, suussulavad, šokolaadised, rikkalikud, mitte mingid kuivad junnid! Jama on see, et palju neid süüa ei saa. Või siis pole jama.

Igatahes, kui tahate ka teha, siis selle retsepti järgi tulevad ülihead küpsised, valmivad kiiresti ja lihtsalt, mingeid imeasju ei sisalda, tuba saab mõnusa lõhnaga täidetud ja ongi soe sügisetunne peal. Veinijazzikassi asendus või nii.

Retsept on siin: http://www.kokkama.ee/2015/05/klassikalised-sokolaaditukkidega.html

Muide, ahjud on erinevad, mina panin 175 kraadi juures ahju ja lasin keskmisel kõrgusel vast 12-13 min. 15+ minutit, nagu seal öeldud, oli liiga palju. Tegin kolm plaaditäit, esimesel lasingi olla 15-16 min, ei olnud välimuselt kõrbenud ega midagi, aga mingi kibe maitse tuli juurde, polnud nii mõnus. Kui enamvähem pealt kuldne ja ääred  natuke tumedamad, siis on valmis.

Ja kui ahjust võtate, siis nad algul on täiesti pehmed (mis pani mind arvama, et äkki peabki kauem küpsema), need peavadki pehmed olema ja üsna kohe jahtuvad kõvaks.

Veel üks asi, pallide vahe jätke ikka märkimisväärne, see kuidas minul on pandud, oli piisav, aga napilt. Need ikka sulavad ahjus päris laiali. Ja lugege terves postituses olev jutt läbi, st need punktid ja üldsoovitused ka, mitte ainult retsept ja asjade segamise järjekord.

Tegin mõned meeleolupildid ja puha.

Ega küpsiste välimus ei olegi teab mis isuäratav, ma lootsin, et tulevad need mõralised USA küpsised, aga maitse on tõesti hea. Mõraliste jaoks pean vist mingi muu retsepti otsima. Või piisab, kui jahu rohkem panna. Või peab liivataignast tegema … Mida iganes.

See postitus oli suht minu enda sügisheietus ja arutelu, millist kombekat õmmelda ja milliseid küpsiseid teha.

Ah, muide. Jontsu müts kadus ära 😦 Tellisin juba Bredenist uue komplekti laupäeval (täna veel viimast päeva -20%), aga peale seda avastasin, et no kuskil ei ole! See sai kaduda teel garaažist tuppa. Jaanus võttis tal selle peast, raudselt pani tasku, nagu ikka, või kuskile tasku äärde, sealt kukkus maha ja sahmisime Johaniga ka (meil võtab garaažist, 0-korruselt, seitsmendale tulek aega, sest laseme Johanil ise tulla, et õpiks meiega rohkem kõndima). Igatahes, pärast seda kuskil ei olnud, rahvas oli igal pool, keegi nagu ei maininud ka, et kuulge, kukkus … no äkki leiame veel asjade hulgast. Oli küll suvemüts, aga mul on nii kahju, sest see oli üks lemmikutest. Deem.

Ok, peaks nüüd sööma midagi ja papusid tegema. Ja kappi koristama (jälle), et sorteerida, mida ümber õmmelda rasedariieteks, kui võimalik. Sest vaja ju vusserdada asju kokku, täiesti tuurid peal.

NB! Kust saaks lahedat sügisparkat 86 suurusele? Ma ei leia!

5 kommentaari “Vanasti oli sügis veini-jazzi-kassimise aeg. Nüüd on lihtsalt paksuks söömise aeg. (NB! Sisaldab šokolaadiküpsiste retsepti!)

  1. Selline firma nagu Riimetex kangad müüb megamõnsasid kangaid, ökomökod ka veel pealekauba. Tasub vaadata, vahel rullilõpud soodsate hindadega ka.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s