EBA2017: kelle poolt mina hääletan?

Teate, ma ei ole eriti agar blogide lugeja, sest ma ei ole leidnud väga aega, et istuda ja surfata ning jälgima hakata, aga seoses enda blogi kirjutamisega, olen neid vaikselt leidma hakanud ja avastanud seda, kui ägedaid inimesi on olemas ja kui ägedaid blogisid kirjutatakse.

Minu lemmikblogid on DIY või elustiiliblogid autoritelt, kes ei ole materialistid, propageerivad taaskasutust, on leidlikud, säästvad ja eelkõige inimlikud. Need väärtused on mulle väga hingelähedased ja kui ma ometi saaksin kuskile maale elama, oleksid absoluutselt kõik mu juurikad ise kasvatatud või naabertalust võetud, nagu vanal heal Hiiumaa-ajal ehk lapsepõlves. Ei olnud seda, et ostad poest tomateid ja kurke või mingeid ürte või kui oli, siis pidid need ära kannatama, sest maitset neil küll polnud. Niisiis, mandrile kolimine oli minu jaoks mingi … papist asjade söömise algus – elad paneelikas ja sööd papimaitselisi sööke, mis poes soodukaga parasjagu olid. Säästva eluviisini, mis võiks ideaal olla, on mul veel väga pikk maa minna, aga samas olen päris uhke, et enamus mööblist, riietest on meil taaskasutusest, kvaliteetsed asjad, toiduaineid üritame valida puhtaid, osta korraga vähe (sest ma vihkanvihkanvihkan toidu äraviskamist) ja oleme ka ise leidlikud – mida annab parandada, uuendada, seda ka teeme ning  kingitused on ka parimad just, kasvõi osaliselt, enda tehtud.

Ok, blogide juurde! Mul on hea meel, et on olemas selliseid inimesi ja aina enam, kes on minuga ühel nõul ja jagavad sellelaadset sõnumit koos enda nippide-trikkidega ning eeskujuga. Sealt on hea endale ka šnitti võtta.

Eelinfoks nii palju, et proovisin anda igas kategoorias vaid ühe hääle, et oleksin enda jaoks välja mõelnud, kes see PARIM on, aga see ei õnnestunud – no, ei saa võrrelda! Ja veel seda, et neid blogisid ei loe ma püsivalt, mõnest sain alles EBA nimistust teada – mis on üheks EBA tänuväärseks rolliks – blogisid tutvustada ja esile tuua.

 1. Arvamusblogid: https://madlike.blogspot.com.ee/, sest ta on hea, konkreetse arvamusega ning põnev lugeda, http://www.nullkulu.ee/ – sest teadagi, miks.
 2. Pere- ja beebiblogid: https://sydasuvine.wordpress.com/, sest tema blogi on mulle alates sellest hetkest meeldinud, kui avastasin, et ta blogib. Nii siiras, armas, vaimukas ja lihtne – nagu jutustaksime, kui tegelikult hoopis loen. Väärib tunnustust, seda enam, et sõnaseadmisoskus on tal tip-top ja meme’id on ka naljakad 😀 (kellele siis meme’d ei meeldiks)
 3. Loomeblogid: minu hääled saavad – http://sujuvalt.blogspot.com.ee/http://www.teeise.com/http://meieeluilu.ee/, kuigi mulle meeldivad kõik sellised blogid, kes ise midagi teevad ja leidlikke lahendusi leiavad, nagu ma juba eespool mainisin.
 4. Kultuuriblogid: http://mutukamoos.com/, sest jällegi, inspireeriv blogi, mida teha, lastega ette võtta jne. Kui laps/lapsed suuremaks kasvavad, on see kindlasti koht, kuhu veel rohkem kiigata.
 5. Ilu- ja moeblogid: mulle meeldivad moeblogid ja mulle meeldivad ilublogid, aga seda on lihtsalt nii palju, liiga sarnaseid, et vahepeal jätsin kogu selle ala täiesti välja, sest üleküllus tekkis. Minu lemmikuid, õigemini neid, keda olen mingist vanast ajast juba jälgima hakanud, seal listis ei ole, uutesse ei ole nii väga süvenenud, kuigi võiks, kui aega saan. Aga üks blogi hakkas silma ja temale ka hääl läheb; http://selfmadeblog.ee/, sest mulle meeldib lihtsus ja tema blogis olev Travel kategooria.
 6. Reisiblogid: blogid, mis minus täieliku reisihimu jälle äratasid ning hääle saavad on http://birgitkool.com/, sest seal on ka muud, kui reisid, aga need reisipildid tekitavad tahtmist seal ollaaaa… ! http://www.vandersell.com/, sest ta tekitab üldse sellise tunde, et ostan lennukipilti nüüd ja kohe.
 7. Noorukiteblogid: seal on enamus selliseid “Lifestyle. Beauty. Fashion” – stiilis blogisid ja need pidin kahjuks välistama. No, ma ei tee neil vahet väga ja palun andke andeks, kindlasti seal on vahe. Nagu ei tee inimesed, kellel pole asja tittetega, titeblogidel vahet ja can’t blame you. Minu hääle saavad noored, kes paistsid silma ettevõtlikkusega või muude teemadega, kui fashionlifestylebeauty (kuigi arvan, et kõik, kes viitsivad blogida, ongi juba tegelikult ettevõtlikud) – http://murtudsportlane.blogspot.com.ee/https://rumaljumal.wordpress.com/http://tsikabuum.blogspot.com.ee/
 8. Aasta Uustulnuk: hääl läheb – https://lottudoblog.wordpress.com – oo, mis lahedad inimesed!
 9. Meesteblogid: hääle saavad – https://infokahvel.wordpress.com/, sest seal on päris motiveerivad postitused ning “vana” hea http://amidahenryteeb.eu/.
 10. Elulised blogid: ma ei oska valida! Neisse peab hakkama süvenema – kindlasti on lahedaid blogisid ja elusid, mida avastada, eks kuu lõpu poole vaatab. Aga praegu lähevad hääled http://www.sincerelybitter.comhttps://mallukas.com ja http://kuussidrunit.ee/.
 11. Toidublogid: http://kristiankokkab.blogspot.com.ee/ – sest tal on nii head retseptid ja blogi vaadates hakkab suu vett jooksma!
 12. Tervise- ja trenniblogid: mulle meeldivad elulised blogid, mitte full-on fitness ja terve blogi on erinevaid smuutisid ja putrusid täis, millel on hunnik puuvilju otsas. Mulle meeldivad jutud, kus lisaks trennile ja toitumisele on ka muid jutte, kuidas elu, trenni, perekonda, puhkust ja kõike seda tasakaalus hoida. Mistõttu hääle saavad: http://lauriita.eu ja http://iseoledpaks.blogspot.com.ee/
 13. Spordiblogid: minu jaoks on inspireerivad – http://jooksublogi.blogspot.com.ee ja https://healthymargit.com/
 14. Fotoblogid: http://sotsiaalsukelduja.tumblr.com/ – sest ma avastasin, et see on täiega äge ja naljakas blogi! 😀
 15. Videoblogid: mul on nii kahju, et neid on nii vähe! Miks inimesed ei kandideerinud, mulle meeldivad vlogid! Aga hääle saavad kutid: Elvis Alive, sest oh, ma tahan ka seigelda, rännata, möllata ja tal on nii ägedad videod, mis ajavad veel suurema isu peale ning GeirStintVlogs, sest ta on lihtsalt üks segane (algul tundus, et liigagi ja närvidelekäiv), aga tegelikult päris naljakas ülevõllitüüp.

Eesti Blogiauhindade jagamisest ja üritusest on paljudel vastakad arvamused, aga mulle see värk meeldib! Ma ei ole eriline blogide otsija, aga tänu sellele vaatan ja uurin ikkagi teisi ka. Kasvõi praegu, kui lemmikuid valisin, nägin, et oh, kui lahedaid blogisid on olemas ja samas tekkis natuke küsimärk, et kus need teised siis on? Raudselt neid on veel.

Sellised said siis minu hääled, uskumatu, et igas kategoorias hääletasin, aga ausõna, mul tekkis tõeline huvi ja hasart ning käisin KÕIK lingid läbi!

Igatahes, minu poolt kõikidele blogijatele jõudu, üksteise inspireerimist ja ägedaid postitusi ning loomulikult palju äramärkimist ning tunnustust! Selleks me ju avalikult kirjutamegi, et see paljude teisteni ka jõuaks!

Kes ei ole veel hääletanud, siis seda saab teha mai lõpuni siin: http://eba.marimell.eu/ ja nii paljude blogide poolt, kui tahate, lihtsalt refreshige lehte vahepeal 😉

Ja ärge unustage, et …

eba

😉

12 kommentaari “EBA2017: kelle poolt mina hääletan?

 1. Aitäh, nii tore on olla ära mainitud 🙂 Ma alles kogun jõudu, et osalejaid üle vaadata ja oma lemmikuid välja selgitada. Eelmisel aastal tekkis mul ka hasart enamus lingid läbi klikkida, et äkki avastan mõne uue huvitava blogi. Ja avastasin ka, seepärast mulle see konkurss nii väga meeldibki.

  Liked by 1 person

 2. Seoses papimaitseliste köögiviljadega meenus mulle, et ma tegin paar päeva tagasi poest ostetud tomatitest ja kurkidest salatit ja hästi kummaline oli süüa – vaatan ja näen, et on ju kurk ja tomat, aga sööks justkui mingit plastmassi. Õnneks elan kohe turu kõrval ja sealt leiab ikka midagi head. Tahaks ikka oma lapsele ju päris köögivilju tutvustada, mitte mingeid köögiviljalaadseid tooteid.

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s