Vigade parandus tehtud, eksam edukalt läbitud – ostsime uue söögitooli

Mäletate, kuidas kirusin oma söögitooli? Meeldetuletus asub SIIN. Igatahes, see ei olnud niisama emotsionaalne kiun, vaid mida aeg edasi, seda rohkem see tool mind häiris ja nähes iga kord, kui Johan sõi, millises asendis ta üsna kohe oli, pani mind otsustama, et ok, mul ei ole siin midagi mõelda – ma vajan tooli, kus laps saab istuda, mitte lebotada.

Põhiline jama nn vakstutooliga oli see, et Johan ei püsinud seal paigal ega saanud istuda normaalses asendis – vajus lössi, üritas siis kuidagi end üles upitada, see ei tulnud tal väga välja, laud oli nina ees kõrge – no ei sobi meile!

Lisaks ei olnud ma rahul tooli puhastamisega, ei olnud rahul selle kobakuse ega mobiilsusega. Kuigi sellel on rattad all, siis tooli liigutamine oli päris keeruline, ei olnud lihtsalt nii, et tõmbad enda poole, kui süüa tahad anda, vaid ragistad, otsid kohta, kust kinni haarata, kangutad. Nagu Jaanus ütles, et peaks filmima seda, kuidas ma sellega “sujuvalt” toimetan.

Hakkasin vaatama, et miks ta toolis nii ära vajub ja avastasin, et istumise osa on nii lühike ning seljatoe ja istme vahel on mingi kumerus ehk siis ta ei saagi seal sirgelt olla.

Pildid tulid ka natuke kreenis …

Ühesõnaga, mis ma sellest ikka kirun, on inimesi, kellele see tool sobib ja meie olime sellel ajal, kui Johan veel väga kindlalt ise ei istunud, ühed neist, sest tänu toolile sai ta jõuludel meiega koos laua ääres istuda. Siis oli see tool hea.

Paar päeva tagasi vaatasin huvipärast FB müügigruppi Muksula, et mis toole seal müüakse. Hakkaski silma küllaltki alles (päev tagasi) lisatud kuulutus, et müüakse Ikea Antilop tool + pudipõll, kokku 10€. Võtsin müüjaga ühendust ja järgmisel päeval käisime ostsime ära.

Nii, kui seda tooli oma silmaga nägin, sain KOHE aru, et jaa, see on hea tool. Esiteks, kui lihtne ja minimalistlik, palju väiksem, kui olin ette kujutanud ja nii kerge. Ma sain selle lihtsalt kaenlasse võtta ja autosse viia, ei võtnud jalgugi alt (mis käivad ühe klõpsuga), ei mingit krängeldamist ja juramist.

Kodus panin Johani proovi pärast sinna istuma ja kohe oli näha, et talle meeldis seal – laud oli tema suhtes heal kõrgusel, mitte liiga kõrge, selg ei vajunud kuidagi kägarasse, vaid sai kindlalt istuda ilma, et ta oleks oma asendit pidanud koguaeg kohendama ja selle käes vaevlema.

Muide, Jaanus arvas algul, et mõtlen üle – käib see vana tool küll ja ei ole vaja mingit algelist asja nüüd selle suure tooli asemele. Nii mulle tundus vähemalt, sest ega ta väga vaimustuses uue tooli ostust ei olnud. Samas, mida aeg edasi, seda rohkem nägi, et tõesti ei ole see just mugavaim tool nii Johanile, kui meile (liigutamise, puhastamise osas).

Nüüdseks oleme mitu korda seal süüa andnud ja lisaks sellele, et aina rohkem veendume, kui hea ja mugav see tool on, on seda ka nii lihtne puhastada! Ka Jaanus on ostuga väga rahul – point tõestatud ja mõlemal on see ahaa-efekt, et jeerum, miks me enne juba seda ei ostnud! Kahju, et ma kohe teisi Antilopi kiitjaid ei uskunud ja arvasin, et ei, Johanil peab pehmem ja mugavam olema, sest ta ei istu veel ja mis kõik. Sellises eas vist ei kujutagi istuvat last ette, see tunne, et jääbki väikeseks lebotajaks. Aga ei jää ja tugev tool ongi palju mugavam.

NB! Rääkides sellest, et väikeseks lebotajaks ei jää – täna on tal 8. kuu sünna ja tegi ise, ilma toeta, mitu sammu jutti. Ta vist unustas ära, et kuskilt kinni ei hoia, aga külmkapiuks oli lahti ehk siht silme ees ja jalutas rahulikult kapini (noh, mingi 3-4 sammu). Nagu ta t-särkki ütleb (lihtsalt sattus selline selga, sest ei olnud parasjagu püreega koos) – I have super powers!

P3120642

6 kommentaari “Vigade parandus tehtud, eksam edukalt läbitud – ostsime uue söögitooli

  1. Aa, tahtsingi öelda, et ma ei tea, mida inimesed räägivad, kuidas need jalad häirivad 😀 See eelmine suur on palju laiem ja “hargitavam” 😀 Ühesõnaga, üldse ei häiri, tõesti, parim tool!

   Meeldib

 1. Igaks juhuks mainin, et see kandik käib ka eest ära. Onju, tead kindlasti. Aga igaks juhuks 🙂 Ma ise puhastan nii, et võtan kandiku eest ära ja tõstan kraanikaussi. Eriti kui on näputoitumine olnud 🙂

  Meeldib

 2. Väga tuttav tunne! Mul saab poeg kohe 1 a 6 k vanaks ja alles eelmisel nädalal avastasin Ikea Antilopi võlud. Siiani olid üksteise järgi kaks sõprade käest saadud Prima Pappa “tugitooli”, mis olid tõesti kobakad ja rasked puhastada, rääkimata sellest, et lapsel seal kehv istuda. Sealt pehmenduse alt tuli ikka igasugu molluskeid välja, kui paar päeva korralikult pesemata jäi 🙂 Antilopile eraldi pehmendust ei ostnudki, tundub, et pole vaja. Aga tõesti, Antilop oli väga õige ost!

  Liked by 1 person

 3. No aamen, mis me kõik kogu aeg rääkisime Sulle! 😀 Mõned parimad (beebi)asjad siin elus on need kõige lihtsamad. Ja palju õnne esimeste sammude puhul!!!

  PS! Nägin postituse pealkirja, hoidsin hinge kinni, hakkasin lugema, vaikselt-vaikselt, närin küüsi, appi, millise tooli ta ostis nüüd, närin küüsi, loen edasi, hoian hinge kinni, tahaks juba allapoole piiluda, aga nagu ei julge veel, mis ta ostis, mis ta ostis.. ja siis haaravad silmad sõna Antilop ja ma olin jess-jess-jess! 😀

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s