Turvatool Cybex Sirona Plus – saage tuttavaks Johani uus mugavustega troon

Või no, mis ta nii uus enam on. Turvatooli postitust olen nii kaua edasi lükanud, sest tahtsin teha ilusaid pilte, nn illustratsioone, kuidas miski toimib ja funktsioneerib, aga seda aega, et neid autos teha, on alati kuidagi puudu jäänud. Õigemini, laps autosse, autost ära – pole sellist hetke, et teeks rahulikult seisvas autos pilte – auto ise on meil ka maa all pimedas garaažis ja nii need pildid veninud ongi. Pluss veel kiired ajad – polegi aega, et sõita valgel ajal kuskile ja neid klõpsida – Jaanusel on auto koguaeg tööasjus sõidus ja päris poeparklas ma neid ka ei tee.

Aga ükskõik, paar pilti mul ikkagi mingist ajast on ja pealegi, tooli saan ka ilma nendeta kirjeldada, sest netis on kõik väga hästi seletatud ja näidisasendid olemas.

Enne veel – taustaks nii palju, et Cybexiga puutusin kokku alates sellest, kui valisime turvahälli – ostsin Cloud Q, mida saab lamavasse asendisse panna. Cloud Q ja Cloud Q Plus’i vahe on kangas – tavaline on pehme kangaga (odavam) ja nagu müüja ütles, siis tugev kangas ehk Plus variant on mõttekam valida siis, kui osta turvatool, sest siis on laps suurem ja ka kulumist rohkem. Samas, Plus kangal on ka puuvilla sees, nii, et peaks olema nahasõbralikum. Hälli kohta võin kokkuvõtvalt öelda seda, et olen ülirahul sellega, maha ei müü, kuna üsna kallis ost oli – kokku 400€ kui kliendikaart maha arvestada ja seisukord on ideaalne – ehk saab mõni minu või tuttava põnn veel seda kasutada. Lamavat asendit kasutasime päris palju ja juurde ostsin ka kergkäru raamid, mistõttu turvahälli raskus mind väga ei häirinud. Kuid ennekõike sai otsustavaks fakt, et Cybex hällid ning toolid on ühed turvalisimad. Minu turvahälliostust saab lugeda SIIN ja hällist ise Cybexi lehel SIIN. Soovitan!

Seega teadsin, et turvatooli ostan ka tõenäoliselt Cybexi ning hakkasin  uurima, milline võiks olla. Algul mõtlesin, et Cybex Pallas – pika eaga (9-36kg lapsele), kasvab lapsega ja puha. Mõtlesin, et ah, ei ole vaja mingit vaheetappi. Kuid Johan on siiski päris väike – suure kasvuga beebi. Ehk siis turvahäll hakkas väikseks jääma, aga päris püstisesse tooli ka veel teda ajada ei tahtnud ning peamine – lapsele on kõige turvalisem sõita seljaga sõidu suunas ehk SSS (imelised lühendid) seni, kuni mahub. Ja päris kiiresti avastasin, et meile on tõenäoliselt parim Cybex Sirona Plus. Minul õnnestus see saada järelturult, kuigi neid ei liigu väga palju ja turvavarustust lubasin seda kaudu mitte iial osta  – siiski “andsin alla” – ei kahetse, kõik toimib, tool nii seest kui väljast terve.

Kuidas teha kindlaks, kas tool on avariivaba:

Kui kellegi käest ostma lähete, võtke katted ära, seal sees on penoplastidega kaitsmed, tehasepoolse teibiga kinnitatud, millel silt Do not remove (vähemal meie Cybexil olid), penoplast peab olema terve, mitte kuskil purunenud, teibid kindlalt küljes, muidugi ka igasugused jubinad ning plastik peavad olema ühes tükis, ilma mõradeta  – kontrollige KÕIKE piinliku täpsusega ja kui müüja seda ei luba, siis jätke ostmata.

Mina tegin vea, kontrollisin alles peale ostu, sellest tekkis ka mõlemale poolele igavene segadus, mis õnneks lõppes hästi. Ostust saab lugeda siin: Tõeline turvatooli saamise lugu: olgu see õppetund/hoiatus/soovitus kõigile.

Aga ok! Toolist siis ka lõpuks! Panen siia järjest omadused/mugavused, mida mina selle tooli puhul hindan ja miks me just seda tahtsime:

 • Lapsele suuruses 0-18 kg – ainus põhjus, miks ma seda “turvahälliks” ei võtaks, on turvahälli mobiilsus – seda saab autost välja võtta ja käru raamile panna, aga tooli ei vea kuskile.
 • Turvaline seljaga sõidu suunas asend – SSS – laps saab seljaga sõidu suunas istuda nii kaua, kuni mahub seda tegema ning kuni pikkus pole ületanud lubatud piiri. Kui laps on SSS asendis, siis kinnitub ta tooli rihmadega, kui NSS, siis pannakse ette turvapadi.
 • Ülimugav pöörlev alus – alus pöörleb 360 kraadi, niisiis, kui laps kasvab suuremaks ja vaja näoga sõidu suunas sõita, siis ei pea hakkama tooli koos alusega istmest lahti võtma, vaid saab nupuvajutuse abil keerata õigesse suunda. Samuti saab pöörlemisfunktsiooni igapäevaselt kasutada – iste keerata ukse suunas, laps sinna istuma ning seejärel saab paika tagasi keerata. Ei pea kuidagi painutades teda tooli panema, vaid saab mugavalt lapse, rihmade ja värkidega ära tegeleda nii, et laps on näoga sinu suunas.
 • Reguleeritav seljatoe asend – ka parim asi! See on turvahälli ja turvatooli vahepealne asi – Johan ei pea tikksirgelt seal veel istuma, vaid tool käib “lamavasse” ka turvaliselt sõidu ajal, niisiis ei maga nägu rinnal, vaid nõjatub istmesse.
 • Reguleeritav peatugi – vastavalt pikkusele saab sättida peatuge ning istme seljatoel on punane joon, mis tähistab limiiti, kuhu maani (millise pikkuseni) võib laps SSS asendis ja rihmadega sõita.
 • Mugav last tooli panna ja ära võtta – nagu mainisin, siis tänu pöörlevale alusele on seda mugav teha, aga lisaks on ka turvarihmade magnetid, mis elu kergendavad. Tooli sisse on õmmeldud sellised magnetid, et kui rihmad lahti võtad ja nn hõlmad lahti teed ehk lükkad külgedele, et last välja võtta/sisse panna, siis metallotsi saab panna tooli külgedele kinni, et need ei segaks seda toimingut. Jällegi, väike, aga mugav lisavidin!
 • Meie tool on Sirona Plus ehk tugevamast teksalaadsest kangast – vastupidav ning nahasõbralikum, kui see teine Comfort ehk sile sünteetiline kangas.
 • Tooli tagaosas on manuaal alati kaasas – lukust lahti ja seal on spetsiaalne koht, kus manuaali hoida – nii ei kao see kuskile ära. Manuaali on vaja, kuna lapse kasvades tuleb ka tooli vastavalt kohendada – suuna muutus ning rihmade äravõtmine, padjaga asendamine.
 • Hiljem, kui NSS asendisse tooli pöörame, käib ette turvapadi, mida peetakse väga turvaliseks variandiks ning samas on see mugav – ei ole rihmadega klõbistamist. Olen mitmelt poolt kuulnud, et lapsed ei ole nõus nii istuma, kui padi on ees või pelgavad seda, aga eks see näha ole, kuidas meil läheb – tegemist on turvavarustusega, niisiis, parem harjugu ilma suuremat sorti protesteerimiseta 😀 Kui rihmad kasutuselt ära võetakse, ei võeta neid tooli küljest lahti, vaid asetatakse istme põhja all olevasse luuki – nii on kindel, et asjad ei kao ära ja saab igal ajal uue lapsega välja võtta, ilma, et peaks hakkama rihmasid tagasi kuskile urgitsema ja sellega seoses turvalisuse vigu tekitama.
 • Tooliga on kaasas plastikkaitse jalgadele, mida saab kasutada SSS ajal kuni vähegi mahub, et laps jalgadega autoistet ära ei määriks.
 • Katete eemaldamine ja puhastamine ning tagasipanek on ka ülimalt lihtne  – nn kokku-lahti panek käib mõne minutiga – järeleproovitud!

Kindlasti on omadusi veel, mis hetkel ei meenu, aga see on niigi päris hea nimekiri juba. Mugavuse poolest lisan seda, et päevast, mil Johan sinna tooli sai, oli ta elu ikka väga hea! Ta lausa fännab seda tooli. Hällis oli ikka aegajalt kisa, ei tahtnud väga olla, aga toolis on näha, et tal on mõnus ja hetkel veel ruumikas – kõigutab jalgu, närib oma mänguasju või vaatab lihtsalt huviga aknast välja – kuna tool on kõrgem kui häll, on tal seda hea teha.

Ainus, mida pean ütlema ja mida ka üks lugeja mainis, et liivaste jalgadega ei tasu tooli minna ega puru tooli ja aluse vahele lasta, kuna siis käib tooli keeramine natuke raskemalt. Tundub, et meil on ka midagi seal vahel, kuigi puhastasin nii, kuidas sain, või peabki see raskelt käima, aga meil ta käib tõesti natuke raskelt, samas mitte häirivalt ja samas see väga kergelt ei tohigi käia – muidu võib suuremat sorti löögi korral ka tiirlema hakata. Või on see ainult minu loogikakohaselt nii.

See selleks, tool on tõesti hea ja mugav ning igal juhul soovitan kõigil seda varianti kaaluda, kes turvahällist turvatooli kolima hakkavad – poehind on kallis, kuid usun, et see tasub end igati ära – enda meelerahu, et laps on kõige turvalisemas toolis, mugavus lapse ja tooliga toimetamisel ning hiljem, kui enam vaja ei lähe, saate kindlasti päris hea hinnaga selle edasi müüa, kuna see tool on tõesti väga nõutud ja hinnatud.

Meie esimene reis selles toolis oli Pärnusse ja tagasi  – Johani jaoks möödus see küll nagu mõnusas pesas lebotamine – uni, mäng, naer ja kilkamine läbisegi – miski teda ei häirinud. Nüüdseks oleme seda päris palju kasutanud ja endiselt valdab mind/Johani sama vaimustus – ikka väga mugav turvatool, nii et igati enda maine vääriline.

Cybex Sironast saab lähemalt lugeda SIIN.

Lisan ka ühe hea youtube’i video, mis näitab täpselt, kui mugavalt kõik funktsioonid toimivad: https://www.youtube.com/watch?v=41fb1MAzJoM

Nii palju siis piltidest – ma arvan, et need on tehtud mingi aeg tagasi poodi minnes, aga vähemalt illustreerivad fakti, kui mõnus ja unelev tal seal olla on. Lisamärkus: ta on tegelikult õhemalt riides, kui paistab – ei pane turvakasse paksu kombekat, see on õhuke autosõidukombekas. Noh, igaks juhuks ütlen kohe ära 😀

 

6 kommentaari “Turvatool Cybex Sirona Plus – saage tuttavaks Johani uus mugavustega troon

 1. Ma tahaks väikese täpsustuse teha. Nimelt Cybex Sironaga saad sõita niikaua sss, kui laps laseb. See punane joon näitab seda, et enne selle jooneni jõudmist ei tohi nss panna, aga peale seda võib (mitte ei pea).
  Cybex kodulehelt: “olenevalt lapse suurusest võib vanematel lastel seljaga sõidusuunas jääda vähe ruumi jalgadele. Sellisel juhul saab CYBEX Sirona kasutada näoga sõidusuunas turvatoolina koos turvapadjaga – alates 9-18kg (u. 9 kuud kuni 4 aastaseni).”
  Lisaks manuaalist väljavõte: “Turvatooli kasutamine näoga sõidusuunas on lubatud, kui laps kaalub 9 kg ja 18 kg. Selleks, et pakkuda oma lapsele parimat kaitset, soovitame kasutada CYBEX
  SIRONA nii kaua kui võimalik seljaga sõidusuunas asendis. Kui enam ei ole piisavalt
  ruumi oma lapse jalad, mida saab kasutada CYBEX SIRONA on eesmise seisukoha
  ohutuse padi.” (http://cybex-online.com/media/carseats/sirona/manuals/SIRONA_SG3_IL_AR_EN_RU_UA_EE_LV_LT_TR.pdf)

  Meeldib

 2. Kas sellel toolil mingit spets kinnitust polnud? Hakkasin ka uurima kiddyt ja cybexit. Mõlemal isofix vms kinnitused. Või saab ns paigaldada? Ma ikka täielik võhik, aga täna avastasin , et plika pea ulatub ääreni ja vaja tooli vaatama hakata.

  Meeldib

  1. Millist spets kinnitust? See tool tuleb kohe isofix alusega ja see alus on pöörlev, aluse küljest lahti ei saa üldse võtta kusjuures, st minuarust 😛

   Meeldib

 3. Hei, igivana teema, aga mõtlesin, et ikka uurin. Kas Johanil on nüpd teine turvatool, kui ju, siis mis valikuks osutuks. Endal kolmene laps Sironast kohe välja kasvamas ja no ei oska valida. Kas ehk palun palun viitsid teha ülevaate või tutvustuse antud teenal?
  Aitäh

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s