Bossi uus lemmikvidin

Eelmises postituses kirjutasin, kuidas Johan ei taha enam omaette olla.
Esiteks, ta hakkab jõudu koguma, veedab aina rohkem aega ärkvel olles, silmad pärani, vaja elu uurida ja teiseks, tundub, et tal on lähedusevajadus veel rohkem suurenenud. Ma ei tea, kust ta selle peale tuleb, et kui korteris on saabunud vaikus, mina teen mingeid omi asju ja Jaanus omi, siis temal tekib ebakindlus ja vigiseb. Siis hakkame meie mingit tühja juttu plärama, et jahhh, tõepoolest, see ilm on täna pilves ja räägime nüüd midagi, et meie hääled on kosta – laps jääb magama jälle. Nii on mitu korda päevas, jälle vigin ja meie jälle räägime tühja juttu. Endal on ka naljakas – üks pidev etendus käib 😀
Enne tal seda ei olnud.

Aga sellega seoses, et ta rohkem meiega tahab olla ja elu uurida, on tekkinud mure – meil ei ole ei lamamistooli ega kandelina. Mõtlesin, et lina peaksin hankima, saab minu või Jaanuse juures olla, kui muid asju teeme, saaksime rahulikult koos süüagi. Samas lamamistool oleks ka hea, talle meeldib poolistuli olla ja ringi vaadata.

Kunagi mõtlesin, et ahh lamamistool ja lina – need on kõigest mingid vidinad, pole neid vaja. Eluaeg tited põrandale pandud ja mis kõik. Aga ta ei taha omaette seal madalal põrandal olla. Meil on mängumatt küll ja need kaared – ta on liiga väike, et seal põnev oleks. Mõned korrad on ta seal aega veetnud, nii ärkvel olles kui magades, aga põhiaction käib ikka ju üleval pool.
Ise ka mäletan, kui nõme oli lühike laps olla, kõik elu käib kuskil laua ääres ja poelettidel ja kusiganes silmadest kõrgemal, ise nagu könn üritad seal näha, mis tehakse, et ei peaks teiste jalgu koguaeg vahtima ja end jobuna tundma. Eriti kui sul on uudishimu – kõik on ju uus. Ja siis oled kõik suured juba surmani oma viginaga ära tüütanud, et tõstke mind kõrgemale või mida te teete.

Siis me olemegi võimalikult palju teda süles hakanud poputama ja Jaanus on selles eriti meister – võtab sülle, käib kõik asjad ja toanurgad läbi, seletab, mis miski on ja annab talle katsuda. See on omamoodi koomiline, aga väga hea – talle see ekskursioon meeldib, kuigi ma ei tea, kas ta aru ka millestki saab, aga küll saab.

Aga tegelikult tahtsin sellest rääkida, et leidsime vist ideaalse lahenduse – meil on nüüd kotttool! Nägin beebigrupis, kuidas üks ema oma last seal peal hoiab – laps pidi olema rahulik, istub seal kindlas kohas, kuskile ei kuku ja uurib elu, kuni uni peale tuleb.

Meie hankisime ka endale kotttooli ja oh imet! Päris tükk aega veetis seal aega! Esiteks, see on nii mugav meile endale (praegu istun ja trükin siin), Jaanus muidugi ei saa üldse sellest toolist küllalt, ta vist ainult seal peal olekski. Aga teiseks, see on Johanile ideaalne istumise, lamamise koht. Paigutan koti ja graanulid nii, et oleks kui lamamistool, tema istub rahulikult ja saab toas toimuvast mingit moodi osa. Ma sain samal ajal võtta aega iseendale – nõusid rahulikult pesta ja kööki koristada 😀 Kusjuures, ilma naljata – sellest tegevusest on nüüd saanud justkui teraapiline puhkehetk – saab rahulikult koristada, jess!

Siis oli tal söögiaeg. Ideaalne koht, kus teda toita, siis tuli tal uni peale – omaette pulgavoodis ta ei taha olla, panin ta tagasi toolile, asendi üsna lamavaks, ise istusin diivanil ta kõrval. Päris üksi ja ilma jälgimata nii sügavale pessa ei taha teda jätta, aga kuni jälgin, on kõik ok. Ta oli seal igatahes nii rahul – see tool tekitab temas kitsast pesa tunnet, mida beebid vajavad.

Ühesõnaga, lamamistooli mure on selleks korraks lahendatud. Lamamistoolid maksavad sama palju ja veel rohkemgi kui kotttoolid, aga kotttool on ikka kordades funktsionaalsem – kõigile hea mõnulemise koht. Seniks, kuni ta väga keerama-pöörama ei hakka ega sealt maha ei ukerda, on hea.

Selle tooli saime Aatriumist, kus tehti meile ka vähe parem hind – sellist halli värvi, nagu me välja valisime, oli jäänud vaid näidis. Ja näidist ma täishinnaga ei tahtnud.
Algul, kui neid toole vaatasime, tuli kohe meelde see tatrakott, mille otsas ma sünnitusel möirgasin – good times! Aga kuna see seal oli üsna tühi juba või ära vajunud, siis selle mälupildi kustutamine väga kaua aega ei võtnud. No, uus tool oli ikka graanuleid täis, parema kujuga ja mis kõik. Väga mõnus.
Muide, Aatriumis on lisagraanuleid ka kui need peaksid ära vajuma ja tool liiga lössi läheb. Selle vastu pidi aitama ka see, et tooli üsna tihti soputada ja kohendada.

Igatahes, Boss J on endale koha sisse seadnud ja mõneks ajaks jälle õnnelik.

NB! Rääkides kotttoolidest – täna, 3 nädalat tagasi, parasjagu möirgasingi ühel taolisel, nagu segane. Ehk siis, õhtul saab Johan 3-nädalaseks – alles!

7 kommentaari “Bossi uus lemmikvidin

 1. Ostke ergonoomimine kandekott omale – saate kasutada kuni 20 kiloni ja suurema lapsega matkadel jne käia, pole käru vaja kaasa vedada 🙂

  Meeldib

 2. Meil ka kott-tool, aga selline väiksemat sorti. Väga mõnus ja mugav asi, kuid tegelikult hakkava nad juba enne pööramist-keeramist nii palju nihelema, et vajuvad kuskile serva. Hoia igaks juhuks alati silm peal.

  Meeldib

 3. Kas see kott-tool on lapse seljale hea üldse..? Ise kardaks teda selles hoida, et graanulid liiguvad ja hea asend läheb paigast ja teeb seljale liiga.. Aga ei tea ka 😀 Ise vaatasin neid Babybjörni lamamistoole aga ei tea ju 100%, kas laps tahab seal olla või ei..elu nagu lihtsamaks veidi teeks.. Keeruline 😀

  Meeldib

 4. Ma ei usu, et see pikalt kasulik on. Aga eks me olemegi avastanud, et väga pikalt ta seal olla ei taha, asend muutub. Ma katsetan palju kiidetud lina variandi ära ja siis vaatan, kas vaja teda kuskile värisevasse tooli ka ajada 😀

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s